Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spryskiwacz tylnej szyby Avant.


Bartoszo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, dziś odpaliłem spryskiwacz tylnej szyby, jakiś czas nie "sikał" później zaczął. Po chwili sprysk przestał działać a z pod samochodu przez dziurkę w podłodze wypłynął płyn. Gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przerabiałem to, zazwyczaj jest tak że w tulei do której przykręcone jest ramie w środku jest rurka która doprowadza płyn, w skutek syfu rurka zaciera się w tulei i ułamuje i płyn spowrotem do środka ścieka. Można próbować to regenerować, z różnym skutkiem. Także można próbować jeśli nie wyjdzie wtedy czeka Cię kupno drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności ale wydaje mi się że wężyk na tył idzie w okolicach podsufitki. Kiedyś u siebie rozbierałem całe wnętrze auta wyciągałem plastiki i cały dywanik i tam tylko były wiązki elektryczne a z innych materiałów to tylko pneumatyka do centralnego zamka żadnych wodnych wężyków nie stwierdziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewym progiem z tego co pamiętam. Nawet chyba opis na forum jest jak kolega regenerował bo miał mokro pod nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ten wątek - zrobiłem zgodnie z instrukcją i jest ok.

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?1532

Płyn wylatuje z otworów pod samochodem jeżeli rozepnie Ci się wężyk, który idzie po lewej stronie wzdłuż progu.

Rozpina się w miejscu, gdzie masz dźwignię otwierania maski (zresztą w wątku jest pokazane co i jak) i cały płyn (albo większość) zamiast na tylną szybę leci pod wykładzinę i otworami pod samochód.

U mnie to się stało po zatarciu dyszy tylnego spryskiwacza - pewnie ciśnienie wysadziło złączkę - zregenerowałem spryskiwacz zestawem naprawczym kupionym w ASO (było taniej niż te same zestawy na allegro), spiąłem z powrotem wężyk i nie ma już tego problemu.

Jedyne co musiałem zrobić dodatkowo to suszenie gąbki pod wykładziną - nawet nie wiem ile tam płynu wleciało ale tak nasiąknęła, że suszarka nie dała rady i chyba miesiąc jeździłem w ciepłą pogodę z podniesioną wykładziną żeby się wietrzyło :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm Panowie także mam problem ze spryskami, tylko u mnie nie dziala tyl i przód :/ nie widze zeby cos cieklo z pod auta. dywaniki suche. czytam wasze posty i piszecie ze wężyk na tył idzie lewym progiem :] ok rozumiem... tylko po co mam w prawym schowku bagażnika zbiorniczek na płyn ( mam dwa zbiorniki na płyn jeden standard pod maska a drugi w schowku w bagażniku )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w przedliftach(chyba przed 97) byly 2 zbiorniki.. jeden z tylu a drugi z przodu.. pozniej juz byl tylko jeden..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...