Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Problem z uzyskaniem 90C podczas jazdy


Biszczan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W aucie był robiony rozrząd, oraz wymieniony czujnik temperatury- B6 AWX 2002r. teraz podczas jazdy wskazówka na blacie z trudem dochodzi do 90C( raz się uda, a raz nie). Co prawda jest to różnica tylko kilku stopni, ale jednak jest niezależnie od tego z jaką prędkością jadę. Dziwne jest to, że gdy zatrzymam się to podczas postoju dochodzi z łatowścią do 90C. Termostat w sierpniu wymieniłem bo już padł. Płynu nie ubywa. Dodam, że przed wymianą rozrządu nie miałem takich problemów. Czy może to być wina pompy wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowało by zapiąć VAGa i sprawdzić jaką temperaturę widzi sterownik silnika. Może to kwestia wymienionego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrzucić screeny z pomiaru na zimnym i ciepłym, ale nie da się... Pomiary wyglądają następująco :

Zimny w 01-Engine; 007 :

1.Temp. paliwa 13.5C

2.Temp. powietrza 18C

3.Temp. płynu 13.5C

Zimny 17-Instruments; 003 :

1.Temp. - 9C

Ciepły 01-Engine; 007 :

1.Temp.paliwa 70.2C

2.Temp.powietrza 45C

3.Temp.płynu 84.6C

Ciepły 17-instruments; 003 :

1.Temperatura 79C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oryginalny kupiony w ASO czy zamiennik? Jeżeli zamiennik to proponuję kupić oryginał gdyż nie dojdziesz końca z temperatura tak samo w przypadku zakupu z allegro gdzie trafiają produkty które nie przeszły kontroli jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat to samo wystepuje umnie przez cala zime temperatura nie spada ponizej +5 stopni a temperatura na wskazniku na blacie po serodku dopiero pare dni temu bylo okolo +15 wyjechalem na autostrade i bez problemu dobilo na blacie 90 czy cos jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat to samo wystepuje umnie przez cala zime temperatura nie spada ponizej +5 stopni a temperatura na wskazniku na blacie po serodku dopiero pare dni temu bylo okolo +15 wyjechalem na autostrade i bez problemu dobilo na blacie 90 czy cos jest nie tak

Sprawdź czy VAG wyświetla jakieś błędy i zrób pomiary na zimnym i ciepłym silniku: http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?12031-TDI-Diagnostyka-%28aktualizacja-30-VII-2008%29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam podepne sie pod temat to samo wystepuje umnie przez cala zime temperatura nie spada ponizej +5 stopni a temperatura na wskazniku na blacie po serodku dopiero pare dni temu bylo okolo +15 wyjechalem na autostrade i bez problemu dobilo na blacie 90 czy cos jest nie tak

wymien termostat, powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie nie mam mozliwosci podpiecia vaga jesyem za granica a te zacofane gamonie dopiero zeszli z osolkow jak podepna waga niezaleznie co zobacza to powiedza ze cos jest zjebane zeby zedzec kase kupie termostat i zobaczymy

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:53 ----------

a uklad odpowietrzony ja naj bardziej ogrzewanie rowniez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...