Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Wymiana układu kierowniczego - płyn ubywa


PiERR0T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z gory przepraszam za ewentualne bledy w jezyku Polskim, mieszkam we Francji od 1984 roku, wyjechalem z Polski jak mialem 4 lata.

Mam Audi A4 Avant 2.5 TDI 163 z 09/2002. Ma 75 000 km.

Ostatnio zauwazylem ze plyn wspomagania pomalutku ubywa ze zbiorniczka (powiedzmy musze dolewac co miesiac lub troche wiecej).

Pojechalem do dealera Audi ktory sprawdzil, i okazuje sie, ze caly uklad kierowniczy jest do wymiany, bo jest lekki przeciek przy uszczelce.

Uklad kierowniczy czyli konkretnie ta czesc :

http://www.oscaro.com/fiche.asp?ID_OSC_LEVELS=824&ID_OSC_TYPES=11905&ID_GENERIC_ARTICLES=286&ID_ARTICLES=686735

U dealera ta czesc kosztuje 750 Euro + 4 godziny wymiany (czyli 4 x 71 Euro) takze calosc bedzie okolo 1000 Euro !

Pytanie sa takie :

* Czy w Polsce istnialaby mozliwosc naprawienia tej uszczelki ?

* Jesli nie, czy w Polsce taniej kosztowalaby wymiana takiej czesci ? Czy ktos moze juz to robil ?

* Jesli tak, czy ktos moglby mi polecic jakiegos dobrego i zaufanego mechanika do takiej wymiany ?

Tak pytam, bo jesli ma mnie to kosztowac 1000 Euro, to nawet oplacaloby sie pojechac do Polski (1500 km w jedna strone) i naprawic ta uszczelke.

Problem jest taki, ze we Francji nie chca sie z niczym bawic i od razu chca zedrzec z ludzi maksimum kasy, i od razu wymieniaja cale czesci !

Dziekuje za odpowiedzi.

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem do dealera Audi ktory sprawdzil, i okazuje sie, ze caly uklad kierowniczy jest do wymiany, bo jest lekki przeciek przy uszczelce.

Niezłe złodziejstwo. Nie zdziwiłbym się gdyby do wymiany była tylko mała uszczelka za 0.5 EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Tez dlatego sie zastanawiam nad taka mozliwoscia (naprawic w Polsce).

przyjezdzaj na wakacje do polski i zrobisz przyjemne z pozytecznym :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!posiadam audi a4 96 rok 1,9tdi.mam rowniez problem bo wycieka mi plyn ale musze codziennie wymieniac.dowiedzialam sie ze musze wymienic przekladnie, ale slyszalam rowniez ze znajomy ktory ma audi 100 tez 96 rok mial ten sam problem ale uszczelnili mu tylko maglownice, natomiast jak sie pytalam mechaniki czy moje auto mozna uszczelnic to powiedzial ze w tym typie tylko wymiana przekladni. poza tym nawet jak doleje plynu to przy skrecaniu halasuje, a jak jest malo plynu to strasznie ciezko chodzi.nie wiem co mam robic??czy szukac na allegro przekladni??czy uszczelniac maglownice??czy mozna w tym typie??juz nie mam zaufania do mechanikow.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie na jedno wyjdzie kupuic regenerowana,lub uzywke(tylko z nimi trzeba uwazac),lub dac do zregenerowania swoja...jakby niepatrzal koszt bedzie bardzo zblizony(jak cieknie to juz raczej tylko wymiana lub regeneracja i lepiej zrobic to szybko bo szkoda pompy wspomagania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna uszczelnic, sa niezbedne uszczelki, pod warunkiem ze przekladnia nie jest zuzyta.

trzeba unikac sytuacji w ktorej w ukladzie brak jest plynu hydraulicznego. zywot pompy wspomagania mozna skrocic diametralnie.

praca bez plynu uszkadza pompe juz w pierwszych minutach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedzialam sie ze musze wymienic przekladnie, ale slyszalam rowniez ze znajomy ktory ma audi 100 tez 96 rok mial ten sam problem ale uszczelnili mu

Były Audi 100 z 1996 roku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu układ kierowniczy i to cały.u MNIE WYSIEK BYŁ TAKI ŻE W MIESIĄC DOLAŁEM 1 LITR PŁYNU :gwizdanie:.Maglownica po regeneracji chodzi u mnie bajkowo, układ kierowniczy oki, żadnych stuków, szumów pompy- jak to było dotychczas.Odrazu powiem że dałem tyłka z płynem do wspomagania.Nakrętka zielona na zbiorniczku, płyn wydawało mi się że czerwony. Dolałem oryginał czerwony a przy okazji jak mi niefachowcy podpowiedzieli doktorka do wspom...żeby zatamować wyciek.Uratowałem pompę ale 750 złociszy poszło.Teraz BAJKA

Całość robił fachmajster-gwarancja 1 rok

AHA-maglownica po regeneracj z uszczelniaczami , symeringami i coś tam jeszcze oryginał audi A4.

pOZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!posiadam audi a4 96 rok 1,9tdi.mam rowniez problem bo wycieka mi plyn ale musze codziennie wymieniac.dowiedzialam sie ze musze wymienic przekladnie, ale slyszalam rowniez ze znajomy ktory ma audi 100 tez 96 rok mial ten sam problem ale uszczelnili mu tylko maglownice, natomiast jak sie pytalam mechaniki czy moje auto mozna uszczelnic to powiedzial ze w tym typie tylko wymiana przekladni. poza tym nawet jak doleje plynu to przy skrecaniu halasuje, a jak jest malo plynu to strasznie ciezko chodzi.nie wiem co mam robic??czy szukac na allegro przekladni??czy uszczelniac maglownice??czy mozna w tym typie??juz nie mam zaufania do mechanikow.pozdrawiam.

Sprawdz najpierw czy pompa nie jest walnieta i czy to nie przez nia ci plyn ucieka. Bo jezeli dolewasz plynu i pompa halasuje to albo nie odpowietrzasz ukladu albo jest do wymiany (ewenualnie do regeneracji, cos tam slyszalem ze taka mozliwosc istnieje ale ja bym wolal kupic nowa). Podejrzewam ze jezeli to nawet jest maglownica to ta pompa i tak dlugo nie pociagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za podpowiedzi.bylam u chyba kompetentnego mechanika ktory powiedzial ze nie ma sensu u mnie regeneracja bo dostal sie piach i lepiej kupic zregenerowana.a czy to prawda ze powinien byc zielony plyn?bo w sklepei pan mi powiedzial ze zielony jest oryginalnie???pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plyn zielony G 002 000 wycofano w 2006 roku

aktualnie jest stosowany G 004 000 brązowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musashi dlaczego g004 jest brazowy???a nie zielony???ten co ja np.kupowalem w ASO napewno byl zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tego nie wiem moze wystepuje w swoch kolorach. moj jest bursztynowo brazowy.

zielony bylby ladniejszy, jednak poniewaz zbiorniczek ani przewody nie sa przezroczyste nie bede wydziwial :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...