Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Wyje wspomaganie co robić?


krzysiek.wi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jakiś czas termu rozszczelnił mi się przewód wysokiego ciśnienia od wspomagania, zaczął się pocić na zakuciach. Przewód taki w ASO jak wiadomo to koszt 990 pln bo dzwoniłem, więc postanowiłem go zakuć od nowa. Znalazłem dobrego fachowca który mi go zrobił. Całą instalacje przedmuchałem i zalałem nowym płynem FEBI 6161 zielony syntetyk. Po odpowietrzeniu instalacji wspomaganie dziwnie buczy jak się kierownicą kręci, przenoszą się jakieś drgania na kierownice ze wspomagania. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ,nadmienię że wcześniej przed wymianą nic takiego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jakiś czas termu rozszczelnił mi się przewód wysokiego ciśnienia od wspomagania, zaczął się pocić na zakuciach. Przewód taki w ASO jak wiadomo to koszt 990 pln bo dzwoniłem, więc postanowiłem go zakuć od nowa. Znalazłem dobrego fachowca który mi go zrobił. Całą instalacje przedmuchałem i zalałem nowym płynem FEBI 6161 zielony syntetyk. Po odpowietrzeniu instalacji wspomaganie dziwnie buczy jak się kierownicą kręci, przenoszą się jakieś drgania na kierownice ze wspomagania. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ,nadmienię że wcześniej przed wymianą nic takiego się nie działo.

A czy na zbiorniczku nie jest napisane Only mineral?? Nawet symbol pewnie masz napisany G002000, nie wiem o jakim aucie mowa bo nie widzę Twojego profilu (ach te przeprowadzki)

Albo ori, tylko ten się nazywa teraz G004000 i serwisy twierdzą że to jest to samo co G002000 (i tu zdania są podzielone), a jak Febi to 6162. Jest trochę o tym na forum poczytaj i wybierz sobie opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że pompa siada i takie są objawy

Zależy, ja u siebie w A4 wymieniłem na Febi 6162 i już 3 rok jeżdżę a też mi wyła. Ale w A6 już nie jest tak pięknie, chyba będę miał pompę do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zakuty wąż bez zaworka zwrotnego (takie zgrubienie na wężu) to będzie ci wyło . Miałem to samo , w błoto wyrzuciłem 50zł na zakucie nowego węża . Kupiłem ori używkę i jest ok . Tylko przez to ,że jeździłem trochę na tym zakuwanym wężu delikatnie miałczy mi pompa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A więc samochód o którym mowa to A4 - B5 rok 99. Faktem jest ze na zbiorniczku pisze ONLY MINERAL symbol G 002000 , ale na stronie Febiego ten numer jest zamiennikiem G 004000 który to jest syntetykiem. Sam już nie wiem co myśleć , może kolejne doświadczenie w stylu zmienię na Febi 6162 zobaczymy co się stanie. Co do węża to niema on zaworku zwrotnego w połowie jego długości tylko dławik (2 szt), czyli przewężenie. Gość go przymnie robił dokładnie go obejrzałem, a zaworek jest w śrubie co się przykręca wąż do kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zakuciem to nie wiem ,zakuwałem go w warsztacie co produkuje przewody ciśnieniowe na dużą skale do klimy,rolnictwa,osobówki,duże.Serwis ful wyposażony. Ja bym jeszcze na płyn postawiał.Poczekam do soboty i wymienię na ten Febi mineralny 6162 to zobaczymy. Może będzie jak wcześniej przed wymianą , czyli totalna cisza ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak chcialem zakuć przewod to pan co sie tym zajmował mowił ze na włąsną odpowiedzialnąśc ,gdyz moze tak jak kolega powiedzial wyżej zmiejszyc się srednica wewnetrzna, doradził mi zakup redukcji koszt 10zł (łaczacej oba konce ), kolego sprawdź to jak najszybciej aby pompy nie popsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę trochę temat.. udało się rozwiązać problem z wyciem ?

Ostanio rozszczelnił mi się przewód od pompy do magla, znalazłem warsztat gdzie zakuli mi przewód.. i po założeniu wyje mi pompa i czasem przy parkowaniu przy mocnym skręcie delikatnie aż silnik się zadusi..

Wcześniej wszystko było ok, wspomaganie działa lekko..

To może być wina źle zakutego przewodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odświeżę trochę temat.. udało się rozwiązać problem z wyciem ?

Ostanio rozszczelnił mi się przewód od pompy do magla, znalazłem warsztat gdzie zakuli mi przewód.. i po założeniu wyje mi pompa i czasem przy parkowaniu przy mocnym skręcie delikatnie aż silnik się zadusi..

Wcześniej wszystko było ok, wspomaganie działa lekko..

To może być wina źle zakutego przewodu ?

Mam taki sam przewód ... wisi sobie w darażu bo też na nim mi wyło... wcześniej miałem wyciek. Kupiłęm originalną używkę i przestało. Cała przygoda była w poprzedniej A4 b5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastąpiła u mnie nieszczelność i wyleciał prawie cały płyn. Przejechałem bez wspomagania ok 8km. Naprawiłem nieszczelność i zalałem płynem FEBI M6162. Wcześniej pompa była cicho a teraz bardzo ją słychać z każdym ruchem kierownicy. Co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastąpiła u mnie nieszczelność i wyleciał prawie cały płyn. Przejechałem bez wspomagania ok 8km. Naprawiłem nieszczelność i zalałem płynem FEBI M6162. Wcześniej pompa była cicho a teraz bardzo ją słychać z każdym ruchem kierownicy. Co może być przyczyną?

Jak to co??? Przejechałeś 8km bez wspomagania czyli pompa przez ten czas pracowała na sucho :doh: Zaoszczędziłęś na holowaniu auta to teraz musisz kupić nową pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6162 to płyn do BMW do VAG-ów idzie 6161 :wink: niby też zielony ale jeden to bodajże mineralny a drugi syntetyk :whistling:

Nie wiem dlaczego ale mi kumpel kupował rok wstecz też 6162 a w tym roku zamawiałem golfa i zobaczyłem że mam wlany zły :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6162 to płyn mineralny a 6161 to syntetyk. U nas na zbiorniczku jest napisane żeby wlewać wyłącznie mineralny wiec ten 6162 powinien być dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...