Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Radyjko nowe czy używane?


wit.s

Jakie radyjko do auta. Nowe czy używane???  

  1. 1. Jakie radyjko do auta. Nowe czy używane???

    • Tylko nówka-daje pewność.
    • Używek!!! Więcej opcji za niższą cenę!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Decyzja zapadła.

Wymieniam firmowe radyjko-czas przesiąść się z kaset na CD a może nawet MP3.

Na wyższy model firmowego mnie nie stać, więc postanowiłem kupić coś innego.

I tu dylemat. Czy nówkę (bo czasem gwarancja, a poza tym pewność, że nie wytyrane lasery, przyciski itp), czy też używane (2-3 letnie) bo można trafić coś fajnego w wyższym modelu.

Jakie są Wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dokup zmieniarkę?

A co do pytania, wybrałbym chyba uzywkę,oczywiscie wcześniej sprawdzoną technicznie i oczywiscie z legalnego źródła(choć z tym u nas bywa różnie) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wit.s Jesli intereuje Cie używka to byc moze mam cos co mogloby Cie zainteresowac.. ALPINE CDA-9831r, Kosztowalo 2400 ja chce duzo mniej, oczywiscie doumenty instrukcje pudelko, inne papiery, srubki i ramka montazowa plus opcjonaly pilot. Jest to wysoki model z mp3 w stanie idealnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dzisiejszych cenach i dostepności osobiście wolałbym nówke

i tak też oststnio uczyniłem zmieniając radyjko

oczywiscie nie mowie o sprzecie z najwyższej półki ponieważ nie jestem audiofilem no i nie stać mnie na radio za kilka tysiecy, poza tym samo radyjko w tym przypadku tez nic nie da, wskazane car audio

tak wiec jak nie masz przeogromnych potrzeb to tylko noweczka z gwarancją :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim przedziale cenowym ma być to radio? Dobre, nowe radia zaczynają się od ok 500-700zł.Jeśli używka to najlepiej jak ma jeszcze gwarancję. Dobrze jest sprawdzić przed zakupem jak odbiera płytki porysowane i szybko nagrane.Pytanie też, czy chcesz coś jeszcze później rozbudowywać(...wzmacniacz,subwoofer,przednie głośniki...)ma to pięknie grać, czy może chcesz, żeby ''coś tam sobie tylko grało na seryjnych głośnikach''?Napewno pięknie gra Alpine którą ma na sprzedanie Bartass_1. Też mam Alpine od niedawna, kupiłem używany na gwarancji i gra to nieziemsko. Warte uwagi są też Clariony. Te dwie firmy się liczą w dobrze grających samochodowych odtwarzaczach. Reszta czyli JVC,SONY itp.to mniej lub bardziej uciążliwe sprzęty.Może jeszcze Pioneery niektóre jeszcze trochę trochę potrafią. Ale ja stawiam na Clarion lub Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im bliżej 500 zł, tym lepiej (nizej chyba nie ma co schodzić).

Pamiętajmy, że fabryczne z CD na Allegro kosztuje +/-700 + CAN=ok 1000.

I to dla mnie za dużo :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie odlat kilkunastu kupuje uzywane egzemplarze z pewnego niezlodziejskiego źrodła. Ceny o 50% niższe a nigdy nie zdzraylo mi sie aby sprzet nawalił.

Jesli kupujemy sprzet markowy to raczej problemow z nim nie bedzie - wazna jest uczciwosc sprzedajacego oraz nasze umiejetnosci oceny sprzetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nowe, ostatnio ukradli mi pionieera i pewnie ktos go kupi jako uzywanego ;) Ale znalazlem bardzo fajne radyjko w polsce raczej nie znane firma IN PHASE model IPS 920 SD w posce mozna kupic za posrednictwem Pixmani

Opis: Radio samochodowe CD/MP3 USB/SD IPS920SD Inphase pozwoli na skorzystanie z muzyki. Radio samochodowe CD/MP3 USB/SD IPS920SD posiada wzmacniacz 4x60W, to wspaniala jakosc dzwieku, wyjscia 4kanalowe i keson basow. To takze liczne dostosowania i mozliwosci w dziedzinie łączy do sluchania MP3 z walkmana, katy SD i z Ipod ! Radio samochodowe CD/MP3 USB/SD IPS920SD Inphase to tuner RDS. Mozna skorzystac z ekranu LCD o matrycy Dot, wybierzesz 30 presets,to takze system AMS. Skorzystasz takze z equalizera Bass/Treble/Balance/Fader i tryb DSP az 4 rzgulacjami (Classic, Pop, Rock et Flat).

