Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasady wymiany i docierania tarcz hamulcowych, kierunkowość klocków hamulcowych


lukaszr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamontowałem w swojej a4 b6 nowy zacisk na tył ( prawe koło ), odpowietrzałem wszystkie hamulce ale nie zaczepiłem linki od ręcznego w tym wymienianym zacisku. po wszystkim zamontowałem linkę od ręcznego do zacisku ale ledwo ledwo weszła ( wrażenie jak by się za krótka zrobiła ) ręczny w tej chwili jak pociągnę to działa od razu ze na 2 ząbki ledwo "kotwicę" zaciągnę. czy jest jakaś zasada z tym ręcznym, czy muszę po prostu poluzować linkę od ręcznego bo jak zaciągnę i teraz spuszczę reczny to koła nadal trzymają i mi się grzeją !!!! pomocy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde klocki są kierunkowe?? Bo wymieniałem teraz u siebie tarcze ferodo+klocki MS i mi klocki trochę trą o tarcze i teraz tak czytam ten post i w sumie szczerze nie miałem pojęcia że są kierunkowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie ale zdarza sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy w dobrym miejscu pytam, ale czy ktoś mogłby mi odpowiedzeć jakie są systemy hamulcowe w b7 ?? Na przodzie ATE czy Lucas ?? i czy z Tyłu tak samo jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód 288, 312, 320, 345mm - Ate,

przód 365, 380mm - Brembo

tył 245, 255, 288, 300, 324mm - TRW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 zmieści się w feldze 16" czy max to 312? Z jakiego modelu a4 szukać? 3.0? 2.0? W b6 też były 312/320?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 zmieści się w feldze 16" czy max to 312? Z jakiego modelu a4 szukać? 3.0? 2.0? W b6 też były 312/320?

wysłane z Commodore 64

320 miesci sie w biedronce i wszystkich felgach 16" z B7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pisałeś mi na PW w sprawie ramion wycieraczek Jestem zainteresowany ale nie mogę ci odpowiedzieć na PW bo wyskakuje mi błąd Możesz mi wysłać Nr..Telefonu lub twój adres imej Będę ci wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy. Klocki ferodo premier 1323 są klockami kierunkowymi? Nie ma na nich żadnych strzałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Do tylnych klockow dolaczone mam 4 blaszki. Za nic nie moge ich zalozyc wraz z klockami. Czy konieczne jest ich montowanie.

---------- Post dopisany at 15:51 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

Dodam tylko ze przy starych klockach nie było takich blaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev tak dla pewności z tymi klockami, nie miałem strzałek ani opisów fight, left. Miałem jedynie takie wcięcia jak na obrazku w pierwszym poście, które z tego co sie domyślam kolega Łukaszr opisuje w 2 punkcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

założ tak jak jest opisane w poscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze klocki juz na pokładzie. Ale jak dodam żadnych oznaczeń sie na nich nie dopatrzylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie nakładania smaru. Które punkty dokładnie smarować skoro wewnętrzne klocki - te ze strzałkami - mają okładzinę antypiskową a zewnętrzne mają taśmę dwustronną, z której należy usunąć papierek przed zamontowaniem. Do klocków Steinhof dostałem tubeczkę białego smaru Wurth'a do układów hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tzw. "skrzydełka" klocków? Tam nic nie ruszać a jedynie dokładnie oczyścić?

Chodzi mi o prowadnice klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...