Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmieniarka - Fachowiec robi mnie w konia ?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tutaj zmieniarkę na forum miała być sprawna i jak przyszła to niby działała ale czasem jak się ją ruszyło to przestawała działać i czasem jak się zmieniło kąt leżenia w bagażniku znowu zaczynała działać. A że ten fakt mnie denerwował więc postanowiłem oddać ją do specjalisty bo wydawało mi się że może gdzieś przełamał się kabel.

Aha dodam że jak się zruszyła ta zmieniarka to wyłączał się tylko głos na wyświetlaczu piosenka dalej leciała można było zmieniać utwory itp.

Wczoraj zadzwonił do mnie fachowiec i oznajmił ze powodem tego był uszkodzony laser i go wymienił i cena naprawy 200zł i nie wiem czy to jest możliwe ? Tzn nie chodzi mi o cenę naprawy bo jeśli założył nowy laser to pewnie taka cena ale czy to napewno był uszkodzony laser czy tylko naciąga mnie na kasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jeżeli byłby uszkodzony laser to nie dało by się zmieniać utworów, raczej w ogóle nie odczytał by płyty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Zmieniarka czytała płyty i normalnie je zmieniała to na pewno nie był laser. Jak ja miałem uszkodzony laser to mi wyskakiwał komunikat CD EROR i nie widział płyty. Ale spotkałem się z sytuacją że przy tanim kablu z allegro że nie grały mi poszczególne głośniki i wiązało się to przerwą w kablu. W kablu był jeden przewód wyprowadzony z kostki i potem podzielony na o ile się nie mylę cztery i nie były niczym polutowane tylko skręcone i przez to nie łączyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel był oryginalny i żadne Error się nie wyświetlało

To co mam teraz w tej sytuacji zrobić ?

Odbierać ta zmieniarkę naprawioną czy powiedzieć żeby zakładał stary laser i zabrać od niego ta zmieniarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sprawną zmieniarkę za 150pln. Sam sobie musisz odpowiedzieć czy warto.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe że gdzieś były jakieś zimne luty i coś nie zawsze łączyło w zmieniarce, "fachowiec" to naprawił niskim kosztem a teraz próbuje Cię naciągnąć na kasę że niby laser wymienił ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury, wogole nie czytala by plyt a te zmieniarki po prostu nie padaja , winny byl przewod zapytaj sie fachowca gdzie to sobie podlaczył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bzdury, wogole nie czytala by plyt a te zmieniarki po prostu nie padaja , winny byl przewod zapytaj sie fachowca gdzie to sobie podlaczył :)

Dokładnie, żeby stwierdzić uszkodzenie lasera trzeba zmieniarkę najpierw podłączyć, czyżby akurat miał takie radio.:eusathink:

Trzeba było najpierw zapytać na forum, a dopiero później oddawać do naprawy :confused4: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc najpierw dałem mu samą zmieniarkę zadzwonił że to nie kabel bo sprawdził i moge zabierać bo on nie może jej odpalić więc umówiłem się z nim i zawiozłem mu tez swoje radio (Navigation Plus) i po tym to stwierdził.

Więc robię tak że nie zgadzam się na ten nowy laser jutro jadę do niego i powiem żeby przy mnie wykręcił zapłacę mu za fatygę i grzecznie podziękuje

Jutro dam znać jak się to skończyło i to chyba moja ostatnia wizyta u tego "fachowca"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ludzie jaki jestem zdenerwowany

Byłem dzisiaj u niego powiedziałem że nie bardzo pasuje mi jego diagnoza z tym laserem ale on tam twierdził że był za słaby sygnał z tego laseru itp więc ja już głodny radia w samochodzie i zmieniarki zgodziłem się głupi i zapłaciłem te 200zł bo pomyślałem jak znowu mam coś kupić i znowu nie będzie działać a tu już ma na 100% pewne z nowym laserem poszedłem do samochodu niby wszystko ok i pojechałem ale w drodze powrotnej znowu tu samo chwilowy zanik głosu myslałem ze to może dlatego że nagrywana płyta więc przełączyłem na ori a na ori tez to samo a nawet gorzej całkowity zanik głosu niby utwór leci ale nie ma głosu przełączam utwory i dzieje się tak że wskakuje postęp utworu 0:01 a po chwili wraca na 0:00 a później znowu liczy normalnie czyli 0:01 itd ale w głośnikach nic nie ma

Myślałem że wyjdę z siebie odrazu zadzwoniłem do niego i mówię że dalej to samo

a on odpowiedział że jaja się dzieją i żeby była zgoda to odda mi pieniądze i po sprawie

Jutro znowu jadę do niego i zabieram kasę i omijam go wielkim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ci tak chętnie oddaje kasę to znaczy ze lasera nie tykał.

---

- Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bede mial zmieniarke na stanie to ci dam znac taniej ci sprzedam niz ta naprawa kosztowała by cie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pieprzony naciągacz... powiedz mu że chciał Cię oszukać bo żadnego laseru nie wymieniał i niech nie pier... tylko oddaje kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I facet oddał kasę całe 200zł ale że nie jestem h*jem to dałem mu 20zł za fatygę o laserze nawet nie wspomniał że chce wykręcić więc pewnie go nie wymieniał

A wcześniej jak pytałem dlaczego tak drogo to mówił że sam nowy laser kosztował ponad 100zł

Ale już nigdy więcej do niego nie pojadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...