Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czy wymieniac rowież napinacz przy zmianie rozrzadu?


mobi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jesli moge to podpowiem cos jeszcze od strony technicznej. Komplety oferowane teraz w sprzedazy przewaznie posiadają paski na 153 zeby. I ostatnio spotkalem sie z sytuacja ze mechanik powiedzial ze nie pasuje bo koles wlasnie nie wzial napinacza paska. A sprawa wyglada tak ze byla partia A4 i Passków z silnikiem AEB gdzie pasek mial 152 zeby i napinacz hydro nie pchał na rolke tylko ciągnał! I jakby ktos zmienial rozrzad i mial takiego zonka to prosze sie nie przejmowac bo jesli sie kupi komplet z "pchającym" napinaczem i paskiem 153 zebnym to pasuje zamiennie za tamte stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy przy wymianie pozostałych pasków wymieniać tez napinacze :mysli: [br]Dopisany: 07 Maj 2008, 22:14 _________________________________________________aha a to ja w swojej :a4fan: mam pasek i łańcuszek czy tylko pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a to ja w swojej :a4fan: mam pasek i łańcuszek czy tylko pasek?

w A4 i pasatach w silnikach 20V wystepuje lancuszek walkow. oczywiscie ze masz tez rowniez lancuszek wymienia sie przewaznie co 200tys chyba ze zacznie rzesic wczesniej. U mnie wlasnie to nastalo tylko troche kiszka jest bo, do mojego APU nie ma zamiennika tylko orginal napinacz 420zl lancuszek 180zl ceny z aso i jestem zmuszony kupic orginal

a czy przy wymianie pozostałych pasków wymieniać tez napinacze :mysli: [br]Dopisany: 07 Maj 2008, 22:14

Alez oczywiscie ze tak napinacze zuzywaja sie tak samo jak i paski wymienisz sam pasek a za kilka tysiecy posypie sie napinacz, ja na tym nie oszczedam, i tobie tez tak radze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha a to ja w swojej :a4fan: mam pasek i łańcuszek czy tylko pasek?

w A4 i pasatach w silnikach 20V wystepuje lancuszek walkow. oczywiscie ze masz tez rowniez lancuszek wymienia sie przewaznie co 200tys chyba ze zacznie rzesic wczesniej. U mnie wlasnie to nastalo tylko troche kiszka jest bo, do mojego APU nie ma zamiennika tylko orginal napinacz 420zl lancuszek 180zl ceny z aso i jestem zmuszony kupic orginal

a czy przy wymianie pozostałych pasków wymieniać tez napinacze :mysli: [br]Dopisany: 07 Maj 2008, 22:14

Alez oczywiscie ze tak napinacze zuzywaja sie tak samo jak i paski wymienisz sam pasek a za kilka tysiecy posypie sie napinacz, ja na tym nie oszczedam, i tobie tez tak radze.

Jak juz pisałem wymienilem bo zaczał zrzić napinacz zakupiłem nowy zamiennik dobrej firmy i dalej rzęzi (Nowy łańcuch i napinacz)

Czy pomoze zmiana oleju dodam ze jezdze na 0w40 ?? jaki wlac 10w40 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...