Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kredyt Hipoteczny na budowę domu


Grzesiekkbc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Mam sprawę odnośnie kredytu hipotecznego. Mój problem jest następujący że z kilkunastu źródeł pracy mam ogólnie 3000zł do ręki, lecz oficjalnie mam tylko 375zł z 1/4 umowy o pracę, 200zł z umowy o dzieło i 800zł z umowy zlecenia, czyli łącznie mam 1375zł lecz te 200zł z umowy o dzieło nie jest brane pod uwagę przy kredycie czyli 1175zł mam do ręki. Moje pytanie brzmi czy jest szansa zrobić tak że 1/4 umowy o pracę mam do końca marca od kwietnia przez maj i czerwiec mam umowę na całym etat by mieć 3 miesiące netto do ręki te 1100zł z groszami i w lipcu wrócić na umowę o prace na 1/4 etatu?

Sprawa skomplikowana lecz myślę że ktoś mi pomoże z tym. Pytam bo jestem organistą i te 1/4 etatu mam właśnie jako organista. Pleban ma wątpliwości a ja chcę go jakoś przekonać na mój tok myślenia. Dom mam wybudowany i potrzebuję wziąć 65tyś na jego wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej wziąć jakiś zwykły kredyt konsumpcyjny niż hipoteczny. Jak by coś się stało odpukać po drodze to hipotekę domu masz czystą, a uwierz banki czyhają tylko na takich jak ty, tzn pożyczą Ci mało, a w razie problemu w spłacie zabierają o wiele więcej. Sądzę że kwotę 65tys zł pożyczą Ci w banku bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczą mu 65 tys zł z takimi dochodami bez dodatkowych zabezpieczeń:shock3:

W jakim banku i na jaki procent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy kiedy banki pożyczały praktycznie "na dowód" się skończyły. Wg mnie nie ma szans na 65tys kredytu z 1100zł zarobków i pewnie dlatego trzeba będzie brać kredyt pod hipotekę i na dłuższy okres żeby zdolność wyszła.

Oczywiście jak już Lukasz_mk2 wspomniał, jeśli jakimś cudem dostał byś taki kredyt konsumpcyjny to w hipotekę się nie pchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się załatwić 25tyś od ojca więc po ostatnich przeliczeniach 30tyś na hipotekę powinno mi wystarczyć a do zimy odłożę resztę z wypłaty. Nie chcę brać zwykłego kredytu bo tak jak chłopaki piszą odsetki na 15 lat by mnie zjadły. Jutro jadę do banku ING gdzie mam konto i ta chyba wezmę bo najkorzystniej powinno być z tego co się zdążyłem dowiedzieć. Biorę na 15lat z opcją wcześniejszej spłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...