Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy wejda 18-tki?


przemo2.4

Rekomendowane odpowiedzi

wejdz se na w moja a4 ja mialem 18 przy zawiasie -35 to se zobacz jak to wygladalo

trzec ci nic nie bedzie a przeklamania na liczniku nie bedziesz mial zadnego bo jest to zaminnik do fabrycznego rozmiaru

Kolego 225/40/18 to jest zamiennik oryginału, a kolega przemo2.4 ma 225/45/18, więc będzie przekłamanie.

moj blad masz 100% racji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam na 8.5 calowych felgach opony 225/40/17 i nic nie ociera ani z tyłu ani z przodu...tyle ze mam 17stki a no i w quattro...ustawiłem opony 1cm nad nadkolem i jest idealnie ..przy 5ciu osobach tez...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzwa juz sam niewiem jedni mowia ze ok drudzy ze troche lipa...wiec pytam czy ma ktos z was takiego rozmiaru felgi z et30 w b5 i na jakich jezdzi oponkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

et30 i duża gleba równa się D U P A zrozum przerobiłem kilkanaście kompletów felg :jerk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem alu 8,5Jx18 ET30

sugerowałem sie radami kolegow na forum ktoyz mowili ze podejda .....dodam ze w planach jest gwint

powodzenia z przodem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok. ale co oznacza duza ,to jak mam sobie z tym poradzic jakie najlepiej kupic opony?

gleba duza? -30 i juz bedzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz kolego masz prawie taki sam rozmiar jak ja oprucz et i nic nie obciera ?? a opone szerokosci 235!!!! wiec juz nie czaje :facepalm:

umnie bedzie lipa a u ciebie jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i to jest dziwne jednym 235/40/18 8.5J et32 nie obciera a u mnie 225/40/18 8J et35 przy przy skrecie na dolku potrafi wyciagnac blotnik . Najlepiej gdybys mial mozliwosc pozyczenie od kogos roznych opon i sprawdzenia tego ,najlepiej znajomego w zakladzie wulkanizacyjnym sprubowac 205,215,225 i w tedy bedziesz wiedzial co kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem juz myslalem o tym ze bylby to najlepszy sposob ale nie znam nikogo takiego,jeszcze mogłbym podjechac do pierwszego lepszego zakladu ktory ma na stanie takie opony i zagadac a noz byli by na tyle laskawi :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemowisz koledze do kieszeni i sie da zalatwic , teraz to klijent jest panem i wybiera zaklad . A jeszcze jak koles bedzie mial fajne gumki to powiesz ze je kupisz i napewno sie zgodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:kox: sie zobaczy ale juz dostalem siwych wlosow od tego myslenia.....jak kolega wyzej napisal,ma szerokie kapcie i et 32 i u niego abla :facepalm:

rece opadaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko a kolega aju

jak sie okaze ze bedzie lipa to za oponki kase mi zwroci sie rozumie.

nie sztuka kupic i nie bedzie pasowało lepiej dgadac wszystko i pozniej nie miec zalu ze sie nie dowiedzialem wszystkiego i zapewne czytales wyzej jak kolega pisal ze akurat u niego z innym et ale opona szersza wszysko spaowalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zamieszczam kilka zdjęć z przymiarki 18" w B5 Q. Przymierzałem tylko z tyłu, może po niedzieli sprawdzę jeszcze przód.

Parametry koła:

felga - 18", szerokośc 8", ET 30;

opona - 235/40/18.

1. Odległość opony od zwrotnicy widać na lusterku, w rzeczywistości udało mi się wcisnąć palec wskazujący (właściwie to tylko sam opuszek palca) czyli odległość wynosi jakieś 12 mm:

05032012439.jpg

2. Ogólnie jak wyglądało na samochodzie. Na seryjnym zawieszeniu wyglądało komicznie. Pewnie jak bym trochę pojeździł to delikatnie by obsiadło bo było świeżo po opuszczeniu z lewarka:

05032012440.jpg

3. Na tym zdjęciu widać, jak koło wystaje za obrys błotnika:

05032012441.jpg

4. Ostatnie zdjęcie zrobione z góry - widać wyraźnie, że przy tych parametrach koła wystaje ono za błotnik, przy niższym zawiasie i większym obciążeniu nie da się jechać:

05032012442.jpg

Dla tego jak ktoś pisze, że

mam u siebie 235/40r18 felgi 8/5 et32 zawias -35 nic nie obciera.

to albo nie wie jakie ma parametry felgi albo powyciągane nadkola na zewnątrz. Chyba że osadzenie tylnego koła w Q i ośce jest zupełnie inne w co wątpię (wymiary katalogowe producenta są takie same dla obu wersji) - http://www.audiklub.org/photo/wymiary/wymiar_6.727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...