Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłosy przy skręcie kierownicą


dawid195a

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc po wymianie kół na 19' słychac po zimie ogłosy tarcia guma o gume choćby, filmik :

Co to moze być , stan płnu ok, to nie odłosy pompy. Dla ciekawostki powiem że w a6 c6 , jest tak samo od 2 lat dzwięk się nie nasila, tylko tam jest servotronic. Prosze o podpoiwedź ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No także jestem ciekawy co to może być bo w moim afnie od jesieni jest podobnie i siętym zbytnio nie przejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W c6 jest tak od 2 lat ,nic sie nie nasila, ale u mnie pojawilo sie teraz , wkur... mnie to niemiłosiernie

---------- Post added at 17:27 ---------- Previous post was at 15:48 ----------

Byłęm sprawidzić jeszcze raz ,jedna osoba siedizała w środku i kręciłą kierą, a ja nasłuchiwalem pod machą... nic nie słychać, wiec rzadne łożysko alternatora lub pompa, słychać to tylko w kabinie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać to tylko w kabinie :kwasny:

skoro tak to szukałbym np w miejscu gdzie kolumna kierownicza przechodzi przez grodź, tam jest taka guma uszczelniająca:wink:

chociaż nie mam pojęcia jaki mogłoby to mieć związek ze zmianą kół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słychać to tylko w kabinie :kwasny:

skoro tak to szukałbym np w miejscu gdzie kolumna kierownicza przechodzi przez grodź, tam jest taka guma uszczelniająca:wink:

chociaż nie mam pojęcia jaki mogłoby to mieć związek ze zmianą kół...

A może miałoby to związek ze zmianą temperatury na zewnątrz i pokrywało się ze zmianą kół.. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozebrałem półke pod kierą , popryskałem wd wszystkie przeguby kolumny, gume co wychodzi kolumna też i duuupaa ,nic to nie dało...

Poległem ,problem dalej nie rozwiązany , co i gdzie ten świerszcz siedzi... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo tylko w b6, przez zime jak bylo zimno i byl mroz skrzypienia nie bylo, teraz jak robi sie cieplej znowu skrzypi :(, a najgorzej jak auto postoi w sloncu to wtedy juz jest nie do wytrzymania :(. Tez wszytsko wysmarowalm wd40 pod kierownica ale nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe ... napewno ktoś miał ten problem i go rozwiązał ale się nie podzieli :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś naoliwiłem wszystkie przeguby kolumny i gume co wychdzi kolumna też ... nic to nie pomogło. Skrzypi tylko jak się rozgrzeje....

Naprawde nikt nie miał takiego problemu...?? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy to przypadniem nie beda koncowki drazka, moze to one tak halasuja a przenosi sie na kierownice. zalapalem za tak koncowke(jablko), a druga osba ruszala kierownica i czlulem jak cos tam przeskakuje, moze to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już to sprawdzaliście ale piszę bo dźwięk miałem identyczny tylko że w B5 po zmianie manetki coś nie równo złożyłem i dokładnie tak samo mi popiskiwało

wystarczyło że odkręciłem obudowę i pisk się kończył może tam między kierą a taśmą coś masz nie tak :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie już to sprawdzaliście ale piszę bo dźwięk miałem identyczny tylko że w B5 po zmianie manetki coś nie równo złożyłem i dokładnie tak samo mi popiskiwało

wystarczyło że odkręciłem obudowę i pisk się kończył może tam między kierą a taśmą coś masz nie tak :hi:

raczej nie kilka razy juz to odkrecalem i sprawdzalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zewnątrz auta nic nie słychać. Odpada pompa,sprzęgiełko alternatora, i cały zawias... Jak auto jest zimne to nic mi nie piszczy, jak się rozgrzeje słychać w środku piski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a posluchajcie sobie czy nie sa to gumy od makpersona pod macha :whistling: mi wlasnie to strasznie skrzypialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...