Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Huczenie ze skrzyni biegów


Marcenao

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu mam następujący problem, słychać huczenie ze skrzyni biegów. Najgłośniej jest w przedziale prędkości 100-120 km/h. Dźwięk nie jest uzależniony od obrotów silnika, tylko od prędkości. Problem ten zaczął się pojawiać od mniej więcej września (dlatego odrzucam że to może być wina opon), jak stało się to bardziej nieznośne to wymieniłem łożyska przy przednich kołach, ale niestety nie ustało, sprawdziłem poziom oleju w skrzyni i też w normie. Wszystkie biegi wchodzą bez problemu. Co może być przyczyną tego dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat omawiany tylko trzeba było poszukać. Chodzi o łożysko skrzyni biegów nie przegubów jak co niektórzy tu sugerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tych tematach co znalazłem to sugerowali tylko łożyska przegubów oraz że może być mało oleju w skrzyni dlatego to były pierwsze czynności z jakimi się uporałem. Nie wiecie może na jakie koszty muszę liczyć, oraz ile to może zająć mechanikowi wymiana tego łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w tych tematach co znalazłem to sugerowali tylko łożyska przegubów oraz że może być mało oleju w skrzyni dlatego to były pierwsze czynności z jakimi się uporałem. Nie wiecie może na jakie koszty muszę liczyć, oraz ile to może zająć mechanikowi wymiana tego łożyska?

Z tego co się orientuję to w nie ma czegoś takiego jak łożysko przegubu. Łożysko oporowe sprzęgła owszem. Wymiana łożyska wiąże się z wywaleniem skrzyni. Czas potrzebny to około 2 -3 h na wyjęcie i tyleż samo na włożenie. Jest kilka śrubek do odkręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łożysko lub łożyska na mechaniźme różnicowym skrzyni wejdz pod auto i poruszaj półosiami czy maja luz w miejscu gdzie wchodza w skrzynie mam podobne objawy juz jedzie do mnie nowa skrzynia pzdr

powiedz jak ci sie to objawialo, bo u mnie na prostej jest ok ale na zakretach zaczyna walic wiec dlatego podejrzewam przegub zwlaszcza ze guma jest peknieta. Mechanizm roznicowy chyba bylo by slychac caly czas niezaleznie czy kola sa prosto czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...