Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Sprzęgło - wymiana plus koło dwumasowe


bartlo79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Objawy mam chyba klasyczne-czyli co do sprzegla

- strasznie wysoko bierze-mialem tak w sumie od poczatku ale nalatalem przez ten czas jeszcze 50tys i czuje ze to juz naprawde koniec-chociaz sie nie slizga jeszcze

Co do kola dwumasowego

- skakanki przy ruszaniu jak mam rozgrzany silnik-czyli pomecze sie w korkach czy tez po dluzszej trasie mam jazde miejska-po prostu zabka i musze ruszac przy zwiekszonym ostro przygazowaniu

-skakanie przy gaszeniu-trzesie cala buda-wiem ze to moga byc poduchy lub plecionka-ale skoro mam objawy zaby to moze byc to tez objawy kola

Teraz wiadomo ze jak wymieniac to najlepiej komplet-czyli i sprzeglo i kolo zeby zaoszczedzic na robocie.Z grubsza odwiedzilem intercarsa i kolo stwierdzil ze moga miec jakis komplet-sprzeglo+kolo (chyba mowil o valeo???-ale nie jestem pewien-skleroza) za 1864zl - gdzie zastapiono kolo dwumasowe jakims innym kolem -cos tam mi tlumaczyl ale skleroza :P

Pytanie do fachowcow-co kupic i gdzie-jakie sa mi potrzebne czesci przy takiej wymianie-co jeszcze oprocz sprzegla i kola przy takiej wymianie (skoro jest okazja jak bedzie rozebrane)??

Czy moze ma ktos dostep do czesci w jakichs normalnych cenach (pytanie tez jakie ceny sa normalne) a moze kogos mozecie polecic?? Chcialbym sie zaopatrzyc juz w potrzebne czesci zanim przekaze woz do mecha-zeby pozniej nie czekac kilka dni.

pzdr

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzeglo kpl z sachsa SAC3000815001 - 610,00 brutto , kolo dwumasowe SAC2294000453 -960,00 brutto to sa bardzo dobre ceny :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt-ale skad to wziasc??? Sklepy?? Znizki?? Alllegro??? Oto jest pytanie :(

ja to moge miec w tej cenie po znajomosci :wink4:

ps.ktos zdajesie oferowal w podobnej na forum poszukaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos oferowal-chodzi mi o to zeby tego ktosia ktos polecil-lub nawet kilku ktosiow.Pierwszego lepszego ktosia moge poszukac na allegro-a ja chce ktosia sprawdzonego przez forumowiczow i z ktorym jasno i szybko uda sie przeprowadzic transakcje:P

Czy ja tak duzo wymagam?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym najpierw wyjął to sprzęgło (czyt. komplet sprzęgła +dwumas) i obejrzał. Bo może dwumas nie jest walnięty?

Jak skakał przy ruszaniu to kpl sprzęgło na pewno ale co do koła to wstrzymałbym się z zakupem, abo zapytał czy w razie czego można odesłać (oddać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie zastanawiales sie nad jednomasem?zamaist 2 masa juz na forum chyba ktos to wstawial do AFN i zasatanawiam sie co intercars ci chcial wcisnac?czy tylko sprzeglo VALEO czy poprostu ,jak mowil o zastapieniu to nie oferowal ci tego co ja...tylko ich cena to kox....bo taki kpl.sprzeglo i jednomas od 700-1000zl kupisz plus krotsze lub dluzsze szpilki do mocowania juz nie pamietam...nie wiem czy ktos to montowal do PD ale skoro do AFN

to czmu nie i do PD

kurde nawet nie przyjzalem sie jaki stary watek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy afn z 1997 ma dwumas . moje sprzeglo tez bierze wysoko trzesie po czestym wciskaniu ale jak jest malo wciskane to nic sie nie dzieje

Jak się nie mylę to wszystkie afn-y mają dwumasy. Jak ci trzęsię po częstym użyciu sprzęgła to na pewno masz tarcze i docisk do wymiany. Koło musisz oblukać jak je wyjmiesz z auta. Niektórzy radzą wymieniać cały kpl sprzęgła czyli docisk+ tarcza+ łożysko+ koło dwumasowe. Ja mam trochę odmienne zdanie

Sprzęgło do wemiany, dwumas tylko jeśli jest zużyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartlo79 i andej - jak po wymianie?? Skakanki ustąpiły po wymianie sprzęgła czy dwumasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze sie nie zabralem za wymiane bo fundusze mnie hamuja jak znajde kase to zaraz to zrobie i opisze na forum . pozdro[br]Dopisany: 31 Maj 2009, 18:15_________________________________________________witam panów właśnie wymieniłem sprzęgło ale dwumas był dobry więc go nie ruszałem jak pojeżdżę trochę to opiszę wrażenia ::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to miałem, co 100 tys. km sprzęgło do wymiany, ale podejrzewam że w m mojej poprzedniej niuni latało 206 tys.km :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo i okazało się że to głownie wina docisku :) także wymieniłem sprzęgło i wszystko jest ok, a dwumas mimo 230.000 jest w porządku i niema co go ruszać :tongue4: ach i każdy afn ma dwumas :rolleyes:

Mój przy wymianie sprzęgła miał ponad 340 000km :naughty:i dalej lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...