Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kręcąc kierownicą w lewo skrzypi


antek32

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem a mianowicie na postoju gdy skręcam kierownicą w lewo to strasznie coś skrzypi (buczy) w lewym kole tak jakby guma o gumę. I teraz moje pytanie czy to coś z zawieszeniem czy może pompa wspomagania lub maglownica, poziom płynu do wspomagania w normie. Zaczęło sie tak dziać gdy zmieniłem opony zimowe na letnie, letnie są na szerszych kołach. Jeszcze jedno nawet przy wyłączonym silniku gdy poruszam kierownicą w lewo też skrzypi.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mi skrzypiało i buczało przy skręcaniu jak miałem popękane gumy na koncówkach. Po wymianie cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż osłony na drążkach kierowniczych. Stawiam że drążek jest zardzewiały i skrzypi. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję. że to nic poważniejszego np. coś z wspomaganiem. Dzisiaj już zaczęło skrzypieć jak skręcam nawet w prawo i podczas jazdy a nie tylko na postoju :( Jutro do mechanika więc zobacze co powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tyle tylko że lewa strona bardziej skrzypi niż prawa, sam jestem ciekaw co to może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać co ci mechanik powiedział. U mnie sytuacja wygląda tak ,że jak skręcam w lewo to coś stuka i zastanawiam się czy to nie maglownica. Płyn od wspomagania na max przy skręcie w prawo jest ok tylko w lewo. pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jake to odgłosy są może to być też przegłub lecą zazwyczaj jak ruszasz z piskami a zwłaszcza na skręconych kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i wiadomo co to moze byc ?? u mnie w b6 przy skrecaniu w prawo cos skrzypi, nie zawsze ale w wiekszosci skretow nawet delikatnych przy malej predkosci ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego i okazalo sie ze to dolny prosty wahacz tak skprzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się swoim spostrzeżeniem. Kiedy coś zaczyna skrzypieć w zawieszeniu to znak że czas rozglądać się za nowymi wahaczami. Można pozbyć się skrzypienia wciskając trochę jakiegoś smaru pod gumy ale niestety nie przedłuży to żywotności wahaczy ( ja po takim zabiegu jeździłem jeszcze 2 miesiące a później wymiana na nowe bo tak waliło że aż strach ). Aaaa i chyba najważniejsze to to że u siebie zawsze zakładam MasterSporty. Możliwe że innej firmy zachowują się inaczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Najprawdopodobniej powodem skrzypienia jest któryś z wahaczy. W moim przypadku był to "banan". Przez spory okres czasu ratowałem się WD i innymi specyfikami. Z użyciem strzykawki i igły wciskałem pod tą gumę która osłania sworzeń w wahaczu, pomagało ale na chwilę i to nie jest najbezpieczniejszy sposób. MI w końcu sworzeń został w zwrotnicy a wahacz opadł na dół. Dobrze, że to się stało na ulicy osiedlowej przy minimalnej prędkości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej wymieniać pojedynczo ale lepszej firmy

chyba że wymienić całość najlepszej firmy, jak jest kasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już opisywane :facepalm:

Najprawdopodobniej powodem skrzypienia jest któryś z wahaczy.Żadnych smarów tylko wymiana tego co skrzypi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok CHRISS. Masz rację, ale narazie nie mogę się wziąć za robotę i chciałbym chociaż na Święta nieskrzypiącym samochodzikiem pojeździć. Czy ten smar/olej wstrzykujemy przebijając się przez gumę osłonową sforznia lub (w wahaczu dolnym prostym) elementu kulowego do którego podpięty jest łącznik? Czy jest inny sposób na podejście igłą pod te gumy?

---------- Post dopisany 14-04-2012 at 00:07 ---------- Poprzedni post napisany 02-04-2012 at 17:20 ----------

Podałem olej w gumę gdzie mamy trzpień mocowany do zwrotnicy. Pomogło i od tego czasu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne po wymianie końcówki drążka kierownicy skrzypienie ustało, no i jeszcze osłona przegubu wymieniona

pozdrawiam

---------- Post dopisany at 18:26 ---------- Poprzedni post napisany at 18:26 ----------

no i wszystko jasne po wymianie końcówki drążka kierownicy skrzypienie ustało, no i jeszcze osłona przegubu wymieniona

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...