Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ozonowanie


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Idzie wiosna więc zacząłem się rozglądać za serwisem klimatyzacji. Znalazłem ciekawą ofertę w Łodzi za 49zł sprawdzenie szczelności, uzupełniene oleju w sprężarce + dodatkowe 12zł za uzupełnienie czynnikiem chłodzącym (100g w gratisie). Ozonowanie też jest w to wliczone. Zadzwoniłem i Pan powiedział, że ozonowanie trwa około 12 minut bo jego maszyna ma wydajność 7g na godzine więc to w zupełności starczy. Dzwoniłem do innego zakładu i tam trwa to 30 minut ale maszyna ma wydajność 1g na godzine. Więc powiedzcie mi czy 12 minut straczy tą "profesjonalną"(tak nazwał) maszyną??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne...jak ja byłem na serwis z klimą to też zajmowało to 30 minut pomimo dosyć nowej maszyny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe chodzi o to czy ona nowa czy nie. Tylko o wydajność. No bo jest różnica 7g/h a 1g/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ci waliło jak w starym szpitalu, u kolegi 2 tygodnie capiło w pasacie :thumbdown: - wąchałem wiem co mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzięki ozonowaniu pozbyłem się zapachu papierosów z foteli, z tym że używałem bardzo wydajnego ozonatora z 6 razy w odstępach kilkudniowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem 2 lata temu ozonowanie i było ok wszysto. trawało to ok 15-20minut jak dobrze kojarzę.

a kolego OOOO_A4 jak szukasz czegoś w Łodzi lub okolicy to trafiłem takie coś na gruperze:

http://gruper.pl/x.php/1,17765/Lodz-Centrum-Obslugi-Pojazdow-Sowa-serwis-klimatyzacji-z-czyszczeniem.html

na groupon jest coś takiego w tej samej firmie:

http://www.groupon.pl/oferty/lodz-extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się pospieszylem i kupiłem na gruperze bez diagnostyki.

ale jak pojadę to pogadam, może też zrobią. chociaż diagnostykę to sobie sam vagiem robie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony na jutro na ozonowanie w NORAUTO maja promocję 30zł za ok 1h ozonowania - 2 lata temu tez u nich byłem i byłem zadowolony z efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony na jutro na ozonowanie w NORAUTO maja promocję 30zł za ok 1h ozonowania - 2 lata temu tez u nich byłem i byłem zadowolony z efektu.

Ale to 30 zł to za ozonowanie tapicerki czy klimy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem umówiony na jutro na ozonowanie w NORAUTO maja promocję 30zł za ok 1h ozonowania - 2 lata temu tez u nich byłem i byłem zadowolony z efektu.

Ale to 30 zł to za ozonowanie tapicerki czy klimy ?

Nie ma czegoś takiego jak ozonowanie tapicerki :decayed: Generalnie ozonowanie neutralizuje przykre zapachy itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ozonowaniu trzeba wywietrzyc auto pare minut.Dobry ozonator kosztuje 1800 zł.Masz tam w zaleznosci ile chcesz 5 takich diod jedna daje 15 minut pracy. Za 80 zł robi 30 minut pracy.Ozonowac tez trzeba umiec a nie stawiac i właczac.Auto musi byc wystudzone nie w słoncu nagrzane jak czajnik.Dajesz na maksa zimno oczywiscie na klimie ustawiasz obieg wewnetrzny sredni nadmuch. zabierasz wszystkie pachnidełka jakie sa w aucie. stawiasz pod nogi pasazera tak aby tam zaciagało do obiegu.Najwazniesze jest to aby parownik od klimy nie był juz zaparowany.dlatego tez klime właczamy rowno z ozonaowaniem aby gaz potraktował suchy parownik.bo jak bedzie juz mokry to g... sie wyczysci.Po wszyskim auto wywietrzyc przez pare minut wsadzic zapachy i koniec procedury:D po ozonowaniu nie bedzie ani smierdziec ani pachniec:)Poprosru nie bedzie n zadnego zapachu.:) wtedy wkładamy swoja choinke czy jakis inny zapach i po problemie :D

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

za grosze jak ozonuja to jest za przeproszeniem gowno nie ozonowanie:)Dobry sprzet który jest naprawde dobry jest drogi i musi sie zwrocic:D niestety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...