Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[AFN B5] Stłuczka - wjechali mi w tył, auto przerobione z A4 na S4


Rekomendowane odpowiedzi

Na starym forum opisywałem sytuację, niestety na mogę czekać na przywrócenie starych wiadomości, także zaczynam od początku.

Skoda wjechała mi w tył, uszkodzony jest zderzak (został przesunięty), wewnętrzna listwa została wypruta, tapicerka klapy bagażnika odpadła przy próbie otwarcia bagażnika (ułamały się 2 mocowania).

IMG_0566.JPG

IMG_0567.JPG

IMG_0568.JPG

IMG_0569.JPG

IMG_0570.JPG

IMG_0571.JPG

IMG_0572.JPG

IMG_0573.JPG

IMG_0574.JPG

IMG_0575.JPG

IMG_0576.JPG

IMG_0577.JPG

IMG_0578.JPG

IMG_0580.JPG

IMG_0581.JPG

IMG_0582.JPG

IMG_0584.JPG

IMG_0586.JPG

IMG_0588.JPG

IMG_0589.JPG

Auto było malowane w wakacje, kolor z głęboką perłą, baza była dobierana w mieszalni, wybrana została najbardziej podobna do poprzedniej (brak numeru lakieru, lakier nie z katalogu VW).

Koszt bazy to 260zł / 1L.

Dziś przyjechał rzeczoznawca. Zrobił fotki i powiedział, że zderzak wpisuje jako wymanię (ale A4!), z lakieru będzie amortyzacja bo miałem jakieś "parkingowe zadrapanie".

Fotki tapicerki bagażnika też zrobił, ale nie mówił nic o tym.

Powiedział mi, że jak przyjdzie jutro wycena, to muszę się odwołać aby został policzony zderzak S4.

Patrzyłem na allegro i zderzak A4 kosztuje używany 200zł a do S4 bez czujników parkowania (ja je mam) 700zł.

W aso zrobili mi wycene samych części i wyszło ok 3200zł (do tego lakiernik i wymiana).

Co polecacie mi zrobić, aby odzyskać normalne pieniądze na naprawę auta?

Było one przerabiane na S4 z 2000r (wnętrze i elementy zewnętrzne), wsadzona jest skóra, fotele elektryczne recaro, full wypas, on pewnie liczył wartość auta z roku 1997 jako A4.

Tutaj lilnk do aukcji, którą znalazłem oraz zdjęcie zderzaka.

http://allegro.pl/audi-s4-a4-b5-s-line-tylny-zderzak-lift-i2101718480.html

2101718480

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaproponują Ci odszkodowania w sensownej wysokości to wstaw do autoryzowanego serwisu na naprawę bezgotówkową i oni się rozliczą z ubezpieczycielem, a Ty będziesz miał porządnie zrobione z gwarancją i na ori częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam napisać Ci do firmy AdvoAssistance z którą współpracuje, bo oni zajmują się takimi rzeczami. Porada Cię u nich nic nie kosztuje, dopiero płacisz jeżeli uzyskają satysfakcjonujące Cię odszkodowanie.

Wejdź na:

www.andrzejmazur.kdf.info.pl

Z doświadczenia wiem, że właśnie jeżeli chodzi o kolizje to można najwięcej uzyskać kasy, bo oprócz strat rzeczowych (uszkodzenie pojazdu), ubezpieczyciel jest Ci zobowiązany zwrócić za to że np przez kolizję nie dojechałeś do pracy lub gdziekolwiek, że straciłeś np cały dzień. Do ubezpieczenia wszystko się liczy, a dużo osób o tym nie wiem przez co ubezpieczyciel płaci im znacznie mniej niż mógłby uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę, nie całe 800zł !

Do tego bez wyszczególnienia co za ile.

Czy możecie mi powiedzieć, czy nadal obowiązuje ustawa, która mówi, że ubezpieczyciel ma obowiązek doprowadzić auto do stanu sprzed wypadku?

Chodzi głównie o mój zderzak S4 a wzięty z VIN A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówię Ci napisz do prawników (link mój post wyżej podałem) to Cię nic nie kosztuję, a odpowiedzą Ci... a podejrzewam, że jakbyś skorzystał z ich usług to znacznie więcej byś dostał niż 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem dzisiaj, do 3 dni mają odpisać.

Ile mam czasu na podjęcie decyzji odnośnie odszkodowania?

Czy jest jakiś termin, w którym mogę zmienić formę rozliczenia na bezgotówkową i zostawić auto w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to dobrze...z tego co wiem ta firma AdvoAssistance jest w stanie "wywalczyć" odszkodowanie za zdarzenie z 3 lat wstecz...poczekaj co Ci odpiszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha to dobrze...z tego co wiem ta firma AdvoAssistance jest w stanie "wywalczyć" odszkodowanie za zdarzenie z 3 lat wstecz...poczekaj co Ci odpiszą...

Kolego każda osoba może wywalczyć 3 lata wstecz z OC bo to jest termin ustawowy. Jak już tak promujesz tą firmę to napisz jakieś konkrety o jej ofercie bo na stronie jest niewiele . Ile kosztują ich usługi? Są uzależnione od wysokości odszkodowania? Podaj jakiś przykład np ile kosztuje poprowadzenie sprawy gdy poszkodowany chce uzyskać odszkodowanie za części oryginalne z OC a nie chce dokumentować naprawy fakturami i ostateczna kwota odszkodowania ok 10 tys. zł.

