Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłosy przy skręcie kierownicą


dawid195a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nowinke właśnie wróciłem ze spota, pojeździłem troche w deszcz , iiii albo przez deszcz i temp. 5st. albo przez moje smarowanie kolumny dziś bylo cicho do samego końca , nic nie słychać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowinke właśnie wróciłem ze spota, pojeździłem troche w deszcz , iiii albo przez deszcz i temp. 5st. albo przez moje smarowanie kolumny dziś bylo cicho do samego końca , nic nie słychać .

mogla miec na to wplyw pogoda, oby nie :) u mnie przez cala zime byl spokoj

mozesz dokladnie wyjasnic jak i gdzie dokladnie wysmarowales kolumne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nowinke właśnie wróciłem ze spota, pojeździłem troche w deszcz , iiii albo przez deszcz i temp. 5st. albo przez moje smarowanie kolumny dziś bylo cicho do samego końca , nic nie słychać .

mogla miec na to wplyw pogoda, oby nie :) u mnie przez cala zime byl spokoj

mozesz dokladnie wyjasnic jak i gdzie dokladnie wysmarowales kolumne?

Wszystkie przeguby ,częsci ruchome kolumny kierowniczej. Być może pogoda ma na to wpływ ,okaże się niedlugo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jak trochę pojeżdżę zaczyna sie ten sam odgłos przy kręceniu kierownicą.

Jakiś znachor powiedział mi kiedyś że ma to coś wspólnego z wahaczem, ale nie mam pojęcia jaki to ma związek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem, jak trochę pojeżdżę zaczyna sie ten sam odgłos przy kręceniu kierownicą.

Jakiś znachor powiedział mi kiedyś że ma to coś wspólnego z wahaczem, ale nie mam pojęcia jaki to ma związek...

Fajny ten mechanik skoro masz taki problem jak ja :doh:

---------- Post added at 15:34 ---------- Previous post was at 15:33 ----------

U mnie narazie cisza, tylko nie moge w 100% powiedzieć czy pomogło bo jest chłodno na dworze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A3 miałem to samo, kumpel w A6 ma to samo... Ale można się przyzwyczaić :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i jak, piski ustały u kolegi dawida ? bo od paru dni mam u siebie w b7 identyczne odgłosy dobiegające z dolnej części kolumny kierownicy we wnętrzu auta po przejechaniu kilku km, i nie wiem czy kupować smar i zabierać się za rozbieranie obudowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że to dość powszechny problem... Bo u mnie w B5 mam ten sam problem. Jak troche pojezdze to też kiera zaczyna skrzypieć! Czasem jest parę dni spokój ale po jakimś czasie problem powraca, zwłaszcza kiedy pzygrzeje słońce. Nie powiem bo jest to wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też popiskiwało jak było gorąco ,przy chłodnych dniach cisza jak się wsłuchywałem to tak jakby taśma popiskiwała ,wymieniłem kierę na mf od b7 czyli taśma moduł kiera i popiskiwania nie ma czyli stawiałbym na taśmę ale nie jestem pewien do końca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego.Miałem podobny problem ,tylko jak skręcałem w lewo to było takie skrzypienie i okazało się że gałka drążka kierowniczego jest do wymiany,a narazie wystarczyło ja posmarować wd40 i olejem w strzykawce i skrzypienie ustało ale i tak gałka do wymiany.Więc spróbuj może popsikac po tych gałkach może to coś pomoże.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie gałka tak skrzypi , gałke słychac na zewnątrz nie wśrodku. U mnie skrzypienie ustało po posmarowaniu całej kolkumny i gumy na samym dole :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak przez około 3 miesiące i od tamtej pory (czyli od roku) jest cisza.

Większość opinii wskazywała na pompę wspomagania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie gałka tak skrzypi , gałke słychac na zewnątrz nie wśrodku. U mnie skrzypienie ustało po posmarowaniu całej kolkumny i gumy na samym dole :decayed:

Cześć, Mam podobny problem dot. skrzypiącej kierownicy. Jestem już po wymianie maglownicy, drążków/końcówek drążków i przy wysokich temperaturach nadal to samo. Załamałem się po tej wymianie. ;P Czy możesz podać mi więcej szczegółów odnośnie nasmarowania kolumny/gumy? Jaki smar i gdzie nim dotrzeć? Czy teraz przy wysokich temperaturach masz nadal ciszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie gałka tak skrzypi , gałke słychac na zewnątrz nie wśrodku. U mnie skrzypienie ustało po posmarowaniu całej kolkumny i gumy na samym dole :decayed:

Cześć, Mam podobny problem dot. skrzypiącej kierownicy. Jestem już po wymianie maglownicy, drążków/końcówek drążków i przy wysokich temperaturach nadal to samo. Załamałem się po tej wymianie. ;P Czy możesz podać mi więcej szczegółów odnośnie nasmarowania kolumny/gumy? Jaki smar i gdzie nim dotrzeć? Czy teraz przy wysokich temperaturach masz nadal ciszę?

Mam nadal cisze... męczyłem sie z tym dosyc długo , smarowałem wszystkie przeguby, wazeliną techniczną i WD-40 choć WD nie jest dobry.

Napryskałem dużo i nasmarowałem w gumie co przechodzi przez grodź kolumna, powiem ciekawostke że piszczenie nie ustało odrazu tylko po jakimś czasie po smarowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam taki sam problem co autor tematu z tym. Mechanior twierdził, że to taśma poduszki- zakupiłem odpowiednią od ziomka z forum. Po wymianie jest to samo. Piszczy podczas jazdy jak i podczas postoju; przy włączonym i wyłączonym silniku. Owe dźwięki wzmacniają się podczas wysokich temperatur na zewnątrz. Ręce mi opadają... Nagrałem to. I tak film pierwszy obrazuje ten dziwny dźwięk przy wyłączonym silniki, natomiast film nr dwa przy włączonym. Jakieś sugestie???

Film nr 1 (silnik wyłączony):

IMG 04181 - YouTube

Film nr 2 (silnik włączony):

IMG 04191 - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...