Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Rozcięte kable od wtryczki cewki do LPG czy tak powinno być?


paput

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie panowie

czy to może być przyczyną złej pracy silnika (drgania, przerwanie)ale tylko na Pb? Na gazie jest ok.

Jeśli tak to jak to naprawić?

instalacja:

komputer: Lecho Sec

wtryski: OMVL niebieskie

reduktor: Zavoli

Auto: Audi a4 2.4 V6

cewka: firma Bremi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozciete to trzeba polutowac chyba nie. ale jesli bylo tak przed usterka i dobrze chodzil to i tak zacznij od vaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piszesz o cewce przy reduktorze?.Jeżeli tak to z tą cewką jest zintegrowany zawór umożliwiający dopływ gazu do reduktora.Być może cewka jest spalona a zaworek zablokowany w pozycji otwartej.Jeżeli tak jest to niezwłocznie powinieneś wymienić cewkę i sprawdzić działanie zaworka,lub wymienić całość.

Pozdrawiam

Ps. usterka ta nie ma nic do złej pracy silnika(kłania się poprawna regulacja LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na gazie jest OK, a na benzynie nie, to są 2 możliwości:

1. bardziej prawdopodobna-źle ustawiony gaz rozjechał mapę benzyny

2. mniej prawdopodobna_gazowniki coś namieszali przy wpinaniu się w instalację elektryczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jednak padł komputer gazowy

ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie gwarancji:

instalacja na gwarancji jeszcze, a gazownik mówi że muszę mu oddać swój stary komputer, on mi da nowy, ale ja muszę mu zapłacić 200 zł na poczet naprawy starego. Jeśli naprawią stary to mam się zgłosić oni mi dadzą mój po naprawie a on mi zwróci pieniądze.

Czy to jest normalne postępowanie w takiej sytuacji?

Jak dla mnie to jest co najmniej dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest normalne postepowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazmen chce na tobie zarobić mimo gwarancji.

Gwarancja zobowiązuje do bezpłatnych napraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazmen chce na tobie zarobić mimo gwarancji.

Gwarancja zobowiązuje do bezpłatnych napraw.

Chce się ubezpieczyć, przecież naprawa może okazać się płatna gdyby okazało się że uszkodzenie powstało z winy użytkownika, np zalanie sterownika.

Zawsze można się nie zgodzić i jeździć w tym czasie na pb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli sterownik się zalał, to znaczy, że był źle umiesczony, w miejscu narażonym na zalanie. A kto go tam umieścił? I tak wracamy do początku-gazmen daje gwarancję na działanie instalacji, jak coś schranił, to jego broszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej podstawie masz mu niby dac kase potem cos sciemni ze tak i tak bylo i nie odda ci dwoch stow. nie wy***rdala gwarancja to gwarancja chyba ze pisze, nie obejmuje sterownika ale to bylo by smieszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie niech nie leci sobie w trąbe . Powiedz że jeżeli tego nie zrobi i nie usunie usterki to oddasz sprawę do sądu . A tam to go tak przeczepią że długo nie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gazownik dał wybór, albo kasa, albo jazda na pb do czasu naprawy. Wcale nie musi wstawiać nowego sterownika na czas naprawy.

Ale porządna firma na gwarancji nie brała by kasy tylko wstawiła by nowy sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Myślę że w odniesieniu do pierwszego postu,oraz tytułu wątku,zachowanie gazownika wydaje się normalne.

Skoro ktoś poodcinał kable,a instalacja jest na gwarancji to istnieje prawdopodobieństwo że grzebano przy niej.

Jeżeli producent nie uzna gwarancji(z w/w powodów) to instalator ma uzasadnione obawy i zwróci Ci pieniądze o ile gwarant uzna reklamacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...