Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFC] Kilka zapytań dotyczących wstawienia RNS-E


godun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz wszystkich bardzo serdecznie. jak juz pisałem w newbie od kilku dni jestem posiadaczem audi a4 cabrio z motorem 2,5 tdi 163 km z 2002 roku i mam do was drodzy koledzy parę zapytań dotyczących nawigacji rsn-e (spędziłem kilka godzin na czytanu podobnych postów, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi.

W swoim aucie posiadam nawigacje z kolorowym wyświetlaczem w zegarach a dokładnie pomiedzy obrotomierzem, a prędkościomierzem. Sterowanie do tej nawigacji znajduje sie zaraz przy dzwigni hamulca ręcznego. Radio jakiego używam to audi concert bez zmieniarki. Nie powiem kolorowy wyświetlacz ładnie wygląda ale po przeczytaniu możliwości i waszych opini zdecydowałem sie spróbować rns-e. Nawigacje rns-e (moduł z wyświetlaczem) znalazłem w jednym z ogłoszeń w UK, a że mój brat tam mieszka na stałe to poprosiłem go aby mi kupił to cudo. Nie wiem może sie pośpieszyłem z decyzja, ale zakup został dokonany. Nawigacja pochodzi z audi a4, 2.0 tdi, sedan z 2007 roku które uległo poważnemu wypadkowi i zostało rozebrane na części. Otrzymałem:

- nawigacje rsn-e

- 2 płyty z mapami

- instrukcje obsługi

cena 1250 zł - no i pierwszy problem jaki sie zrodził to to, żę nie dostałem żadnego kodu do tego radia, a wiem że radia audi wymagają kodu. Dostałem tylko kawałek wydruku z drukarki igłowej na której po niemiecku są jakieś sybole (8ecojh) i prod. kenn - nr 3646414, ale to chyba nie to.

Będe starał sie to wstawić jak najszybciej, ale nie sam gdyż nie mam o tym zielonego pojecia. Moje pytania do was to:

1. Chce używać cd, mp3, radia, navi, tv - co musze zmienić w aucie, jakie elementy dokupić. (czytałem w poscie alvara cos o antenach gps, ale przecież ja taką antene posiadam wiec do końca nie jestem pewien co tak naprawde potrzebuje dlatego pytam)

2. Czy w rns-e można używać nawigacji i słuchać muzyki z cd w tym samy czasie (czytałem że odtawrzacz obsługuje mapy, dyski audio i mp3 wiec wnioskuje, że nie może tego robić w tym samym czasie - może sie myle)

3. Dzwoniłem dzisiaj tutaj http://www.allegro.pl/item353025191_audi_vw_nawigacja_montaz_a4_a6_a8_mmi_warszawa.html i powiedziano mi, że koszt tego to około 500 zł. Wybrałem warszawe dlatego, że z białegostoku mam najbliżej. Może któryś z urzytkowników forum mieszka w okolicach białegostoku i by mi to zrobił - oczywiscie zapłace za ta usługe.

4. Czy potrzebuje kod do nawigacji która zakupiłem.

to chyba tyle jak narazie, prosze o wyrozumiałość. Ja naprawde przetrząsłem te forum i jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. Moze dlatego, że mało jest a4 kabrio na naszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 12500 zł

:shocked: tyle wyłożyłeś za RNS-E?????? Chyba jedno 0 za dużo!!!

żeby TV oglądać musisz dokupić tuner TV droga sprawa i ciężko osiągalna

Można jednocześnie korzystać z NAVI i słuchać muzyki zapisanej na kartach SD (z płyty nie możesz gdyż w czytniku siedzi płyta z mapą, no chyba że masz podpiętą zmieniarke)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jasne, że o jedna za dużo - cena 1250 zł.

tak myślałem, że sie pośpieszyłem z tym zakupem. Wydawało mi się, że to jest proste.

Spróbuje ja sprzedac po kosztach jak nie bedzie kupca to wstawie....

kto zainteresowany zapraszam na gg 2651177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1250 to dobra cena. Wstawiaj do siebie tylko najpierw idz do magika który Ci rozkoduje sprzęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena dobra ale zwykły koleś od kodów w radiach nie podoła RNS-E (na całe 3M i pomorskie kody robi max 2 typów :wink4: ) co do montażu - nie pozwól sobie nic ciąć niech wszystko będzie wymienione na ori elementy :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje. Problem w tym, że jestem z białegostoku, a tu u nas we 'wsi' mało kto się zna na robocie :D może znacie kogoś kto by to zrobił w okolicach białegostoku, albo ktoś zaufany komu mógł bym wysłać radyjko i on by mi je odesłał :D

ciągle sie zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...