Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

co do rozkrecenia manetki to tak jak piszesz mozesz zostawic swoj przelacznik wycieraczek a zmienic tylko czesc z tempomatem ja tez tak zrobilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dropsone :decayed: ucieszyłeśmnie powiedz mi jeszcze jaką kostkę miałeś?? myślę że nie bezie problemu w razie czego z przelutowaniem..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze niepamietam jaka wtyczka bo akurat manetki ja nie podlanczalem ale niewiem czy nie taka prostokatna, jak cos to obetniesz kostke dolutujesz przewody i podepniesz pod ecu czy w kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!A ja mam takie pytanko a propo tempomatu!Czy manetka z b4 tdi pasuje do a4 tdi z 2000r ajm!

I czy ktoś mógłby mi napisac jakiego koloru kabelki są w którym miejscu w kostce manetki bo piny mam wyjęte z tej kostki!

A i o co chodzi z tym fis-em w manetce bo nie kumam? :kox: z góry dziękuję :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i o co chodzi z tym fis-em w manetce bo nie kumam? :kox: z góry dziękuję :hi:

to chyba chodzi o druga czesc manetki ta z kierunkami tam jest sterowanie fisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropsone gdzie mogę kupić takie kostki? okrągłe czy prostokątne? na allegro chyba nie ma... bo myślę że manetka jutro dotrze :>

pozdro Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

dziś doszła do mnie manetka (w końcu) i jutro po południu mam zamiar wziąć sie za montaż jak widzicie będę montował tempomat w AFN-ie i jak fachowcy się wypowiadali nie podłączamy się do białej kostki tylko bezpośrednio do ECU?? Czyli z tych 6 pinów prowadze przewody:

7ce25862311a6cc9med.jpg

do

1 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce żółtej (przewód CZARNY) 39 PIN 2 rząd 15 pin od lewej

2 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce żółtej (przewód niebieski) 35 PIN 2 rząd 11 pin od lewej

3 pin z tempomatu do pinu 8 w kostce czarnej (przewód czerwono-żółty) 36 PIN 2 rząd 12 pin od lewej

4 pin z tempomatu do pinu 9 w kostce żółtej (przewód czarno-żółty) 67 PIN 1 rząd 21 pin od lewej

5 pin z tempomatu do pinu 1 w kostce brązowej (przewód czerwono siwy) 59 PIN 1 rząd 13 pin od lewej

6 mostek z 4

dobrze myślę?? jeżeli nie pokierujcie mnie :) jak długie przewody potrzebuje i mam sie tam po prostu wlutować czy na jakiś zaciskach się da??

z góry dzięki za pomoc...

pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz się dokładnie tak ja pisałem w swoim poście, nie podłączaj się pod kostke tylko pod ECU. W AFN trzeba się tak wczepić, bo inaczej nie działa. Przewody ?? hmm ... myślę , że po 50 cm Ci wystarczy. Ja zrobiłem to tak,że rozcinałem izolacje w przewodach, wczepiałem kabelki z kostki, troche lutu , żeby nic nie latało i taśma izolacyjna. Najłatwiej, a działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem gdzies tu na forum że pasują do naszych A4 manetki pod tempomat firmy Polcar. Zakupiłem taką (cena 92zł).

Ostatnio wiele się naczytałem na temat montażu tempomatu w B5 i w końcu postanowiłem się za to zabrać. Rozebrałem wszystko pozakładalem manetki jak należy i tu nie miła niespodzianka... kostki pod tą manetkę są zupełnie inne :thumbdown:

Czy ktoś wie jak to zrobić żeby pasowało? Czy muszę inną manetkę kupić? :wallbash:

Z góry dziękuję i Pozdrawiam :hi:

Fotki manetki:

dd53f6dd944612f3m.jpg

962c51196e115c02m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S1 Hołek widzę że u ciebie w manetce jest takie miejce na kostkę z 3 pinami pamiętaj że pod te piny musisz wpiąć kierunkowskazy ja tak miałem bo kupiłem manetkę z 2000 roku i cholerka się głowiłem jak zrobić żeby były kierunki nie wiem jak jest w twoim roczniku może już jest ta kostka wyprowadzona jężeli nie to musisz przełożyć tu masz linka co i jak

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t55363.0.html;highlight=grippen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grippen dzięki za podpowiedź :hi: u mnie na szczęście w nowej manetce było jak w starej :)

SoMeS manetka która kupiłeś nadaje sie do.... wogole cały ten polcar moim zdaniem to części do poloneza robi... musisz mieć ori... ja wyłożyłem kasę za manetkę z przesyłką dałem 150 ale teraz sprzedam stara i wyjdzie spoko :tongue4: widze ze tez masz afn-a 98 potrzebujesz mniej więcej czegoś takiego:

http://allegro.pl/item597171320_audi_a4_s4_sedan_manetki_pod_kierownice.html

ja tam nawet pisałem i powiedzieli mi ze za 170 z przesyłka pójdzie także troszkę sie potarguj i będzie nieźle ;)

i wreszcie to co chciałem dziś napisać :) manetka założona tempomat śmiga :> ale i tym razem zycie pokazało ze nie wszędzie jest tak samo bo myślałem ze podłacze sie jak Bintom a tu kapa musiałem włączać sie jak bodajże pisał Dropsone i do rożnego koloru kostek... ale najważniejsze ze sie udało :) :> myślę ze jeszcze w tym tygodniu uda sie wrzucić mi fotostory w pdf-ie żeby juz tak forum nie zaśmiecać :)

w razie czego jestem do pomocy :wink4:

pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grippen dzięki za podpowiedź :hi: u mnie na szczęście w nowej manetce było jak w starej :)

