Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam forumowiczów, mam taki problem, otóż jakiś czas temu mojej A4 B5 1.9 TDi 1Z 90km pojawił się wyciek oleju z krućca przy bloku silnika. Doszedłem iż ten wyciek powstaje z pokrywy zaworów olej wybija na regulator ciśnienia na pokrywie i leci na turbinę i blok silnika przewodami gumowymi. Oddałem auto do mechanika, sprawdził głowice wymienił wszystkie uszczelki, uszczelniacze na zaworach wszystkie zimeringi w silniku, planowanie głowicy i dalej nic jak ciekło tak cieknie. Mam obrzygany cały bok silnika od strony filtra oleju oraz turbiny. Proszę o pomoc

http://imageshack.us/photo/my-images/545/wyciekoleju.jpg/

Opublikowano

Ty chyba sobie jakies jajca robisz kolego?Jesli to jest prawda co piszesz ze twoj mechanior zdzierał glowice aby usunac wyciek to szok.

Opublikowano

coś tu nie pasuje kolego czy remont głowicy robiony był z powodu wycieku na króćcach od odmy ??? czy może były jeszcze inne powody , sprawdził mechanik drożność odmy

Opublikowano

Odma zapchana na bank.......

Opublikowano
  • Autor

Odmy czyszczone były

---------- Post added at 07:26 ---------- Previous post was at 07:22 ----------

A która to miała być odma odpowiedzialna za wyciek?

Opublikowano

Odma jest tylko jedna.wyczysc silnik do sucha i obserwuj z kad olej cieknie.mozesz miec nieszczelnosc na pokrywie zaworow,te silniki tak maja,ewentualnie ten plastik ktoren pokazales na zdjeciu na pokrywie zaworow moze byc zle zalozony lub pekniety.

To co mechanik ci zrobil z glowica to powinien poniesc koszty(nie powiem ze naprawy,bo glowica z tego co piszesz byla ok) zdzierania tej glowicy.

Opublikowano
  • Autor

olej dokładnie rozbryzguje głowica do góry na pokrywę i olej ścieka przez regulator ciśnienia (ten co na zdjęciu) na lewo na turbinę i na prawo na blok silnika

Opublikowano

Rozkrec te przewody na pokrywie rozrzadu i sprawdz czy nie sa pekniete,moze wystarczy dac nowe opaski i dobrze skrecic.

Opublikowano
  • Autor

idę kombinować z tym dalej, każdego kogo pytam i widział to, to jest dla niego zagadką, jak co to będę pytał dalej. Dzięki wielkie za pomoc

---------- Post added at 10:00 ---------- Previous post was at 08:03 ----------

A więc tak, olej wycieka nie z regulatora ciśnienia z pokrywy zaworów lecz z prawego przewodu przy bloku silnika za filtrem oleju, to jest chyba kruciec z odpowietrzenia wału korbowego i stamtąd leci dopiero na regulator i turbosprężarkę :(

Opublikowano

Najlepiej zrób zdjęcie i zaznacz ten przewód ;)

Opublikowano
  • Autor

7db074809048d0c0.jpg

olej wycieka tak jak wskazuje strzałka z otworu odpowietrzenia wału - mogą to być pierścienie?

Opublikowano

Olej łamie prawa grawitacji i leci do góry ? Jakieś jaja...

Ten króciec o którym mówisz pęka ze starości i trzeba go wymienić, koszt jakieś 120-150 za ORI 70 jakiś zamiennik torpana. Jeżeli on jest uszkodzony to będzie wyciekało ale na pewno nie do góry !

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Jak wyjąłem węża z krućca to olej chlapie do gory a dalej go turbina zasysa przez regulator, mechanik mówił że to pierścień

Opublikowano

Jak turbina może zasysać olej z odmy ? Coś ten mechanik ściemy wali. Gdzie wyciągnąłeś rurę - z bloku czy tą wyżej ? Jak

wyciągnąłeś to zmieniłeś parametry pracy układu odpowietrzania i dlatego pewnie olej walił do góry...

Opublikowano
  • Autor

rozebrałem wszystko po odpaleniu auta olej wywala przez ten kruciec na dole z prawej strony wąż jest w kruciec wkładany i zamykany taką blaszką jak przewody od chłodnicy

Opublikowano

Scenariusz :o ile to są padnięte pierścienie na tłokach to twój silnik nie ma już żadnej mocy i olej pali litrami. Powstały przedmuch na cylindrach powoduje ogromne nadciśnienie w komorze korbowej i przez ujście odmy nadmiar ciśnienia wyrzuca wraz z olejem .

Taki wstęp prowadzi tylko w jednym kierunku : kapitalny remont silnika .szkoda ,że twój mechanik tego wcześniej nie zauważył bo nie potrzebnie wykonał wszystkie naprawy na głowicy którą teraz poniekąd będzie ją znowu zdejmował....

Opublikowano
  • Autor

a jeśli są to pierścienie wyjdzie to jeśli sprawdzę kompresje w silniku?

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

A co do mocy auto po odpaleniu zamula ale po paru sekundach jak dla mnie ma dobre przyspieszenie

Opublikowano

Sprawdzisz kompresję i będzie wszystko jasne.

Opublikowano
  • Autor

A jaka jest orientacyjna cena za robociznę za wymianę samych pierścieni?? Bo szlif cylindrów to już cenę znam

Opublikowano

No to znasz też cene wymiany pierścieni.Sama wymiana pirścieni jest malo skuteczna . Wystarcza na mniej więcej 20 000 km lub na Giełdę.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.