Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie oleju :(


lukaseq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakies 2 miesiace temu zaswiecila mi sie kontrolka z niskim cisnieniem oleju (zółta z napism min) , rozlaczylem akumulator i problem znikl, godzine temu gdy wracalem z traski kontrolka zaswiecila sie znowu :( Koledzy co radzicie ? bo mam najgorsze mysli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajedz do kogos kto ma manometr i niech Ci sprawdzi jakie cisnienie masz oleju. Byc moze tylko smok jest przytkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie - problem pojawił się może ze 3 do 4 razy. Domyślam się, że były to jakieś nieczystości w układzie smarowania (na pompie ciśnieniowej oleju). Po zgaszeniu silnika odczekaniu 5 minut i ponownym uruchomieniu wszystko wróciło do normy. Od 3 wymiany olejuu problem całkowicie znikł. Wymieniam co 12kk - przy 3 wymianie odessany był olej przez wpuszczenie węza do komory olejowej przez korek olejowy (zamiast spuszczać przez korek) od tamtej pory problem ani razu nie wystąpił (ponad 100kk przejechane). Jeżdźę na pełnym syntetyku Motul 5W40 specyfikacja VW dla PD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

um,mnie jest troszke inaczej, sciaglem klemy z akusia i kontrolka znikla, ale po przejechaniu 100km znou sie zaswiecila i nic nie daje gaszenie silnika tylko sciaganie klem.

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 13:46 ----------

koledzy a gdzie w moim silniku jest ten czujnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie swieci zolta i jest napis min ! aktualnie sciaglem znowu klemy i jest spokój. Vag cos wykaże ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug instrukcji ktora wlasnie czytalem to ta kontrolka oznacza min stan oleju a nie cisnienie, wiec ktory czujnik jest do wymiany ? oleju mam na max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego da rade to samemu zrobic ? bo jak sobie pomysle ze znowu mam dac auto do jakiego pseldo mechanika to az mnie skreca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat żaden problem :D masz może jakieś wskazówki jak to zrobic, jeszcze tego nie robilem wiec prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak piszą nie ciśnienie a niski stan oleju albo zepsuty czujnik, nie musisz odpinać akumulatora, wystarczy że podniesiesz i zamkniesz maskę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady, jeszcze tylko jedno pytanko, co ma podniesienie maski i jej zamkniecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zamku maski jest styk i w momencie jej otworzenia komunikat o niskim stanie oleju gaśnie.

mogę się założyć, że kontrolka oleju zapal Ci się co 100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zaklad bys przegral :Djak juz sie zaswieci to maska nie pomaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, no to masz trochę inaczej,

ja u siebie wymieniłem czujnik, ale nadal to samo co 100km zapala mi się kontrolka min

sprawdź sobie jeszcze wiązkę, błędów na Vagu nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze autko Vagowac, ale narazie niemam jak bo krulu zmienil nr tel :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos nie tak, bo w masce jest krańcówka odpowiadająca za wyłączenie tej kontrolki

---------- Post added at 19:25 ---------- Previous post was at 19:24 ----------

właściwie w zamku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam jeszcze jedno pytanie, mialem robiona uszczelke glowicy i jak pseldomechanik poskladal silnik to byl jedynie jeden wielki pisk przy odpaleniu (powod pozamienial panewki palant jeden) znowu go rozebral i dal tak jak byly. I mam pytanie czy przez to mogl sie uszkodzic walek rozdzadu albo cos ze zapala sie kontrolka oleju ? przez wymiana uszczelki niemialem zadnych problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...