Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju


sopel_prusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam taki problem, otóż jakiś czas temu mojej A4 B5 1.9 TDi 1Z 90km pojawił się wyciek oleju z krućca przy bloku silnika. Doszedłem iż ten wyciek powstaje z pokrywy zaworów olej wybija na regulator ciśnienia na pokrywie i leci na turbinę i blok silnika przewodami gumowymi. Oddałem auto do mechanika, sprawdził głowice wymienił wszystkie uszczelki, uszczelniacze na zaworach wszystkie zimeringi w silniku, planowanie głowicy i dalej nic jak ciekło tak cieknie. Mam obrzygany cały bok silnika od strony filtra oleju oraz turbiny. Proszę o pomoc

http://imageshack.us/photo/my-images/545/wyciekoleju.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba sobie jakies jajca robisz kolego?Jesli to jest prawda co piszesz ze twoj mechanior zdzierał glowice aby usunac wyciek to szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu nie pasuje kolego czy remont głowicy robiony był z powodu wycieku na króćcach od odmy ??? czy może były jeszcze inne powody , sprawdził mechanik drożność odmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmy czyszczone były

---------- Post added at 07:26 ---------- Previous post was at 07:22 ----------

A która to miała być odma odpowiedzialna za wyciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma jest tylko jedna.wyczysc silnik do sucha i obserwuj z kad olej cieknie.mozesz miec nieszczelnosc na pokrywie zaworow,te silniki tak maja,ewentualnie ten plastik ktoren pokazales na zdjeciu na pokrywie zaworow moze byc zle zalozony lub pekniety.

To co mechanik ci zrobil z glowica to powinien poniesc koszty(nie powiem ze naprawy,bo glowica z tego co piszesz byla ok) zdzierania tej glowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej dokładnie rozbryzguje głowica do góry na pokrywę i olej ścieka przez regulator ciśnienia (ten co na zdjęciu) na lewo na turbinę i na prawo na blok silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkrec te przewody na pokrywie rozrzadu i sprawdz czy nie sa pekniete,moze wystarczy dac nowe opaski i dobrze skrecic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idę kombinować z tym dalej, każdego kogo pytam i widział to, to jest dla niego zagadką, jak co to będę pytał dalej. Dzięki wielkie za pomoc

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

A więc tak, olej wycieka nie z regulatora ciśnienia z pokrywy zaworów lecz z prawego przewodu przy bloku silnika za filtrem oleju, to jest chyba kruciec z odpowietrzenia wału korbowego i stamtąd leci dopiero na regulator i turbosprężarkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7db074809048d0c0.jpg

olej wycieka tak jak wskazuje strzałka z otworu odpowietrzenia wału - mogą to być pierścienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej łamie prawa grawitacji i leci do góry ? Jakieś jaja...

Ten króciec o którym mówisz pęka ze starości i trzeba go wymienić, koszt jakieś 120-150 za ORI 70 jakiś zamiennik torpana. Jeżeli on jest uszkodzony to będzie wyciekało ale na pewno nie do góry !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjąłem węża z krućca to olej chlapie do gory a dalej go turbina zasysa przez regulator, mechanik mówił że to pierścień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak turbina może zasysać olej z odmy ? Coś ten mechanik ściemy wali. Gdzie wyciągnąłeś rurę - z bloku czy tą wyżej ? Jak

wyciągnąłeś to zmieniłeś parametry pracy układu odpowietrzania i dlatego pewnie olej walił do góry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem wszystko po odpaleniu auta olej wywala przez ten kruciec na dole z prawej strony wąż jest w kruciec wkładany i zamykany taką blaszką jak przewody od chłodnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz :o ile to są padnięte pierścienie na tłokach to twój silnik nie ma już żadnej mocy i olej pali litrami. Powstały przedmuch na cylindrach powoduje ogromne nadciśnienie w komorze korbowej i przez ujście odmy nadmiar ciśnienia wyrzuca wraz z olejem .

Taki wstęp prowadzi tylko w jednym kierunku : kapitalny remont silnika .szkoda ,że twój mechanik tego wcześniej nie zauważył bo nie potrzebnie wykonał wszystkie naprawy na głowicy którą teraz poniekąd będzie ją znowu zdejmował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli są to pierścienie wyjdzie to jeśli sprawdzę kompresje w silniku?

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

A co do mocy auto po odpaleniu zamula ale po paru sekundach jak dla mnie ma dobre przyspieszenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest orientacyjna cena za robociznę za wymianę samych pierścieni?? Bo szlif cylindrów to już cenę znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znasz też cene wymiany pierścieni.Sama wymiana pirścieni jest malo skuteczna . Wystarcza na mniej więcej 20 000 km lub na Giełdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...