o jakosci dzwieku napisze jak sie nim dokladnie i dluzej pobawie ale narazie jest bardzo dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem kilka razy uzywke ale z papierami i innymi "akcesoriami" i nigdy nie bylo problemu, moim zdaniem ceny radii z wyzszej półki jak na nasze kieszenie , bynajamniej moja sa zaporowe, ogolnie sprzet jest strasznie drogi, ale niestety jak sie chce miec jakies przyzwoite granie to trzeba wyskrobac "drobne" przykladem na to moze byc np. radio sony sa takie radia, ktore kupimy za 400 zl z serii x plode, a np za xes'a musimy rzucic ponad 4000, take roznica jest sporo.. Uzywany egzemplarz jest trudniej dostac, ale oplaca sie dac za lepsza uzywke niz za gorsza nówke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Soniakach.

Co powiecie na takiego?

http://www.allegro.pl/item140115507_sony_cdx_a251c_tylko_u_nas_raty_hurtownia_k_ce.html

Prawdę mówiąc własciwie się już zdecydowałem (MOSFET, zewnątrz gniazdo AUX in,czarny, w akceptowalnych granicach cenowych itp) i bardziej szukam powodów na NIE, jak dotychczas znalazłem 2: to Sony (a ja jakoś nie przepadam za ta marką), bracz czerwonego pdświetlenia (jest tylko bursztynowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Soniakach.

Co powiecie na takiego?

http://www.allegro.pl/item140115507_sony_cdx_a251c_tylko_u_nas_raty_hurtownia_k_ce.html

Prawdę mówiąc własciwie się już zdecydowałem (MOSFET, zewnątrz gniazdo AUX in,czarny, w akceptowalnych granicach cenowych itp) i bardziej szukam powodów na NIE, jak dotychczas znalazłem 2: to Sony (a ja jakoś nie przepadam za ta marką), bracz czerwonego pdświetlenia (jest tylko bursztynowe).

Tak jak napisałeś brak czerwonego poswietlenia. może i podświetlenie nie ma znaczenia dla jakości odbioru czy posiadanie dodatkowych funkcji, ale przyznaj, że w a4 inne podświetlenie niż czerwone nie powinno wchodzić w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o Soniakach.

Co powiecie na takiego?

http://www.allegro.pl/item140115507_sony_cdx_a251c_tylko_u_nas_raty_hurtownia_k_ce.html

Prawdę mówiąc własciwie się już zdecydowałem (MOSFET, zewnątrz gniazdo AUX in,czarny, w akceptowalnych granicach cenowych itp) i bardziej szukam powodów na NIE, jak dotychczas znalazłem 2: to Sony (a ja jakoś nie przepadam za ta marką), bracz czerwonego pdświetlenia (jest tylko bursztynowe).

Szczerze nie podoba mi się ten soniak i jakoś nie jestem przekonany do tej marki w car audio. Preferuje raczej Pioneer-a i zamiast tego modelu, wybrałbym tańszy model Pionka i naprawdę nieźle gra.

Ps. Jeden z nich ma podświetlenie na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianus dzięki, za wsparcie.

Dylemat rozwiązany - byłem w sklepie i okazuje się, że Soniak ubogi w opcje.

Decyzja zapadła. Będzie Pioneer DEH-5800.

Dawno się na niego sadziłem, ale trochę żal mi było kasy - teraz sie przełamałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do radyjek to polecam:

Co do radyjem obecnie moi faworyci to:

Blaupunkt Queens MP56

Blaupunkt Bronx MP75

PIONEER DEH-P5800MP

bo musi być czarne (pod kolor konsoli) mieć w pełni czerwone podświetlenie (nie kolorowe jak na choince), MP3, 2x wyjście na wzmacniacz mile wydzine wyjście na suba i grać pożadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie podoba - wizualnie, bo funkcyjnie wystarczy. Jak dla mnie radyjko powinno mieć opuszczany panel i całościowo na czerono podświetlenie tu wyświetlacz jest na biało i nie da sie chyba tego zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...