Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

a

miszelllo :notworthy: a nie wiesz ja z kablami trzeba jakieś ciągnąć?? czy wystarczy podpiąć ta manetkę?? audi 1999 lift

trzeba ciągną kabelki do białej kostki lub bezpośrednio do ECU. nie masz w aucie gotowca ori wiązki którą wepniesz w manetce tu gdzie wyjście tempomatu

aha dzięki wielkie. a ty u siebie robiłeś coś takiego??

jeśli chodzi o montaż tempomatu to robiłem to u siebie jak i u Korzen_ia (oba auta poliftowe `00)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:good: czyli u mnie powinn

a

miszelllo :notworthy: a nie wiesz ja z kablami trzeba jakieś ciągnąć?? czy wystarczy podpiąć ta manetkę?? audi 1999 lift

trzeba ciągną kabelki do białej kostki lub bezpośrednio do ECU. nie masz w aucie gotowca ori wiązki którą wepniesz w manetce tu gdzie wyjście tempomatu

aha dzięki wielkie. a ty u siebie robiłeś coś takiego??

jeśli chodzi o montaż tempomatu to robiłem to u siebie jak i u Korzen_ia (oba auta poliftowe `00)

czyli u mnie powinno być to samo ?? jak by co pomożecie???

możesz się na gg odezwać żeby forum nie zaśmiecać?? (9932857)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Krzyńka. Czy może porobiłeś lepsze fotki białej kostki bo interesuje mnie jakie kolory mają kable w pinach 7,8,9,10 u Ciebie. Wstawię foty mojej białej kostki (górna część kostki, WTYCZKA z pinami żeńskimi) jeśli mógłbyś sprawdzić jak to wygląda u Ciebie byłbym wdzięczny.

aead2a5ef0cf6d32m.jpg 2e2f765c5637dad8m.jpg

Dodam dla wszystkich zainteresowanych że w AFN-ach po liftingu nie podłączymy się według opisu Hołka bo nie ma kostki żółtej, a w pozostałych kostkach które są, nie zgadzają się z opisem kolory kabli. Jest za to "upragniona" kostka biała.

U mnie w AFN 1999r przewód czarny z białym paskiem jest czarno - żółty podłączyłem i działa

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie bo nie mogę znaleźć numeru manetki jaka powinna być założona(mam afn-a z końca 97 roku już po pierwszym lifcie), wiec czy któraś z tych manetek będzie pasować: http://moto.allegro.pl/item690939386_przelacznik_zespolony_audi_a2_a3_a4_a6.html lub http://moto.allegro.pl/item689720075_przelacznik_swiatel_zespolony_audi_a4_96r_kombi.html

Z góry dziękuje za odpowiedz

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moim skromnym zdaniem ani jedna sie nie nadaje :tongue4: pierwsza - już Krzyniek napisał... a jeżeli chodzi o drugą.. po 1 nie ma sterowania board komputera a po 2 masz avanta a więc tylna wycieraczka i czasówki przednie... to jest Twoja decyzja ale ja bym wolał wyłożyć i mieć to od razu git np ta Ci podejdzie na setę

http://allegro.pl/item704486975_audi_a4_s4_sedan_manetki_pod_kierownice.html

i masz bez problemu, starą sprzedaż na allegro i loooz. Mnie tempoamt wyszedł 10zł :naughty: jak sprzedałem starą manetkę i taśmę

Decyzja należy do Ciebie.

PS. Napisz jeszcze do tego allegrowicza za bo moim zdaniem cena jest to negocjacji

Pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo mu podejdzie bo ta manetka jest poliftowa z 2000r i ma inne podłączenie na kierunkowskazy, taka mała 3-pinowa kosteczka. Musisz szukać coś z okolic swojego rocznika. Ten drugi link który podawałeś jest z roczników 95-97 i ma ten śmieszny okrągły włącznik spryskiwaczy. W sumie mógłbyś ją wykorzystać ale byś musiał ja rozdzielić (rozkręca się na pół) i wstawić do swojej którą masz w aucie tylko tą część z tempomatem. Jeśli nie chcesz przekładać i szukasz kompletnej to do Twojego rocznika, tj. końcówki 97, szukaj manetki o oznaczeniu 4D0 953 513A lub P (tak przynajmniej mówi ETKA)

edit:

tu masz pasującą ale od sedana i bez kompa więc też musiałbyś rozpołowić i wstawić tylko dźwignie od tempomatu i świateł http://allegro.pl/item696674520_przelacznik_zespolony_audi_a4_tasma.html

następna do rozpołowienia http://allegro.pl/item694341036_przelaczniki_zespolone_audi_a4_1995_2000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie...

