Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Jak zdjąc dekielki?


cacek89

Rekomendowane odpowiedzi

tego jeszcze nie bylo... mam repliki od S5 no i mam problem, tzn moge miec jak bede potrzebowal zdjac kolo np po przebiciu. rozchodzi sie o takie dekielki http://img09.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/52/52/89/2152528914 jak te dziadu zdjac zeby dostac sie do srub? Siedza bardzo mocno i boje sie ze je polame przy podwazeniu? Niby jest ta mala dziurka ale jest jakas sciagaczka do tego czy cos? Zdejmowal juz ktos to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze wystarczy zrobić haczyk z drutu,na środku jest dziura i tam wkładasz ten haczyk i wyciągasz :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginalnych zestawach Audi, znajduje się zawinięty drut z haczykiem + plastikowa tulejka wkładasz, zapierasz, ciągniesz i wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega wcześniej napisał, w zestawie: lewarka, śruby itp. powinien być haczyk ala spinacz.

A jak nie posiadasz to rękodzieło lub grubszy spinacz biurowy myślę że również pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę ze wystarczy zrobić haczyk z drutu,na środku jest dziura i tam wkładasz ten haczyk i wyciągasz :cool1:

dobra mysl! musze cos takiego dorobic, bo pewnie kupic sie tego nie kupi, kurde tylko skad wziasc taki cienki a zarazem mocny drut?

huberts masz moze tego zdjecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra myśl,proste jak drut, a najlepiej poszukać w zestawie awaryjnym takiego specyficznego drucika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spinacz biurowy nawet jakis wielki bedzie za miekki na to, te dekielki siedza baardzo sztywno, ale dobry patent bedzie ze szprycha rowerowa, fajnie by bylo jakby ktorys z kolegow posiadajacy takie cudo wrzucil zdjecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem taki haczyk ze stalowego drutu (chyba szprycha motocyklowa ) i zdaje egzamin celująco :thumbup1:

36b4a863023bd990.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rafalpe napisał:

no dobrze, jak dekielek ma dziurkę to jego zdjęcie jest bezproblemowe.

natomiast jak zdjąć dekielki okrągłe, które nie mają otworków? w ogóle da się czy trzeba ściągać koła?

mam na myśli oryginalne okrągłe dekielki

 

 

 

 

Lepiej ściągnąć i zdjąć bezproblemowo niż modzić z cienkim płaskim śrubokrętem. Przy zdjętych kołach dekielek wypychasz , przy założonych jest bardzo trudno ponieważ krawędż pod którą mógłbyś podważyć jest dość głęboko i można uszkodzić i felgę i dekielek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...