Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BFB] Wymiana oleju silnikowego


1.8 Turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mysle ze wybrales dobry olej do wymiany, ja juz od kilku lat uzywam tego oleju w roznych samochodach i mysle sa dobra ochrona dla silnika. Teraz w nowej A4 tez zalalem ten olej. Polecalbym Ci Castrol GTX Magnatec ale prawdopodobnie w UK niedostaniesz tego oleju, chociarz moge sie mylic, ja wukalem w kilkunastu sklepach i wkoncu musialem zalac zwyklego Castrola Magnateca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za porade w poniedziaek rozejrze sie po sklepach i kupie olej i filtr oleju . Prosze napisz mi jeszcze czy jest jakis problem ze spuszczeniem oleju , mam nadzieje ze sciagne oslane dolna i bedzie wszystko jak powinno byc . Widze ze mieszkasz w Londynie wsumie nie tak daleko moze masz kolesi tak jak my jerzdrzacymi Audi mogli bysmy sie spotkac gdzies , powymieniac nowinkami , pogadac o autkach i oczywiscie polatac po M1 albo gdzies ... Pozdrawiam 3 maj sie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjechać do Kwik'a , oni biorą odpowiedzialność za działanie silnika jeżeli wleją zły olej. Także masz pewność co do jakości usługi, a pieniądze niewielkie i własciwie wychodzi na to, że nie biorą za samą usługę a tylko za materiały.

Tam na początku wspominałeś o użyciu oleju semi syntetycznego. Do turbo z roku 2002 tylko syntetyk. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

to wcale nie oznacza ze ten olej jest zły

a róznica kilku stopni...... :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

to wcale nie oznacza ze ten olej jest zły

a róznica kilku stopni...... :polew:

a jednak, prawie tyle samo, a "prawie" robi wielka roznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

Ja też mam mobila - zalany zresztą w serwisie w Poznaniu i nie narzekam - chciałem castrola ale powiedzieli że mobile lepszy i wszystkim leją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

1.primo

Castrol Magnatec 10W40 to półsyntetyk !!!

Sorry za kotleta ale mam pytanko - poprzednio w moim aucie był 10W40 ale ja chciałbym zalać coś lepszego.

Jeżdże raczej ostro (nie katuje) od kilku lat używałem Castrola i myśle że zostanę przy marce,

Pytanie: Czy Lepiej jest zalać olej 10W60 czy full syntetyk 5W30/40 lub 0W30/40

Ten pierwszy reklamują jako olej do dużych obciążeń używany w sportach ale nie piszą nic o normie VW

Rocznie robię 25-30k km czyli zmiana oleju 2 razy w roku.

Który wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

1.primo

Castrol Magnatec 10W40 to półsyntetyk !!!

Sorry za kotleta ale mam pytanko - poprzednio w moim aucie był 10W40 ale ja chciałbym zalać coś lepszego.

Jeżdże raczej ostro (nie katuje) od kilku lat używałem Castrola i myśle że zostanę przy marce,

Pytanie: Czy Lepiej jest zalać olej 10W60 czy full syntetyk 5W30/40 lub 0W30/40

Ten pierwszy reklamują jako olej do dużych obciążeń używany w sportach ale nie piszą nic o normie VW

Rocznie robię 25-30k km czyli zmiana oleju 2 razy w roku.

Który wybrać ?

OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam leje castrol edge 5W30 i od wymiany do wymiany nic nie dolewam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem w jakiejś "mądrej" książce, że silniki z doładowaniem powinny być zalewane olejem o przedłużonym czasie wymiany - czy jakoś tak.

Ja zalałem olejem LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...