Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy wejda 18-tki?


przemo2.4

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chcialbym kupic nowe sruby do alusow 18 ,mozecie powiedziec jakie?

a jakie masz alu ?

napewno M14x1,5 ale długość gwintu zależna od alu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie felunek wejdzie na seryjną (bez żadnych gwintów itp.) :a4fan: żeby fajnie wyglądało i nic nie tarło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie felunek wejdzie na seryjną (bez żadnych gwintów itp.) :a4fan: żeby fajnie wyglądało i nic nie tarło

16cali, póxniej to juz musi być ingerencja w zawias

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile szpilka musi się wkręcać?bo kupiłem nowe i z przodu wkręca się tylko 6 obrotów (około 8mm) chyba jest grubsza tarcza niż z tyłu (wkręca się ok.12mm). ori szpilki na ori alu wystają może z 1mm dalej,podobnie się wkręcają.czy to starczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie felunek wejdzie na seryjną (bez żadnych gwintów itp.) :a4fan: żeby fajnie wyglądało i nic nie tarło

16cali, póxniej to juz musi być ingerencja w zawias

ingerencja w zawias? możesz mi to wyjaśnić. Chciałem na lato kupić większy felunek i chcę się dowiedzieć co muszę zrobić i jakie będą tego koszta :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby fajnie wyglądało na duzym kole trzeba go obnizyć, seryjny zawias + 18cali = brzydki tapczan komfortowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam :kox:

I ja :kox::grin:

Ale idą już na sprzedaż trzeba coś innego zapodać :decayed:

---------- Post added at 14:11 ---------- Previous post was at 14:09 ----------

żeby fajnie wyglądało na duzym kole trzeba go obnizyć, seryjny zawias + 18cali = brzydki tapczan komfortowy

Dokładnie, u Ciebie z tym zawiasem jest tak jak powinno być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby fajnie wyglądało na duzym kole trzeba go obnizyć, seryjny zawias + 18cali = brzydki tapczan komfortowy

ile taka przyjemność może kosztować? Poszukałbym na allegro, ale się na tym nie znam :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mam szukać na allegro? może jakieś linki polecicie dla niewtajemniczego w temat :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mam szukać na allegro? może jakieś linki polecicie dla niewtajemniczego w temat :facepalm:

Kolego - na początek sprawdź na wlepce w bagażniku jakie masz zawieszenie. Jeśli 1BE to myślę, że zmiany zawieszenia nie będą konieczne. Przy 1BE na 17" będzie bardzo fajnie wyglądało. Kolega ma w B6 Avant zawias 1BV (to takie twardsze 1BE) i na 18" wygląda naprawdę fajnie. Jedynie ET musisz dobrać odpowiednio, jeśli chodzi o B6 to nie wiem jakie będzie najlepsze - tu niech wypowie się ktoś kto w B6 siedzi.

Jeśli masz 1BA to niestety ale przy każdej większej feldze od 16" auto będzie wyglądało jak taczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://eibachpolska.pl/eibach-audi-a-4-%288d2,-b5%29-limousine--sedan-e1532-140-pi-255.html

do tego amortyzatory np.ta technix, mts, to akurat dolna półka, a jeśli coś z wyższej półki to komplet masz taki http://allegro.pl/zawieszenie-sportowe-weitec-30-30-audi-a4-b5-94-i2202060848.html lub na tej stronie Eibach Polska tez będziesz miał gotowy kit do audi też coś koło 2tysi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie mam szukać na allegro? może jakieś linki polecicie dla niewtajemniczego w temat :facepalm:

Kolego - na początek sprawdź na wlepce w bagażniku jakie masz zawieszenie. Jeśli 1BE to myślę, że zmiany zawieszenia nie będą konieczne. Przy 1BE na 17" będzie bardzo fajnie wyglądało. Kolega ma w B6 Avant zawias 1BV (to takie twardsze 1BE) i na 18" wygląda naprawdę fajnie. Jedynie ET musisz dobrać odpowiednio, jeśli chodzi o B6 to nie wiem jakie będzie najlepsze - tu niech wypowie się ktoś kto w B6 siedzi.

Jeśli masz 1BA to niestety ale przy każdej większej feldze od 16" auto będzie wyglądało jak taczka.

Co to jest ET?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ET byłoby najlepsze :eusathink: Sorry za takie pytania, ale parę groszy to kosztuje i chcę być pewny że wszystko będzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET 35 do B5

A nawet jeśli kupisz z innym ET to zawsze można dołożyć dystanse.

ja kupiłem felgi z ET 25, jaki mam do tego dołożyć dystans ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?3018-Znaczenie-ET-felgi

Tutaj zapytaj chłopaków, ja wiem że im wyższe ET felgi tym szerszy musi być dystans, np.ET felgi 50 to dystanse 15mm gdybyś chciał ET35 (czyli idealne do B5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...