Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka Forma opodatkowania ?


Dzo-Dzo

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam Firmę moi drodzy i chciał bym wiedzieć co wybrać i o co w tym wszystkim chodzi

Będzie to Butik odzieży nowej i używanej u Dzo-Dza :-)

( poważnie bez jaj )

Cos znajomi mówili mi o ryczałcie ze to będzie najlepsze rozwiązanie , bardzo proszę się o wypowiedzenie niektórych osób posiadających wiedze na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryczalt jest idealny, gdy nie masz kosztow dzialalnosci lub gdy tych wydatkow nie mozesz wliczac jako jej koszty. Placisz mniejszy podatek dochodowy, nie martwisz sie o poziom dochodow zeby nie wpasc w jakis prog, bo dochodowy jest staly (8,5%). Ja mam wlasnie taka forme...

Schody zaczynaja sie tylko wtedy gdy chcesz wziac kredyt w banku :D

Przy sklepie to chyba tylko i wylacznie pelna ksiegowosc?

Najlepszej porady udzieli Ci biuro podatkowe/ksiegowy(a).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flyer napisałes ze 8,5 procent od dochodów a jest tez taki prog 3 % od dochodów

no ja nie bede mial zadnych wiekszych kosztow tylko ubezpieczenie i zus , wynajem

paliwo do autka niebede odliczał to wiem bo juz bym mosiał wejsc w vat a tego niechce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezpośredni import z zagranicy acz kolwiek wiem ze bede musiał pierwszy zakup zrobic na fakture w kraju bo dostałem na to dotacje i musze sie znim rozliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zagranica to wcale bym się Vatu nie obawiał... Zawsze miałbys do przeniesienia... Koszty działalności masz zawsze - wynajem, media, paliwo etc. Ja poszedlbym w książkę przychodów/rozchodów i po prostu kontrolował sytuację z dochodem :th: Mogę polecic ci jakieś proste programy do księgowości gdzie będziesz miał czarno na białym co i jak.

Jak z ZUSem ? Pełną składkę płacisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziu przez 2 lata mam obnizony zus wraz z ubezpieczeniem bede placił 300 zł to jest dla nowo powstających firm

Mniej wiecej mysle ze chyba ryczałt - 3 % od dochodów tylko nie wiem to sie co miesiąc oblicza czy na kwartał czy raz w roku

p.s czy bede mial jakaś ksiazke w ktorą bede wpisywał dzienny obrot czy miesieczny no kurde nic a nic nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzo-Dzo, ale Ty nie byles wlascicielem w swojej poprzedniej firmie? Bo jesli tak, to obnizony ZUS Cie nie dotyczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem VAT :decayed:

Poziu przez 2 lata mam obnizony zus wraz z ubezpieczeniem bede placił 300 zł to jest dla nowo powstających firm

Z Twoich wypowiedzi wnioskuje ze masz dofinansowanie z EFS ?

Powiem Ci kolego ze ja jestem juz na końcowym etapie bo rozliczam sie z owej dotacji ...gdybym mogł cofnąć czas to bym sie wyluzował i walił na czarno :naughty:

Ps. Pilinuj zebyś miał na fakturach zakupu za kwote dofinansowania - "zapłacono gotówka" jesli tego nie bedzie na fakturze to Ci jej nie uznają :thumbdown:

Pilnuj terminów zakupu i rozliczeń z Urzedem Pracy czy tam EFS-em .

Jedyne co z tego dobre to "mały" ZUS przez 2 lata .[br]Dopisany: Kwiecień 16, 2008, 10:36:13 _________________________________________________

: Mogę polecic ci jakieś proste programy do księgowości gdzie będziesz miał czarno na białym co i jak.

Poziek podeślij te programy ..linki czy jakieś info o nich :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------- Dzo-Dzo - jak zaczynasz to zdecydowanie wybierz ryczałt. -----------------------

Jak szukasz dobrego towaru w atrakcyjnej cenie to mam :

żakiety , kurtki sztruks i dzins - spodnie damskie i spódnice w B.dobrej cenie - nowe z metkami - ( z własnego importu) ( z wysprzedaży ) wystawiam faktury vat na jaką kwotę chcesz.

Pisz do mnie email - wyśle ci ceny i zdjęcia .

Znam jeszcze gościa który jest chętny dać odzież w komis nową z Turcji , ale fasony z tamtego roku .

Szczegóły do ustalenia .

Ale nierozumie jak chcesz sprzedawać ubrania nowe z używanymi - to będzie groch z kapustą -przemyśl to bo coś mi się to niewidzi ten pomysł -

Nowa odzież i stare szmaty na jednym wieszaku :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si ..Dzo-Dzo dowiedz sie dokłądniej czy masz cała kwote do przeznaczenia czy tylko 40 % kwoty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...