Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

weź zobacz dokładnie tą wtyczke białą może gdzieś piny się skrzywiły i coś nie łączy dokładnie ją sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejd00017 powiedz kolego czy wyciągałeś piny z kostki pojedynczo czy całą kostkę jedynie wypiąłeś,bo nie rozumie do końca. Czy istnieje możliwość ,że kable w kostce są pomylone?

Może ktoś z kolegów posiadających identyczny sterownik i kostkę posiada fotkę i ją tu zamieści "prawidłowej

kolejności przewodów" w owej kostce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wyjołem samą kosktke,potem nadal była awaria / błąd/ więc rozpiołemkostke i posprawdzałem zaciski złożyłem i sprawdziłem a tam nadal błąd, dostałem sie do gniazdka kostki od spodu i wszystkie sprawdziłem i kolorystycznie połączyłem te z góry tak że wszysko pasuje , sprawdziłem a tu nadal błąd, przewody zaizolowałem termiczną otuliną , i nadal błąd, już mi brak koncepcji a błąd jest taki :

1 Fault found

00777 accelerator position sensor G79

28-00-Short to B+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw wyjołem samą kosktke,potem nadal była awaria / błąd/ więc rozpiołemkostke i posprawdzałem zaciski złożyłem i sprawdziłem a tam nadal błąd, dostałem sie do gniazdka kostki od spodu i wszystkie sprawdziłem i kolorystycznie połączyłem te z góry tak że wszysko pasuje , sprawdziłem a tu nadal błąd, przewody zaizolowałem termiczną otuliną , i nadal błąd, już mi brak koncepcji a błąd jest taki :

1 Fault found

00777 accelerator position sensor G79

28-00-Short to B+

Może jakiś bezpiecznik przekaźnik walnął może jest coś takiego :mysli:[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 18:43_________________________________________________czyli kabelki ci nie wyleciały z kostki tak i nie musiałeś ich z powrotem wkładać

nie wiem czy ma to znaczenie ale piszesz że spryskałeś WD40 kotke może ten płuyn przewodzi i jest zwarcie weś tą kostkę wyczyść najlepiej i spróbój akumulator odpiąć na 0,5 godziny[br]Dopisany: 20 Listopad 2009, 18:45_________________________________________________jak będe miał czas na wieczór to spróbuje fotke cyknąć ale się postaram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kostka

U2_F0.jpg

Opis który kabelek gdzie

kostkau.jpg

1- kabelek żółty

2- czerwony

3- czerwono brązowy

4- żółto szary

5- czerwono szary

6- czerwono żółty

7- brązowo zielony

8- czerwono czarny

U ciebie nie zgadza się jedna pozycja czyli zamień kabelek nr 2 z 3

ty masz w drugiej pozycji czerwono brązowy a w trzeciej czerwony zamień je aby w 2 był czerwony a w 3- czerwono brązowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko andrzej pisze że podłączał już nowy czujnik lepiej żebym się mylił ale jak wtych kabelkach płynie na pięcie to mogło i tak się stać że nowy czujnik padł od złego połączenia kabli[br]Dopisany: 21 Listopad 2009, 07:40_________________________________________________naprawiłeś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal awaria, ale nowego nie mogłem spalić bo wtedy jescze nie przeglądałem tych kabli i nie wyjmowałem z kostki tylko jak przyszła paczka to zamontowałem i sprawdziłem vagiem a tam nadal błąd, mam prosbe sprawdz kontrolką u siebie czy jest napięcie na przewodach 5 ,6 świeci mocno a na 7 u mnie miga kontrolka albo bardzo słaboświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ci błąd wychodzi teraz

jak zamieniłeś kable tak jak ci napisałem i masz tak jak u mnie. To weź jeszcze aku odepnij na pół godziny podłącz nowy czujnik gazu tak aby się wszystko zgadzało podepnij vag i skasuj błąd. I zrób fotke tego czujnika przy pedale gazu może on zle tam jest założony i nie ma sygnału :mysli: bo chyba komputer się nie uszkodził mam nadzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wypieły ci się piny z tej białej kostki dolnej może tam gdzieś robi zwarcie odepnij ją i sprawdź z obydwu stron i od dołu też i załuż ten nowy czujnik

Odpowiedz

1. czy samochód ci odpali tylko nie reaguje na dodawanie gazu czy nie odpala wcale

2 zrób zdjęcie oby dwu czujników

3. Jak kasujesz błąd na włączonym zapłonie czy włączonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samochód mi odpala od razu

błąd kasuje na włączonym zapłonie, nie na włączonym silniku, chociaż też próbowałem[br]Dopisany: 21 Listopad 2009, 11:05_________________________________________________czujniki są takie same o tych samych parameetrach i numerach, sprawdz te przewody czy masz na 7 prąd bo u mnie jest ale słaby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz aku założ nowy czujnik przy pedale wepnij do niego kostkę posprawdzaj połączenie przy pedale gazu czy wszystko się zgrywa poruszaj troche pedałem gazu poczekaj z pół godziny podepnij aku i wtedy skasuj błąd może pomoże weź zrób fotkę tego czujnika nowego jak jest zamocowany przy pedale gazu ok zaraz ci go sprawdze czy jest prąd tylko nie mam miernika tylko probówkę

bo wydaje mi się że chyba komputer nie mógł siąść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet próbówki nie mogę znajść ewentualnie na wieczór będe musiał do kumpla podskoczyć wydaje mi się że jeśli kabel zamieniłeś tak jak powinien być to wszystko powinno być ok a może się lekko piny wysuneły z tej dolnej i nie ma styku albo robi zwarcie zobacz dokładnie

Załóz może wątek w dziale elektryka napisz co i jak dokładnie, więcej będzie chętnych do odpowiedzi bo szkoda robić spamu krzyńkowi w jego wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...