Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Osiągi 235/45/17

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja również polecam na 17" 225/45.

Opublikowano
  • Autor

Nie chodzi o komfort - jest OK myślałem, że będzie gorzej.

Chodzi o przyspieszenie.

Będzie odczuwalna różnica na przyspieszeniu między 235/45/17 a 225/45/17(biorąc pod uwagę mniejszy obwód i ździebko węższą gumę)?

Czy trzeba zakładać 205 żeby coś odczuć?

Opublikowano

Witam.

W 2011r jeździłem na ori 205/55R16 lato i zima.

Obecnie mam założone na lato 225/40R18 i mogę powiedzieć że:

- autko wolniej reaguje na gaz - trzeba wkręcić go na początku o około 400 do 500 obr/min więcej niż przy 205/55R16 żeby było porównywalny efekt.

- spalanie - jeszcze za krótko żeby coś powiedzieć ale na pewno od 0,5 do 1l więcej

Opublikowano

na zime mam 225/16 dunlop winter sport 3d

na lato 235/45/17 conti

na conti mam mniejsze spalanie :)

a co do osiagow to jest wrazenie, ze troche wolniej przyspiesza, ale do zaakceptowania

Opublikowano

Dokładnie, przyśpieszanie jest trochę wolniejsze

Jestem w fazie decyzji o zwiększeniu mocy z 131 do 165 kucy ale zobaczymy. Muszę popytać jeszcze co i jak

Opublikowano
Mam takie pytanko do osób dłużej już śmigających na większych kołach.

Mianowicie po założeniu kół 235/45/17 (przesiadka z 205/55/16) autko to muł bagienny - nie jedzie.

Skoro u Ciebie w 1.8T przy 235/45/17 czuć ogromną różnicę w spadku dynamiki to zapraszam do mnie do 90KM diesla na takich kapciach. Między 235 a 225 nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy więc jak masz 235 w ok stanie to szkoda się bawić w wymianę na 225.

Opublikowano

ja dzisiaj jestem świeżo po zmianie kół z zimówek na stali 205/55R16 na letnie alu s-line 235/45R17 i powiem, że różnica w przyspieszeniu jest sporo odczuwalna oraz kierownica chodzi znacznie ciężej, dodać można że na koleinach również trzeba mocniej kiere trzymać, za to trakcja i zakręty bajka ;)

Opublikowano
Mam takie pytanko do osób dłużej już śmigających na większych kołach.

Mianowicie po założeniu kół 235/45/17 (przesiadka z 205/55/16) autko to muł bagienny - nie jedzie.

Skoro u Ciebie w 1.8T przy 235/45/17 czuć ogromną różnicę w spadku dynamiki to zapraszam do mnie do 90KM diesla na takich kapciach. Między 235 a 225 nie odczujesz praktycznie żadnej różnicy więc jak masz 235 w ok stanie to szkoda się bawić w wymianę na 225.

chyba jaja sobie robisz

235 w kazdym silnikiu robi róznice, fizyki sie nie oszuka:wallbash: ja czuje róznice miedzy 225/17 na 7,5" a 215/18 na 8,5" i jak ktoś mi pisze ze nie czuje różnicy miedzy 225 a 235 to porostu śmiac mi sie chce totalny bulshiiiit, 16/7,5" 205 to auto jest rakietą, wporównaniu do letniego setupu trace sekunde na przyśpieszeniu(mierzone) a mam 165km, wiec nawet niechce wiedzieć jak przyspiesza takie 90km na 235:facepalm: przeróbiłem kazdy rozmair o d 15 do 18 z róznymi szekosciami

Opublikowano

Wcześniej jezdziłem na 205/55 R16 a od zeszłego sezonu na 225/40 R18. Na 18 wolniej wkręca się na obroty poprostu auto jest wolniejsze i to czuć a i spalanie tez jest większe od 0,5 minimum.

Opublikowano

zima 205 na 16 => lato 235 na 17 - nie czuję praktycznie żadnej różnicy

Opublikowano

235 w kazdym silnikiu robi róznice, fizyki sie nie oszuka:wallbash: ja czuje róznice miedzy 225/17 na 7,5" a 215/18 na 8,5" i jak ktoś mi pisze ze nie czuje różnicy miedzy 225 a 235 to porostu śmiac mi sie chce totalny bulshiiiit, 16/7,5" 205 to auto jest rakietą, wporównaniu do letniego setupu trace sekunde na przyśpieszeniu(mierzone) a mam 165km, wiec nawet niechce wiedzieć jak przyspiesza takie 90km na 235:facepalm: przeróbiłem kazdy rozmair o d 15 do 18 z róznymi szekosciami

Z tym, że 235 robi różnicę się zgodzę i na pewno spada trochę dynamika auta. Podobnie jak z różnicą 225/17 7,5" a 215/18 8,5" w końcu szersza guma, większy rozmiar to na dodatek jeszcze szersza felga ale powiedz mi jaką różnicę odczujesz przy tej samej wielkości felgi (rozmiar, szerokość) jedynie przy gumie 225 a 235, na pewno będą jakieś różnicę ale raczej ich nie odczujesz bez pomiarów. Druga sprawa co to za porównanie 16" do 17" czy 18" i to jeszcze 205 do 235.

U siebie trochę przegiąłem z tymi 235 no ale cóż, takie są i takie już zostaną, byle do lata :)

Opublikowano

ja odczuwam zmianę dynamiki przy 215-235 17", a moja kanapa przeciągu raczej nie robi.

pytanie jaki ma cel zakładanie aż 235 do niewielkiej mocy:eusathink:

Opublikowano

Ja nie czuję równicy między 15 na 17" 235/45 :mysli:

Może minimalna różnica.

Opublikowano

ja nie czuję między 16 -> 19 :shock3: może jakiś mało wrażliwy jestem :kwasny:

---------- Post added at 14:27 ---------- Previous post was at 14:26 ----------

ps. kowi dobre koło :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.