Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Problem z podświetleniem licznika


danielturbo

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z podświetleniem licznika wszystkie kontrolki siweca a podswietlanie na czerwono niedziala wymienia sie tam jakies zarowki bo gdy wyciaglem zicznik i rozebralem ta sa zarowki tylko od kontrolek pomocy

* brak prefixu silnika i nadwozia (prefix uzupełniony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam ten problem jechalm i zgasło podswietlanie paliwa i temp. silnika, stawiam na żarówy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a panowie co moze byc w tym przypadku jak nieswieca mi w pelnym fisie kontrolka od temp.siln.i wskaznik paliwa,oraz kontrolka od ladow.aku i temp.oleju...w tych 2 ost.przypadkach to napewno zarowki ale w kontrolce od paliwa i temp.silnika,jest tak ze po zakupie niedzialaly pozniej po paru miesiacach po jezdzie po prostej drodze nagle sie zapalily i teraz znowu zgasly,z tym ze jak jest bardzo ciemno to widze ze one swieca tylko bardzo slabiutko-czekam az sie znowu zapala co to moze byc?reszta jak klima i inne dzialaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co mój przedmówca.

Oświetlenie zegarów działa, świeci ale bardzo słabo. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem A4 i dowiedziałem się że regulacja oświetlenia dechy odbywa się przy pomocy prawego pokrętła. U mnie ono kręci się wkółko prawo/lewo, ale regulacja nie działa. Czy wie ktoś gdzie szukać tego problemu?

Nadmienię że posiadam zegary z białym podświetleniem, nie tak jak było wcześniej na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się że regulacja oświetlenia dechy odbywa się przy pomocy prawego pokrętła. U mnie ono kręci się wkółko prawo/lewo, ale regulacja nie działa.

zle sie dowiedziales, za pomoca lewego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego "nex" powiedz jak moge wyregulowac to podświetlenie bo w tym momencie zwariowałem. jeden z kolegów na forum AKP mi napisal że reguluje się prawym. ale u mnie faktycznie krecenie w prawo/lewo nic nie daje. natomiast lewym ustawia sie u mnie godzine date i wchodzi sie do trybu serwisowego.

Prosze rozwiń swoją wypowiedź :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z kolegów na forum AKP mi napisal że reguluje się prawym. ale u mnie faktycznie krecenie w prawo/lewo nic nie daje. natomiast lewym ustawia sie u mnie godzine date i wchodzi sie do trybu serwisowego.

Prosze rozwiń swoją wypowiedź :confused4:

nie wiem jak jest w b5 po lifcie ale jesli tak jak przed liftem to lewe pokretlo masz do ustawiania godziny owszem ale jak podciagniesz i trzymasz, a gdy tylko krecisz w lewo lub prawo to zwiekszasz/zmniejszasz jaskrawosc podswietlania deski rozdzielczej jak i wszystkich podswietlanych przyciskow na panelu klimatronika itp podkrweslam o ilwe jwest tak jak w b5 przwed liftem bo glowy sobie uciac nie dam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz coś urwane, bo u mnie kręci się tylko w pewnym zakresie i jest ograniczenie z prawej i lewej strony. Nie powinno się kręcić dookoła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączę się do tematu.

Mam problem z podświetleniem zegarów na desce rozdzielczej na biały kolor. Jak włączam światła to zapala się czerwony kolor natychmiast, natomiast biały po jakimś czasie np. po 10 minutach. Czy ktoś miał ten problem?? Raczej żarówki są ok, gdyż jak się zapali biały kolor to wszystko wygląda tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo. Regulacja prawym pokrętłem. Pytanie tylko dlaczego regulacji podlegają jedynie wskazówki zegarów, a nie podświetlenie samych zegarów? Ostatnio zauważyłem że zegary raz są podświetlone jaśniej a raz ciemniej (oba przypadki w nocy) - gdzie tu sens?

Ja mam B5 po II lifcie i regulacja jasności odbywa się tylko tym prawym pokrętłem w liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem - podobny do waszych....tzn nie mam podświetlenia na desce rozdzielczej....czy to moze byc bezpiecznik ,a może coś bardziej skomplikowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Ostatnio zauważyłem że zegary raz są podświetlone jaśniej a raz ciemniej (oba przypadki w nocy) - gdzie tu sens?

bo jest tak że raz jest podświetlanie gdy masz włączone światła mijania lub postojowe a raz bez włączania w celu aby nie raziły gdy jedziemy na światłach w nocy

A ja mam problem - podobny do waszych....tzn nie mam podświetlenia na desce rozdzielczej....czy to moze byc bezpiecznik ,a może coś bardziej skomplikowanego

prawdopodobnie masz skręcone całkowicie podświetlanie prawe pokrętło pod wskaźnikiem kilometrów lub spaliły się wszystkie żarówki choć mało prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..mam problem z podswietlaniem licznika jaj sie juz dowiedzialem sa tam zarowki tylko nie wiem zabardzo jak sie do tego zabrac jak wyjac licznik zeby nic nie popsuc..moze mnie ktos po instruowac jak sie wyjmuje licznik :confused4:[br]Dopisany: 09 Listopad 2009, 18:54_________________________________________________Jak wyjac licznik zeby sie dostac do tych zarowek? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...