Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką cyfrową lustrzankę kupić dla początkującego ?


poziek

Rekomendowane odpowiedzi

Jadę dziś wieczorem na pokazy kaskaderskie. Proszę o jakieś rady, jak fotografować obiekty w ruchu, na jakich ustawieniach itp.? :decayed:

EDIT: W ogóle to warto na takie coś zabierać statyw? Mój sprzęt to Canon EOS 400D, jestem nowicjuszem. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie warto brać statywu. Statyw możesz brać do muzeum, ale nie na takie pokazy dynamiczne. Na pokrętle nie ustawiaj M tylko A lub S lub nawet P. ISO ustaw pod pogodę jaką zastaniesz (bo myśle, że to na dworze będzie tak?), jak będzie dużo słońca i 0 [słownie zero] chmur to ISO jak najniższe czyli powiedzmy 100. Jak pojawią się chmurki i zobaczysz, że kaskaderzy się zaczynają rozmywać to zwiększaj ISO, ale delikatnie, żebys nie przedobrzył, bo będziesz mieć szum i ziarno na zdjęciach. No i auto fokus nie wiem jak w twoim, ale ja mam kompakta fuji i mam ustawienia singiel i continius (ten drugi jest fajny bo dostraja cały czas a nie czeka na wciśnięcie do połowy spustu migawki), poza tym ja mam jeszcze funkcję zdjęć sportowych tam auto fokus mierzy szybciej - to też się przydaje. Jak nie za bardzo rozumiesz o czym mówie, a masz programy tematyczne np: zdjęcia na dworze, plener, imprezy, muzeum, to odszukaj w nich sport/akcja czy coś takiego, też powinno być super, tylko że tam, może Ci automatycznie podbijać ISO do wysokich wartości, czego ja akurat nie lubię, ale ja mam gorszy aparat niż ty, więc może u Ciebie nie będzie najgorzej. Wrzuć coś na forum jak wrócisz, pozdrawiam!

EDIT: kolera, teraz dopiero zauważyłem, że już po zawodach, trudno, może się przyda na następne... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mroova, dzięki wielke. Coś tam kombinowałem na tych pokazach, ale nie mam się czym pochwalić, bo do ogrodzenia nie można było podejść, a zza ogrodzenia to każdy wie jakie zdjęcia wychodzą, poza tym na seryjnym obiektywie zoom jest bardzo kiepski... Wieczorem może coś wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowy obiektyw dla każdego fotoamatora.

Za nieduże pieniądze zapewnia niesamowitą jakość twórczą!

Cena promocyjna więc nie ma co marudzić tylko brać.

Na prawdę polecam!

http://www.ceneo.pl/411943

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkujących amatorów fotografii polecam fajny obiektyw Canona:

http://www.ceneo.pl/411943

Cena promocyjna więc nie ma co marudzić tylko brać.

Chyba zaraz to wkleje do strefy smiechu.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o Canon'a to ostatnio sie mile zaskoczyłem. Oddałem kompakta do serwisu bo nie jest jeszcze stary (3i pół roku, 0 wizyt w serwisie) ale przestał robić foty (szum na wyświetlaczu i takie same szumy na zdjęciach). Po sprawdzeniu powiedzieli że nic nie płacę bo matryca jest fabrycznie uszkodzona :shocked: i mi ją gratis wymienią :dance:. Dodam też że zrobiłem nim ok 5000 zdjęć i dopiero pod koniec wychodziły jakies zaszumione. Wcześniej było :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązkowy obiektyw dla każdego fotoamatora.

Za nieduże pieniądze zapewnia niesamowitą jakość twórczą!

Cena promocyjna więc nie ma co marudzić tylko brać.

Na prawdę polecam!

http://www.ceneo.pl/411943

No no beż ego nie ma co zaczynać robić fotek. :polew:

Jeżeli ktoś chce mieć dobre zdjęie mrówek na księżycu to jak znalazł :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdę nadaje się do strefy... :> Poczytajcie komentarze :polew:

Zalety produktu

Waga. Duzo lżejszy od teleskopu Hubbla

Wady produktu

Zbyt wąski. Nie można się za niego schować :polew: :polew:

Kończę OT :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta i co bede mógł zobaczyć jak na księzycu twardowski siedzi i pali fajke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pewnie już coś kupiłeś, ale polecałbym na początek OLYMPUSA E-500 lub trochę droższego E-510. Obecnie te aparaty mają najlepsze kitowe obiektywy. Nie jest to co prawda aparat dla typowych "pstrykaczy". Trzeba trochę pomyśleć, a Tobie chyba o to chodzi. O wiele lepszy od Nikona D-40 czy też Canona 350. Zresztą wybór należy do Ciebie. Sprawdzałem i Canona i Nikona i zdecydowałem się na Olympusa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche kotleta.

