Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AEB] Hałasujące sprzęgło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam gdy wcisne sprzeglo slychac jakies czestrzenie jak by metal o metal itp .. wymienilem kompletne sprzeglo nie pomoglo usterka nadal istniej wiec nie bylo to lozysko sprzegla .. nadmieniam iz sprzeglo dziala doskonale w 100% jednak ten dzwiek jak sie stoi jest dobijajacy ... wie ktos moze co tam moze bys jeszcze do wymiany pomijajac juz sprzeglo czy jest jeszcze jakies lozysko idac w strone skrzynii ktore moze tak dawac w dupe czy jakas inna sprawa ???

Opublikowano

a co powiedzieli twoi spece o dwumasie ?

Opublikowano
  • Autor

ze to nie dwumas ze go wygladzali przy wymianie sprzegla a jesli by to byl dwumas to mogly by byc objawy slizgania przy wysokich obrotach czy szarpniecie

Opublikowano

Moim zdaniem coś źle złożyli jednak...

Opublikowano

ze to nie dwumas ze go wygladzali przy wymianie sprzegla a jesli by to byl dwumas to mogly by byc objawy slizgania przy wysokich obrotach czy szarpniecie

zmien warsztat

dwumas zapewnia rownomierna - bez drgan prace silnika na biegu jalowym, oraz gladkie rowniez bez drgan i szarpan miany biegow.

nie ma nic wspolnego z poslizgiem sprzegla :doh1:

na poczatku uszkozony dwumas bedzie wydawal rozne dzwieki. wymieniali lozysko wyciskowe?

Opublikowano
  • Autor

lozysko wyciskowe ?? tj to lozysko co wymienia sie w komplecie ze sprzeglem czy nie to bo terminologia mi obca zupelnie

Opublikowano

nie kazdy wymienia ze sprzeglem lozysko, ale jezeli miales wymieniane ze sprzeglem lozysko, to byc moze to wlasnie to.

wtedy pozostalby dwumas

moglbys nagrac ten dzwiek? :mysli:

Opublikowano

Jeżeli łożysko wyciskowe było wymienione, to zostaje jeszcze łożysko igiełkowe które jest przy dwumasie.

Opublikowano

łożysko igiełkowe przy dwumasie :shocked:

przeciez koło zamachowe jest mocowane do kołnierza wału korbowego, a wał korbowy pracuje na łożyskach typu czop - panewka,

w mechanizmie sprzęgła jest tylko łożysko wyciskowe (oporowe) a kolejne łożysko (ale kulkowe) to dopiero wałka napędowego skrzyni biegów, które nie pracuje gdy jest wciśnięte sprzęgło więc łatwo je wykluczyc.

jest jeszcze jedna mozliwosc, ze bendix rozrusznika sie nie cofa i haczy sie z wiencem zębatym kola zamachowego. lub też koło zamachowe ( dwumas) został zamontowany bez odpowiedniego dystansu.

Opublikowano
łożysko igiełkowe przy dwumasie

Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy.

Pozdrawiam!

Opublikowano
  • Autor

moglbys nagrac ten dzwiek?

nagrac dyktafonem w tel ?)) watpie czy cos z tego wyjdzie ale co mi zalezy :))

aha nie wspomnialem ten halas byl juz przed wymiana sprzegla ,,bo wymienili je twierdzac ze tj wina lozyska ,,. wymienili komplet a to jednak nie to i dalej cos trzeszczy przy wcisnietym sprzegle ...a jak sie rusza i dodaje gazu przy puszczeniu sprzegla to juz wogole odlot hehehe bo wtedy obroty sa wiksze i halas wzrasta :((

Opublikowano
łożysko igiełkowe przy dwumasie

Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy.

przeciez to jest wlasnie łożysko wyciskowe czy jak tam kto woli nazywac oporowe

Opublikowano
  • Autor

hehe coraz tego wiecej i sie gubie :)) wyciskowe = oporowe :)) a co tj zatem to igielkowe jest takowe ?:

Opublikowano
łożysko igiełkowe przy dwumasie

Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy.

przeciez to jest wlasnie łożysko wyciskowe czy jak tam kto woli nazywac oporowe

Łoo to mi chodziło-chodzi, nr 19 na screen'ie :)

834d5ee17df2ab2em.jpg

Pozdrawiam!

Opublikowano
łożysko igiełkowe przy dwumasie

Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy.

przeciez to jest wlasnie łożysko wyciskowe czy jak tam kto woli nazywac oporowe

Łoo to mi chodziło-chodzi, nr 19 na screen'ie :)

834d5ee17df2ab2em.jpg

Pozdrawiam!

aaaaa, no fakt,

ale to nie przy dwumasie tylko w kolnierzu walu korbowego, fakt to jest lozysko w ktorym pracuje walek napedowy skrzyni w gdy jest wcisniete sprzeglo - rozlaczone.

to lozysko jest dosyc trwale i jego uszkodzenie przewaznie nastepuje w przypadku wyjatkowo niedblalym lub brudnym montazu skrzyni,

kolega nic nie pisal w jakich warunkach mu halasuje, rozumiem ze zawsze, na biegu jalowym

Opublikowano

Witam to łożysko faktycznie jest trwałe ale też wkońcu się zużywa.Przy wymianie sprzęgła często za-pominają o jego istnieniu i nawet go nie sprawdzają . U mnie w lt-ku jak sie zatarło to przy ruszaniu pisk był jakbym ruszał z piskiem opon

Opublikowano
ale to nie przy dwumasie tylko w kolnierzu walu korbowego

W AAH łożysko to znajduje się właśnie w dwumasie, niestety nie wiem jak to wygląda w innych silnikach :mysli:

Pozdrawiam! :th:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.