Nie zgodzę się z tobą miszello :tongue4: ponieważ ja też założyłem manetkę z 03.00r firmy Valeo i wszystko pasowało i jak wyciągałem ori też miała tą mała potrójna kostkę a mam rok produkcji 98... a więc :wink4:

Pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hołek gdzie kupiles ta manetke swoja? i za ile? do mojego powinna byc identyczna w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za taką szybką odpowiedz zasadniczo w moim autku nie mam kompa wiec problem ze sterowaniem kompa odpada ta manetka http://allegro.pl/item694341036_przelaczniki_zespolone_audi_a4_1995_2000.html ma rozsądna cenę a manetkę do sterowania wycieraczkami zostawiam swoją, więc myślę ze wszystko będzie w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pasuje stiven :cool1:

endriuu ja kupiłem na allegro... chyba za 140zł jakoś tak wiem że do najtańszych nie należała ale potem sprzedałem starą i wszytko wyszło mnie jakieś 10zł :tongue4: czasem warto zainwestować....

Pozdrawiam Hołek :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę od sedana czyli bez sterowania tylna wycieraczką można zamontować do avanta.Ja tak zrobiłem i wszystko działa , wymaga ona jedynie drobnej kosmetyki - obcięcie małego ogranicznika, który blokuje ruch ramienia w stronę kokpitu, poza tym drobnym szczegółem manetka ta posiada wszytkie potrzebne styki itd. do sterowania tylną wycieraczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potrzebne jest żeby założyć tempomat, chodzi mi jakie części musiałbym kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę od sedana czyli bez sterowania tylna wycieraczką można zamontować do avanta.Ja tak zrobiłem i wszystko działa , wymaga ona jedynie drobnej kosmetyki - obcięcie małego ogranicznika, który blokuje ruch ramienia w stronę kokpitu, poza tym drobnym szczegółem manetka ta posiada wszytkie potrzebne styki itd. do sterowania tylną wycieraczką.

a z avanta pasuje do sedana chodzi mi o ta do 97 roku?

:hi:[br]Dopisany: 18 Sierpień 2009, 14:50_________________________________________________

a co potrzebne jest żeby założyć tempomat, chodzi mi jakie części musiałbym kupić

a czytales caly watek :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ta do 97 roku różni się w istotny sposób od tej która ja zamontowałem z 99 roku oczywiście w rozumieniu przystosowania manetki z sedana do avanta. Manetka tak jak pisałem wyżej

z 98/99 roku w sedanie i avancie jest pod względem budowy identyczna poza jednym szczegółem a mianowicie na ramieniu manetki od sedana jest ogranicznik blokujący jej ruch w głąb (w stronę kokpitu).Ja go zwyczajnie odciąłem i manetka steruje tylna wycieraczką w sposób identyczny jak oryginalna. Rozkręciłem obie na stole i wiem ,że są identyczne poza tym jednym drobiazgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potrzebne jest żeby założyć tempomat, chodzi mi jakie części musiałbym kupić

jak masz auto takie jak w profilu to sobie odpuść - nie opłaca się :thumbdown:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co potrzebne jest żeby założyć tempomat, chodzi mi jakie części musiałbym kupić

jak masz auto takie jak w profilu to sobie odpuść - nie opłaca się :thumbdown:

rozwiń kolego tą myśl, dlaczego sie nie opłaca? :disgust:

W diesle mają tempomat elektroniczny a w benzyny w tych latach jeszcze podciśnieniowy (znacznie więcej elementów do kupna) - pozatym w dieslu tempomat znacznie przyjemniej pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...