Mysle nad Canonem D400,tylko ze nie posiada on polskiego menu,jest opcja zeby je jakos wgrac?]

http://www.pixmania.com/pl/pl/382587/art/canon/eos-400d-obiektyw-ef-s-18.html?form=91#tech-specs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście ze da sie wgrać nawet na stronie canona jest odpowiednia akltualizacja :P

Zreszta canon ma juz od jakiegos czasu fabrycznie wgrywane PL menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza obecnie opcja na rynku to chyba Nikon D60 . Super aparat,dobry obiektyw w zestawie ,metryca 10,2 mpx i coraz niższa cena - obecnie można już go kupić za około 1600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie w przedziale cenowym 2-3tys zł ?? Właśnie wróciłem z 2-tygodniowych wakacji i po tygodniu siadł mi aparat (cyfrówka) wiec przymierzam się do kupna czegoś lepszego... Przeczytałem cały ten post i widze że rozgrywka toczy się pomiędzy canonem a niconem... 400d mozna kupic za 1700zł w zestawie o ktorym pare osób pisało tzn CANON REBEL XTI EOS 400D R +18-55. I teraz pytanie, czy kupić takiego 400d i ewentualnie zmienic obiektyw, czy moze kupic sama ta bude i lepszy obiektyw + jakies bajery ??

znalazłem tez taka aukcje, tylko czy potrzebne aż tyle dodatków http://www.allegro.pl/item396674068_nowy_canon_400d_5_obiektywow_15_dodatkow_gw_3l.html ??

aparatem bede robil raczej zdjecia wakacyjne, pstrykał ludzi w ruchu :), oraz robil zdjecia autka itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michas, odpowiedz sobie najpierw na pytanie jakie zdjecia chcesz robic. Jesli chcesz pstrykac fotki na wakacjach, imprezki grillowe, wyjazdy na piknik, imieniny czlonkow rodziny itp to wystarczy ci tanszy 400d jesli natomiast chccesz podejsc do fotografii powazniej i bawic sie w pelen manual to wtedy model lepszy czyli albo 30d albo 40d. I pamietaj, ze puszka nie jest najwazniejszym elementem jesli chodzi o jakosc zdjecia. Lepiej kupic tanszy model a wiecej wylozyc na porzadny obiektyw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles z aukcji odda ten komplecik za 3200, warto ?? co do aparatu to mysle ze jak dla mnie 400d bedzie wystarczajacy, tylko teraz kwesta czy kupic caly komplet , czy sam aparat + jakis dobry obiektyw ?? fajnie by bylo gdyby caly komplet wyszedl max 3tys zl.... zdjecia raczej beda wakacyjno grillowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tej aukcji to nie jest w rzeczywistosci tak jak gosc pisze. Gwarancja na sprzet sprowadzany z usa jest realizowana tylko w usa. Zatem w razie awarii bedziesz sie musial urzerac z przesylkami miedzynarodowymi do usa i czekaniem. W zestawie sa de facto 3 obiektywy (jedna kaszanka, drugi tez i trzeci calkiem dobry) te dwa pozostale "niby obiektywy" to nakladki na obiektywy aparatow kompaktowych. Lampa blyskowa z tego zestawu to jakis totalny badziew. Patrzac na jej zdjecie to chyba jakas nieudolna podrobka nawet nie chinska bo chinole by to lepiej zrobili. Statyw...hmm... porzadny statyw to kosztuje przynajmniej 300zl. A na tym co jest w tej aukcji to mozesz sobie jedynie kurtke powiesic jak ci sie za goraco latem zrobi. Bedzie niestabilny (a aparat z obiektywem swoje wazy). przy lekkim wiaterku bedzie nim trzeslo ze zadne zdjecie nie wyjdzie. Co do filtrow to kolejna pomylka jakas. Nie dosc ze nie wiadomo jaka maja srednice (po zdjeciu widac ze bardzo mala) i raczej nie zalozysz ich na zalaczone z zestawie obiektywy to osobiscie uwazam ze to kolejna kiszka w tym zestawieniu. Filtry, ktore rzeczywiscie "coś" daja fotografia kosztuja powyzej 150-200zl. Jednym slowem jesli chcesz sie to bawic prosze bardzo ale ja bym odradzal. Kup cos z naszego rynku z nasza gwarancja. Aaa... i nie daj sie zlapac na 150 ekstra gadzetow dodawanych do aparatu bo z reguly jest tak ze i tak z nich nie bedziesz za bardzo korzystal a tylko beda zamieszanie wprowadzac. Kup aparat plus dwa przynajmniej sredniej jakosci obiektywy i to Ci wystarczy.

Pozwole sobie na mala dygresje... to tak jakby gosc sprzedawal A4 i dorzucal felgi od malucha, zamienne reflektory od opla i ospojlerowanie od mercedesa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masz racje chyrek :good: , decyzja podjęta... w poniedziałek jade odebrać canon'a 450d + obiektyw Tamron SP AF 17-50 f/2.8 XR DI II + karta 8gb + pokrowiec... cene jeszcze negocjuje :), ,mam nadzieje że dokonałem dobrego wyboru :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...