Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czujnik temperatury cieczy a LPG

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Najprawdopodobniej mam walnięty czujnik temperatury cieczy ten co pokazuje temp. na blacie. Wskazówka wariuje raz pokazuje 60 raz 90 st innym razem 70 ;/ . Czy ta usterka może wpływać na jazde na LPG? Mianowicie autko raz chodzi dobrze na gazie aa raz zle tak jakby nie mogło przyspieszyć.. następują tak jakby drgania przy przyspieszaniu ogólnie cieżko jechać;/ czy moze mieć to coś wspólnego z walniętym czujnikiem?

Opublikowano

Walnięty czujnik ma ogromny wpływ na pracę silnika na PB i LPG, błędne dane przekazywane do ECU i źle dobierana mieszanka paliwa, możesz też mieć problemy z odpalaniem jak zimny. Polecam nie czekać tylko wymienić.

Opublikowano

a może to termostat?

Opublikowano

No podstawowa sprawa jaką temp pokazuje na klimatroniku na 49 kanale ? Bo jeżeli na klimatroniku pokazuje jedną temp. a na blacie skacze to na 100% czujnik temp. który przekazuje sygnał na blat i osobno na klimatronik.

Opublikowano
  • Autor

dzięki wielkie sprawdzę temperaturę na klimatronicu..termostat na bank dobry wszystko ładnie grzeje itd. Także czeka mnie wymiana czujnika;/ dużo z tym roboty i jaka cena może ktoś wie:)?

Opublikowano

Jeżeli skacze Ci temp.na zegarach to nie ma to nic do pracy silnika, skoro czujnik temp.silnika jest OK

Witam. Najprawdopodobniej mam walnięty czujnik temperatury cieczy ten co pokazuje temp. na blacie. Wskazówka wariuje raz pokazuje 60 raz 90 st innym razem 70 ;/ . Czy ta usterka może wpływać na jazde na LPG? Mianowicie autko raz chodzi dobrze na gazie aa raz zle tak jakby nie mogło przyspieszyć.. następują tak jakby drgania przy przyspieszaniu ogólnie cieżko jechać;/ czy moze mieć to coś wspólnego z walniętym czujnikiem?

U mnie wcześniej był walniety termostat (przepuszczał na duży obieg) auto długo się nagrzewało, ale jak ssanie się wyłączyło i parownik złapał temp 30st wszystko chodziło Ok.No na pewno więcej palił bo silnik niedogrzany.

Termostat wymieniony(naprawiony) żadnych różnic nie ma tylko temp szybko na zegarze 90st

dzięki wielkie sprawdzę temperaturę na klimatronicu..termostat na bank dobry wszystko ładnie grzeje itd. Także czeka mnie wymiana czujnika;/ dużo z tym roboty i jaka cena może ktoś wie:)?

U mnie też przed wymianą term. ładnie grzał

Sprawdź na vagu a nie klimatroniku, sprawdzałem u kolegi i na vagu temp skakała a na klimatroniku stała i prawidłowa

Opublikowano

Sprawdź na vagu temperatury: jendą na silniku drugą na liczniku i porównaj ze sobą. Prawdopodobnie gdzieś styki przy czujniku zaśniedziałe.

Opublikowano
Sprawdź na vagu temperatury: jendą na silniku drugą na liczniku i porównaj ze sobą. Prawdopodobnie gdzieś styki przy czujniku zaśniedziałe.

U mnie też ostatnio wskazówka czasem opadła poniżej 75st, poruszam kablami przy czujniku i jest OK.

Musze przeczyścić styki ale ciężko tam się dostać trzeba odmę odkręcić od pokrywy zaworów (silnik 1.8T)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.