Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8


malik

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam kiere multi z B7 w B6 mam tylko concerta i wszystko pieknie śmiga rolki obie działają więc to nie wina radia.

no to dziwne bo ja złukaszem siediząłem ze 2 godziny kodowania porobilismy a ta rolka nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczyt z autoscana - niestety jestem trochę zielony - co dokładnie to oznacza ?

as1g.th.jpg

as2w.th.jpg

I to co wypluje po autoscanie (okno z tekstem po prawej stronie - można zawartość zapisać do *txt.) w obu autach porównać zwracając uwagę na wersje sterowników/kontrolerów i szczegóły kodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam kiere multi z B7 w B6 mam tylko concerta i wszystko pieknie śmiga rolki obie działają więc to nie wina radia.

no to dziwne bo ja złukaszem siediząłem ze 2 godziny kodowania porobilismy a ta rolka nie działa :(

ja mówie jak było u mnie, moze mam nowszą wersje Concerta tego nie wiem zakodowaliśmy i chodzi według instrukcji zawartych w tym temacie, problem pojawiał sie z dołożeniem tempomatu ale i to zrobił fachowy gość który siedzi w tym termacie.[br]Dopisany: 02 Listopad 2009, 23:17_________________________________________________dodam tylko ze mam kierownice 4 ramienną multi a nie sportową 3 ramienną moze to co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do sprawdzenia. Na razie nie znam nikogo kto by się tego podjął.

Widzę, że jesteś z wawy. Podjedź na spota. Może ktoś Ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie help! :)

Kupiłem manetki z modułem, taśmą z B7 i do tego kierę z multifunkcją. Po podłączeniu wszystkiego manetki nie działają, w liczniku pojawia się błąd braku komunikacji z modułem kierownicy. Nie można się też połączyć Vagiem (3.11, 4.09) z modułem kierownicy.

Przebrnąłem przez ten temat i nie widzę podobnego problemu. Jak sądzę, bez żadnego kodowania po podłączeniu wszystkiego powinny chociaż chodzić kierunkowskazy po przekręceniu stacyjki, a u mnie nic się nie dzieje ?

Wszystko było rozmontowywane i montowane przy odłączonym aku, więc wykluczam jakiekolwiek zwarcia itp. Mam B6 z początku produkcji, nie wiem czy to może mieć jakieś znaczenie jeśli chodzi o okablowanie tej wtyki, co wchodzi do modułu kierownicy ?

Oczywiście po włożeniu starych gratów wszystko śmiga jak wcześniej.

Ewidentnie padnięty moduł czy też coś innego jeszcze może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kierownice z B8 s-line z multifunkcyjną jak to będzie pasowało do B7 co trzeba jeszcze wymienić.

Kierownica kompletna z poduszką plus wiązka kabli

Pasuje bez problemów, znajomy zakłada kiery 09r do starszych furek.

graty zostaja bez zmian jedynie w kostkach nieraz trzeba piny pozamieniać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka odpowiedz mi potrzebna.

Czy okablowanie poduszki moze byc z nr 8JO 971 589 B.

Dostalem razem z poduszka takie okablowanie.

Mam kupowac takie jak Malik podal czy to podejdzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabel jest dobry tylko kostka ci nie podejdzie do tasmy.Musisz kupic taki kabelek jak malik podal i zmienic kostke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik napisal:

Aby przyciski kierownicy zaczęły działać musisz przenieść następujące kabelki:

- brązowy z pinu 7 do 1

- żółty z pinu 8 do 2

- czerwony z pinu 10 do 8

NIe moge wyjac tych pinów z kostki.

Oczywiscie purpurowe zabezpieczenie wymontowalem.

Czy jest do tego jakies narzedzie czy pioprostu te kable tak mocno tam siedza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo,za cholere nie moglem ich wyciagnac.Porostu obcielem je i polutowalem z nowymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo,za cholere nie moglem ich wyciagnac.Porostu obcielem je i polutowalem z nowymi

Troche dziwny temat. Malik nic nie pisal o lutowaniu. Pewnie by o tym wspomnial.

Drugi temat to to,ze okablowanie poduszki ladnie wchodzi do tasmy wiec chyba nie bede wpinal nowej wiazki kabli do poduchy.

Tymbardziej, ze kable w wiazce zakupionej w ASO sa jednego koloru. A w starej sa kolorowe dokladnie takie jak malik opisywal u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

panowie sprzedawca nie wiedzial za bardzo co ma i przyslal mi kiere od a3 :confused4:

nr na nalepce 8P0 419 091 BL TNA, na kierownicy jest wybite 4F0 124 A

kiera trojramienna

podejdzie do mojej b6 ? modul mam q z tasma

jesli tak to jaka poducha do niej (8E0 moze byc?) i czy potrzebuje czegos wiecej ?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...