Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Uciekające spaliny silnikiem


michail55

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio cos zaczołem czuc uciekajace spaliny silnikiem hmm plecionka jest nowa profesionalnie wspawana! i do tego spaliny czuc bardzo mocno po drugiej stronie bloku silnika sa bardzo wyczuwalne w garazu jak i na polu z tym ze mniej po nachyleniu sie. jak auto stoi w miejscu to czuc je przez klime i nawiew do kabiny podczas jazdy nic nie czuc powiedzcie mi skad moga uciekac te spaliny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze was o pomoc bo nie mam pomyslu gdzie od prawej strony silnika moga uciekac spaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieszczelnosc przewodu na charmonijce -łaczacego kolektor wydechowy z zaworem EGR lub na połaczeniach

nieszczelnosc miedzy wydechem a turbo

nieszczelnosc na łaczeniu miedzy - za katalizatorem a dalsza czescia układu wydechowego (zawiewa do góry na postoju)

skoro czujesz spaliny to musi byc to duza nieszczelnosc wiec beda slady spalin - okopcenie na czarno... jesli nie widac to pomacaj dłonia do okoła wtedy sadze bedziesz miał na paluchach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze to ale najmocniej to czuc u gory bloku silnika po prawej stronie najmocniej wyczuwalne zaraz po odpaleniu wtedy czuc w srodku wczasie jazdy i bezposrednio po niej na biegu jalowym nic nie czuc w kabinie

no i sprawdzilem tam w okolicach filtra paliwa jest taki czujnik podlaczony w rurke i tam dookola jest cale uwalone sadza zaraz obok przy pompie vacum cos kapie i zalany jest delikatnie gorna czesc bloku silnika od dolu ponizej wlasnie tej pompy wyglada to tak jak by ciekla uszczelka pod glowica ale brudna jest tez ta rurka ktora leci od vacum w strone filtra paliwa nie wiem czy dobrze pisze jak cos to moge foty poklikac dla wgladu?? aha no i wlasnie zawiewa tak do gory na postoju ale czuc tylko w garazu dodam ze z otwartymi drzwiami na zewnatrz zebyy nie bylo ze to z tlumika tylniego czuc to w okolicach alternatora po nachyleniu sie miedzy alternatorem a filtrem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...