Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Ile płynu chłodniczego ?


reco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj wymieniłem płyn chłodniczy i od razu przeczyściłem nagrzewnice, ponieważ w autku cały czas leciało zimne powietrze (climatronic). Nawet nie przypuszczałem, że gebelsy mogą jeździć na takim syfie. Nagrzewnice porządnie przekłukałem wodą z ogrodowego węża, później środek do płukania chłodnic i znowu płukanko. Cały układ kilka razy zalewałem wodą, spuszczałem i zalewałem. Po tym zabiegu, zalaniu świeżego płynu i odpowietrzeniu w środku od razu zrobiło się cieplutko, grzeje niedowytrzymania. Tylko jedno mnie niepokoi. Wydaje mi się, że z układu spuściłem całą wodę. Odkręciłem kranik spustowy po zlaniu wszystkiego dmuchnąłem jeszcze w zbiorniczek wyrównawczy po czym z kranika spustowego słychać było tylko powietrze. Do układu zmieściło mi się tylko około 4 litrów. Wydaje mi się, że troche mało, cz ktoś wie ile powinno się zmieścić do motoru 1.8 20V 125KM rok 1996 ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

Jak masz koncentrat to na butelce powinno być napisane w jakich proporcjach rozcieńczac i odpowiednio do rozcieńczenia podane są temperatury wrzenia i zamarzania.Przynajmniej na G12+ tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zawsze sie rozcięcza płyn 1do1 :mysli:lub w innej proporcji,czy mozna wlac jakis gotowiec bez rozcięczania.

najlepsza jest chyba opcja 60:40, zachwianie równowagi również może skutkować tym, że płyn chłodzący nie będzie spełniał swojej roli - na przykład wlanie 100% koncentratu nie jest dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem to g12+ mozan lac ze względu na to jaki był lany wczesniej(nieznany).

można go łączyć z innymi oryginalnymi płynami (nawet starszymi), ale co w przypadku innych - nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychuzzz

jak rozumiem to g12+ mozan lac ze względu na to jaki był lany wczesniej(nieznany).

Jak nie wiesz co było wcześniej zalane to się nie zastanawiaj tylko kup G12+ i wymień.

Na pewno można mieszać z G11 i G12 z innymi hmm...osobiście bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...