Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mięki pedał hamulca


mjw83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy to normalne że jak auto stoii na postoju nie odpalone padał jest twardy, a gdy odpale autko odrazu mięknie i pozniej przy każdym hamowaniu jest mięki do ok połowy, troche mnie to dziwi gdyż niedawno jezdzilem starego 80 i u niego jest twardy cały czas i elegancko hamuje a moja A4 nie bardzo :(

Dodatkowo przy większej predkosci i nagłym hamowaniu czuje drgania w prawym kole, jak by po brukowce jechał po odpuszczeniu i powtórce jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec zapowietrzony ABS, dlatego hamulce sa słabe, to że wpadał pedał to normalka

musisz sprawdzic stan zawieszenia, moze byc tez krzywa tarcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób sie ABS odpowietrza? ostatnio na włączonym silniku sciagnolem przewód od serwa do korektora ssącego i zassalo powietrze z zewnątrz czy to tez morze byc przyczyną? Krzywa tarcza powiadasz najlepiej chyba bedzie zamienic strony i zobaczyc co bedzie na początek tak zrobię i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był miękki trochę to pojechałem do znajomego, płyn wymieniłem i odpowietrzyłem - i powietrze faktycznie było na tyle. Gdzieś na forum jest poruszony wątek o odpowietrzaniu z abs, na vagu też coś tam się włącza ale nie pamiętam szczegółów , co do bicia tarcz też był temat gigant - szukaj -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze se sprawdze gdyz zamienie strony w poniedziałek i bedzie wiadomo a co do pedala moze masz racje sprubuje odpowietrzyc z kumplem i sie okrze, płyn wypadało by zmienic ale tego juz nie zrobe sam trza by stawiac do warsztatu, a chial bym ustawic furke przed wyjazdem do de zeby nie bylo niespodzianki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zauwarzyłem ze mam rozbity wachacz dolny tylni "baban" podczas dokrecania kola stukając nogą w kluc słychac stuki takie jak na nieruwnosciach , to chyba jego zasłóga, czy on moze powodowac te drgania podczas chamowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz miec zapowietrzony ABS

Jak mogę go odpowietrzyc, moge to zrobic sam jesli tak w jaki sposób?

musisz odpowietrzyć układ pod ciśnieniem urządzeniem chyba firmy trw

w niektórych warsztatach mają takie :wink:

vag'iem z tego co kiedyś czytałem to nie da się w B5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to nie jest nieszczelnosc, normalna praca serwa

podejrzewam że Twój starusze w A80 nie ma ABS-u, co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to, że ostatnio walczyłem z zapowietrzoną pompą ABS wiem jak ją szybko odpowietrzyć:decayed:.

Pompowanie z kumplem i odpowietrzanie przez pompowanie nic nie da, szkoda czasu i płynu.

Są dwie możliwości odpowietrzenia pompy ABS bez dostępu do profesjonalnej maszyny:

1. do każdego koła, zaczynając od naddalszego od ABS podłączamy po kolej wysysarkę do oleju, która wytwarza podciśnienie i moment wyciągnie płyn z powietrzem. Należy pamiętać, że druga osoba musi pilnować zbornikczka wyrównawczego bo moment płyn ubędzie.

Mi cała ta metoda zajęła ok 15 minut i hamulce brzytwy, a wcześniej pompowałem z kumplem na zmiany pare godzin i nic:kwasny:

2. Musimy kupić dużą strzykawkę 100ml lub wikększą do tego wężyk taki aby pasował na odpowietrznik i strzykawkę. Na początek zaciągamy całą strzykawkę z węzykiem płynem, wypuszczamy powietrze, zakłądamy zalany wężyk z strzykawką na odpowietrznik i pchamy. Górą w zbiornikczku wyrównawczym będzie zwiększał się poziom płynu i powietrze będzie bomblować. Tak po kolei 4 koła i gotowe.

Innych sposobów nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marcin napewno przydadzą mi sie Twoje rady i podpowiedzi

---------- Post dopisany 16-04-2012 at 20:16 ---------- Poprzedni post napisany 15-04-2012 at 10:58 ----------

Mam jeszcze małe pytanko jaki płyn chamulcowy do mojej A4 B5 97 ABS bez ESP bedzie dobry ATE DOT4 SL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem plyn hamulcowy na jakis k2 mozna na tym jezdzic oczywiscie dot4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem plyn hamulcowy na jakis k2 mozna na tym jezdzic oczywiscie dot4?

jak normalnie jeździsz to bedzie hamować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...