Na stronie firmy nie ma zbyt szczegółowych informacji na temat oferty. Jest za to bardzo szczegółowo opisany program prowizyjny dla naganiaczy i to nie budzi zaufania.

Wracając do tematu.

karbonek, dostałeś kosztorys? Jak nie to się upomnij bo powinieneś dostać. Zderzak jest zakwalifikowany do wymiany? Jeśli do wymiany to z OC należy Ci się zderzak S4 bo taki miałeś. Możliwe, że rzeczoznawca jest ograniczony przez TU jakimiś procedurami i rzeczywiście nie mógł dać S4 tylko zgodny z VIN. W takiej sytuacji powinieneś poinformować likwidatora Twojej sprawy o tym, że miałeś zderzak S4 i wycena powinna zostać skorygowana. Jak nie chcesz zarobić tylko naprawić samochód to możesz dać na bezgotówkową do jakiegoś warsztatu tylko im powiedz jasno, że jest zderzak S4 i taki ma być bo mogą tego nie poznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zgadza się 3 lata są ustawowe...z tego co wiem, to AdvoAssistance pobiera 30% od kwoty jaką "wywalczy" dla poszkodowanego. Z tym, że tak jak mówię, kwota ta jest pobierana dopiero w momencie, jeżeli wywalczą na drodze przed (bądź) sądowej odszkodowanie dla poszkodowanego... Ostatnia sprawa z jaką miałem do czynienia too: poszkodowany poślizgnął się na lodzie na posesji firmy dla której dostarczał towar (jest kierowcą). Skutek: zwichnięta ręka... ile można by dostać bez pomocy firmy pieniędzy za takie coś ? 100 zł ? 200zł ? - chyba nie więcej...a dzięki firmie AdvoAssistance odszkodowanie jakie otrzymał poszkodowany to 2000zł !! Dlaczego takie wysokie ? Bo nie liczy się tylko to, że skręcił rękę, ale np to, że posesja firmy nie była odpowiednio przygotowana (brak np posypanego piasku bądź soli) dodatkowo przez skręcenie ręki nie mógł pracować przez pewien okres - a te wszystkie czynniki wpływają na wysokość odszkodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwolaj sie stanowczo zrob szczegolowe zdjecia uszkodzonych czesci i ich nr produkcji wiaze sie to z ich demontarze i to przedstaw ubezpieczycielowi. jakim prawem moze dac ci parne grosze za rzecz tak naprawde nie bedacej na twoim pojezdzie w czasie kolicji. placi sie za rzecz zniszczona a nie ktora widnieje po nr vin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kalkulację naprawy, jest w nim tylko:

koszty naprawy bez vat plm 804,37

vat 23% pln 185,01

koszty naprawy z vat 989,38

ubytek wartosci lakierowanie pln 71,34-

ubytek wartosci czesci zamienne pln 89,51-

suma ogolna bez vt (po potraceniach) pln 643,52

vat 23% pln 148,01

suma ogolna z vat (po opotraceniach) pln 791,53

Czy oni mogą naliczać mi amortyzację?

Czytałem, że nie.

W protokole szkody nie wpisali mi całego wyposarzenia, omineli min: skórzaną tapicerkę, elektrycznie sterowane lusterka z matami grzewczymi, fotele elektrycznie sterowane (skórzane) Recaro itd.

Pytałem w aso co mogę zrobić, niestety odpowiedzieli mi, że moge mieć problem z naprawą, ponieważ audi nie wspiera przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zderzak był wcześniej uszkodzony np. jakaś obcierka to mogą Ci policzyć z amortyzacją. Jeśli chodzi o wyposażenie to w przypadku szkody częściowej nie ma to większego znaczenia bo w wyliczeniu wysokości odszkodowania nie wykorzystuje się wartości pojazdu. Wyposażenie ma znaczenie przy szkodzie całkowitej.

Jeśli nie akceptujesz tej wyceny to musisz przedstawić kosztorys z warsztatu gdzie będziesz naprawiał pojazd. TU go zweryfikuje i otrzymasz informację czy go akceptują w całości lub do jakiej kwoty jest akceptacja. Potem przedstawiasz fakturę za naprawę z tego warsztatu zgodną ze zweryfikowanym kosztorysem i płacą. Możesz też skorzystać z usług rzeczoznawcy.

Zdejmowałeś już zderzak? Pod spodem ok wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaka nie zdemontowałem jeszcze.

To co napisałeś robione jest przy rozliczeniu rachunkowym.

Jako poszkodowany mogę naprawić auto bezgotówkowo w ASO, wziąść kasę, albo naprawić i przedstawić im rachunki.

Przy drugim rozliczeniu nie mam nawet obowiązku naprawić auta - to odemnie zależy, czy to zrobię, a odszkodowanie mi się należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada dla Ciebie. Idź do zwykłego warsztatu niech Ci zrobi kosztorys naprawy uwzględniający użycie nowego ori zderzka. Przedstawisz ten kosztorys do ubezpieczalni do weryfikacji. W weryfikacji pomniejszą Ci cenę ori zderzaka o ten ubytek 20% za wcześniejsze uszkodzenia i postawią warunek, że pokryją pozostałą część ceny pod warunkiem przedstawienia faktury źródłowej z ASO za zakup oryginalnego nowego zderzaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...