Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Navi RNS-D - problem z mapami


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam Navigation+ typu RNS-D. Samochód to Audi A4 B5, rok produkcji 2000. System RNS-D jest fabrycznie zamontowany. I teraz pytanie. Nigdzie w wyszukiwaniu nie znalazłem jasnej odpowiedzi.

- Jaką dokładnie płytę z nawigacją powinienem kupić, żeby to działało?

- Gdzieś obiło mi się o oczy, że nie ma map Polski do tej nawigacji. Czy to prawda?

- Gdzieś wyczytałem, że są nawigacje DX i non-DX. Wszędzie można kupić mapę Polski do DX, ale nigdzie nie ma do non-DX.

- Czy jest jakaś możliwość, bez większej ingerencji w auto, zmienić non-DX na DX? Czy to jest właśnie różnica pomiędzy RNS-D i RNS-E?

Być może moje pytania są dziwne, ale jestem nowy jeśli chodzi o fabryczne nawigacje w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. drugi myślnik - nie ma mapy Polski do non-DX - małem A6 rocznik '99 właśnie z nonDX i niestety nic się nie dało zrobić. Straciłem masę czasu na poszukiwania w necie i żeby oszczędzić Ci tego samego radze odpuść poszukiwania mapy do nonDX. Nawiasem mówiąc nie wiem czy zmiana na DX to gra warta świeczki. Autonomiczne nawigacje, te które kupuje sięw sklepach z ospowiednim programem (u mnie Automapa) sa o niebo lepsze niż te w DX a używany moduł DX z tego co widziałem na Allegro to ~1.000 PLN

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Temat już zbadałem mocno. Kupuję moduł DX i podmieniam przedni panel, żeby wszystko pasowało. Najświeższe mapy powinny mi wystarczyć choć są bardzo drogie. Wiem, że nie ma to porównania do AutoMapy, ale nie jestem taksówkarzem czy kurierem, a lubię mieć wszystko oryginalne i fabryczne, więc możliwość posiadania nawigacji wbudowanej fabrycznie w pulpit samochodu jest silniejsza niż zdrowy rozsądek każący dać sobie spokój z tą zabawą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...