SoMeS manetka która kupiłeś nadaje sie do.... wogole cały ten polcar moim zdaniem to części do poloneza robi... musisz mieć ori... ja wyłożyłem kasę za manetkę z przesyłką dałem 150 ale teraz sprzedam stara i wyjdzie spoko :tongue4: widze ze tez masz afn-a 98 potrzebujesz mniej więcej czegoś takiego:

http://allegro.pl/item597171320_audi_a4_s4_sedan_manetki_pod_kierownice.html

ja tam nawet pisałem i powiedzieli mi ze za 170 z przesyłka pójdzie także troszkę sie potarguj i będzie nieźle ;)

i wreszcie to co chciałem dziś napisać :) manetka założona tempomat śmiga :> ale i tym razem zycie pokazało ze nie wszędzie jest tak samo bo myślałem ze podłacze sie jak Bintom a tu kapa musiałem włączać sie jak bodajże pisał Dropsone i do rożnego koloru kostek... ale najważniejsze ze sie udało :) :> myślę ze jeszcze w tym tygodniu uda sie wrzucić mi fotostory w pdf-ie żeby juz tak forum nie zaśmiecać :)

w razie czego jestem do pomocy :wink4:

pozdrawiam Hołek :hi:

no kolego gratki :oklaski:

montuj tam manuala pod ktore kableki w ECU sie podpiac dla AFNa :kox::good::naughty:

bo moja manetka juz do mnie leci

koszt uwaga 50 pln :gwizdanie: :cool1::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgal ja też kupiłem 1 za 91zł i sie przedwcześnie cieszyłem :tongue4: ale oby Ci na sete pasiła życzę

pozdrawiam Hołek :hi:[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2009, 20:15_________________________________________________Witam.

a więc udało nam sie jakoś sklecić to w jedność :) i żeby nie nudziło się co poniektórym w długi weekend :) wrzuciłem manuala na rapidshare, mam nadzieje że jest napisany dosyć zrozumiale :wink4: w razie czego służę pomocą :wink4:. Mam jeszcze prośbę do któregoś z modów lub admina forum czy nie da rady wrzucić tego na forum?? bo z tego co wiem link na rapidzie zniknie po miesiącu bodajże...

http://rapidshare.com/files/227417050/Instalacja_tempomatu.rar.html

pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Hołek :good: super opis. Tak się zastanawiam czy w AFN-ie po II lifcie (1999r) jest biała kostka czy nie.... Jedni piszą że po II lifcie bez względu na rodzaj silnika jest a inni że wogóle w AFN-ach nie ma... rozbiorę obudowę ECU i zobaczę.

Tak dla ścisłości to do białej kostki wpinamy piny MĘSKIE czy ŻEŃSKIE? Jak ją się rozepnie to do której części wpinać piny do dolnej czy do górnej części kostki (tej od strony komory silnika...)??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny na 100% ale na 99% będzie wpinał się tak jak ja :) a co do pinów chyba męskie ale też pewności nie mam :> i wpinamy do części górnej (lepszy dostęp)

pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do białej kostki wpinamy piny MĘSKIE czy ŻEŃSKIE? Jak ją się rozepnie to do której części wpinać piny do dolnej czy do górnej części kostki (tej od strony komory silnika...)??

męskie

a co do której części to zależy jakie piny wpinasz :gwizdanie:

ale powiem tyle że w białej kostce jedne piny już są także wpinasz męskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Hołek! :good:

po niedzieli będzie nowa manetka to będę robił według Twojego opisu :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgal ja też kupiłem 1 za 91zł i sie przedwcześnie cieszyłem :tongue4: ale oby Ci na sete pasiła życzę

pozdrawiam Hołek :hi:[br]Dopisany: 22 Kwiecień 2009, 20:15_________________________________________________Witam.

a więc udało nam sie jakoś sklecić to w jedność :) i żeby nie nudziło się co poniektórym w długi weekend :) wrzuciłem manuala na rapidshare, mam nadzieje że jest napisany dosyć zrozumiale :wink4: w razie czego służę pomocą :wink4:. Mam jeszcze prośbę do któregoś z modów lub admina forum czy nie da rady wrzucić tego na forum?? bo z tego co wiem link na rapidzie zniknie po miesiącu bodajże...

http://rapidshare.com/files/227417050/Instalacja_tempomatu.rar.html

pozdrawiam Hołek :hi:

witaj, pasila az milo jakby stamtad wyjeta :good::kox:

a opis pierwszorzedny :good: :good: :good: :good: :good:

poszlo jak po masle coprawda z demontazem kiery w 97 jest inaczej ale smiga az milo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...