Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zbiornik paliwa


jax666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno A4 B6 1.9 TDI 130 KM (AWX) i zastanawia mnie wielkość zbiornika paliwa. Wiecie może ile tam dokladnie wchodzi?

W instrukcji jest niby 70 l. Raz tankowalem go, gdy komputer pokazywał mi zasięg 10 km i weszlo mi jedynie 61,5 l. Dlatego się zastanawiam czy w tym samochodzie jest ponad 10 litrowa rezerwa, czy zbiornika paliwa jest jednak mniejszy.

Wiem ze wątek już był poryszany na forum, ale nie za bardzo wiadomo jak jest naprawde. Podawane wielkości to 62l, 65l i 70l.

Czy ktoś wie jak jest naprawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze wejdzie wiecej niz zbiornik ma wartosc bo jak lejesz na maxa na otpowietrzeniu to wejdzie ponad 70 i tyle :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja musze przyznac ze równiez nie wiem do końca ile ma zbiornik?!

Mysłałem jak wszyscy ze ma 70l....ale ostatnio lałem do pełna i na fisie pokazywało ze paliwa pozostało na 40 km czyli powiedzmy jak pali 8l/100km to w zbiorniku powinno byc w przybliżeniu ok 3-4l paliwa a po zatankowaniu weszło mi ok 61l...w tym momecie zgupiałem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przejechałem 50 km na rezerwie a na stacji nabombałem 67 litrów po sam korek :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przejechałem 50 km na rezerwie a na stacji nabombałem 67 litrów po sam korek :gwizdanie:

Czyli 7 dych jak w morde strzelił :evil: ....i wsio na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiklub.org/dane/a4/b6/a4_avant_1.9tdi.html mysle że to wiarygodne dane i temat mozna zakonczyc:)

spoko, ja również przejrzałem różne stronki z danymi na ten temat ale gdy by było to tak oczywiste to by nikt o to nie pytał...?

więc skad biora się takie rozbieżności?

Nawet dzisiaj miałem okazje zamienić słowo z koleżką który posiada Awx avancika i ku mojemu zdumieniu na pytanie na temat zbiornika odp. mi ze ma zbiornik 65l... i dodam że nie był pod wpływem żadnych używek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...