Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Dziwny dzwięk na rozgrzanym silniku


pereska

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziwny dzwiek pojawia sie gdy rozgrzeje mi sie silnik do 90 C na biegu jalowym wraz ze wzrostem obrotow zwieksza sie czestotliwosc dzwieku. Taki jakby sieczkarnia, tau tau tau, zauwazylem ze glosnosc jego sie zwieksza jak dluzej stoje na postoju jak sie przejade to chwile odczekam i coraz glosniej az do takiego stopnia ze glosniej niz silnik. Wymieniony tydzien temu: rozrzad, pompa wody, wspomagania, kolo pasowe na alternatorze, napinacz,pasek wszystko nowe, dzwiek byl przed wymiana tego wszystkiego najbardziej go slychac jak sie ucho przytyka do chlodnicy jak wezme wezyk do ucha sprawdzam wszystkie rolki nic nie slychac silnik raczej tez to nie jest w rozrzadzie nic nie slychac, kat wtrysku sprawdzalem 51, silnik odpala cieply zimny bez problemu wiskoza zatrzymywana niemam juz pojecia wtryski na kompie tez wporzadkum, czytalem cos o jakims klinie na kole pasowym, niewiem poprostu moze ktos mial podobny przypadek. dolaczam audio. nie moge wgrac ani przekonwertowac zeby czytalo na jakims serwerze bo to 3gp jakby ktos chcial poslychac to plik do pobrania 143kb http://download.hellshare.pl/aud0001-3gp/5625266/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze to ktoras rolka. trzeba zdemontowac paski osprzetu i sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może masz plecionke przepaloną/pęknietą i spaliny wydaja taki dzwięk. Miałem cos podobnego przy mojej poprzedniej B6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plecionka z wygladu wyglada swiezo, macalem ja niedawno to nic sie nie dalo, chodzi o ta temperature i to ze jak dluzej stoi na postoju wtedy nabardziej slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam 2,5 TDI 180 w B6 też mam dziwny dzwięk stuki takie od silnika od strony filtra powietrza a co dziwnee samochód nie zasysa powietrza tylko dmuchaa.. http://www.youtube.com/watch?v=YL4nxJ7Va-g coś podobnegoo rozrząd niby wszystko w porządku nic nie widać... :( pomocyy... dodam ze od jakiegoś czasu był błąd po podpięciu kompa z wstryskami ale nic nie było słychać ani nie było objawów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze tlumik drgan skretnych walu korbowego - kolo paska wieloklinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziwny dzwiek pojawia sie gdy rozgrzeje mi sie silnik do 90 C na biegu jalowym wraz ze wzrostem obrotow zwieksza sie czestotliwosc dzwieku. Taki jakby sieczkarnia, tau tau tau, zauwazylem ze glosnosc jego sie zwieksza jak dluzej stoje na postoju jak sie przejade to chwile odczekam i coraz glosniej az do takiego stopnia ze glosniej niz silnik. Wymieniony tydzien temu: rozrzad, pompa wody, wspomagania, kolo pasowe na alternatorze, napinacz,pasek wszystko nowe, dzwiek byl przed wymiana tego wszystkiego najbardziej go slychac jak sie ucho przytyka do chlodnicy jak wezme wezyk do ucha sprawdzam wszystkie rolki nic nie slychac silnik raczej tez to nie jest w rozrzadzie nic nie slychac, kat wtrysku sprawdzalem 51, silnik odpala cieply zimny bez problemu wiskoza zatrzymywana niemam juz pojecia wtryski na kompie tez wporzadkum, czytalem cos o jakims klinie na kole pasowym, niewiem poprostu moze ktos mial podobny przypadek. dolaczam audio. nie moge wgrac ani przekonwertowac zeby czytalo na jakims serwerze bo to 3gp jakby ktos chcial poslychac to plik do pobrania 143kb http://download.hellshare.pl/aud0001-3gp/5625266/

Klimatyzacje masz włączoną? Może siadło ci łożysko w kompresorze od klimatyzacji i wówczas pojawi się odgłos szatkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozumialem ze kolega to juz sprawdzal, sugerowalem mu zdjecie paskow osprzetu i porownianie odglosow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...