Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Opona do felgi 8x18


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam Felgi 8x18 ET35 i opony na felgach 225/40/R18. Problem w tym, że po naszych żałosnych polskich drogach strasznie trzęsie i czuć każda dziure. Myślałem nad zamianą felg na mniejsze np. 16". Ciężko jest jednak przeskoczyć z feli 18" na mniejszą bo nic mi się już nie podoba. Wiadomo duża fela robi całkiem inny efekt. A mała wygląda przy niej bidnie. Doszedłem więc do wniosku, że może by tak opony zmienić. No i tu moje pytanie czy na fele jak wyżej da rade założyć opone 205/45/18 i co mi to da. Według kalkulatora z działu "Felgi i Opony" wyszło że przy zamianie opony z 225/40/18 na 205/45/18 całkowita wielkość koła i profil opony pozostanie taki sam. Opona będzie jedynie węższa. Co mi to da. Czy zmiana z 225 na 205 spowoduje wyczuwalne polepszenie komfortu w B5??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za komfort bardziej odpowiada wysokość opony a nie szerokość. Załóż opony 235/40/R18 wtedy będzie minimalnie wyższa i bardziej komfortowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl nad 17'', można jakiś fajny wzór wybrac i wygląd jest równie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaloz troche wyzsze 235/40/18, ktora ma miekkie boki - komfort wyrazie wzrosnie, np. pirelli pzero rosso

zalozenie 205/45/18 dla felgi o szerokosci 8 cali nie jest zbyt trafnym pomyslem, nawet nie zauwazysz kiedy a bedziesz mial ranty felg pozdzierane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając rozmiar z 225 na 235 według kalkulatora profil opony zwiększy się o 4mm. Nie wiem czy warto wydawać kase dla 4mm. Do tego opony będą szersze, więc na koleinach będzie jeszcze gorzej. Już teraz trzeba niekiedy złapać kiere dwoma rękami.

No właśnie ten rant...... ,teraz mam P-Zero Rosso i jest na nich rant ochronny , a i tak przy parkowaniu przy krawężnikach jest nieciekawie, można bardzo łatwo poharatać je. Co dopiero bez tego rantu, na węższych gumach :/ .

Co więc najlepiej zrobić, co zrobić :mysli:. Szkoda mi tych felg......, aby je pogonić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana z 225 na 205 spowoduje wyczuwalne polepszenie komfortu w B5?

specjalnie nic Ci to nie da oprócz pogorszenia wyglądu, opona będzie naciągnięta na felgę, jak mini spódniczka na grubą d*pę :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sprawdź zawieszenie..czy wszystko napewno sprawne..Lookier jezdzil na 19" w b5 i gwincie i jezdziło się bardzo dobrze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przejscie na 205 to bardzo ale to bardzo zly pomysl, tak sie na 8" naciagnie ze z profilu 40 zrobi ci sie ze 30. Rozwalisz felge na pierwszej lepszej studzience a wtedy twoj komfort napewno ulegnie zmianie, bo bedziesz mial masarze rak na kierownicy.

Jedyne co poprawi komfort to przejscie na mniejsze i nie ukrywajmy tego. W sumie to wszystkim nam sie teraz jezdzi mniej komfortowo - bo wiekszosc z nas wskoczylo z zimowek na duzym profilu na niskoprofilowki. Gdyby w Polsce byly piekne drogi napewno by sie nam jezdzilo przyjemniej na 18" czy 19" a tak 17" to juz pogorszenie komfortu w naszych 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co poprawi komfort to przejscie na mniejsze i nie ukrywajmy tego.

Co racja to racja.

Zimówki mam 205/55/16 i komfort jest nieporównywalny.

A zawieszenie to swoją drogą. Teraz po prawie dwóch miesiącach tyrania na tych kołach zawiecha dostała w tyłek bez dwóch zdań. Dochodze do wniosku, że takie koła o wiele bardziej demolują zawieszenie niż mniejszych rozmiarów.

Z uwagi na to, że robie nie małe km takie fele są poprostu nie praktyczne, bo śmigam dosyć po Czechach też, a tam drogi też nie za ciekawe, to będe musiał chyba zmienić fele na mniejsze, bo co pół roku będe musiał robić remont zawiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 215/35/18

To już jakaś masakra jest :blink:

Masz może fotki jak to na aucie wygląda?

A wracając do tematu to romiar 205/40/18 to jeszcze nie jest taki hardcore, spróbuj może z inną oponą. Polecam TOYO T1R w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz fotki. ta 2 seria , przód mam 215/35/18 :

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_apt_witam_o_to_moje_autko_nowe_fotki_kwiecien_08-t18677.0.html

ja mam 215/35/18

To już jakaś masakra jest :blink:

Masz może fotki jak to na aucie wygląda?

A wracając do tematu to romiar 205/40/18 to jeszcze nie jest taki hardcore, spróbuj może z inną oponą. Polecam TOYO T1R w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...