Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BFB] Wymiana oleju silnikowego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko zwiazane z wymiana oleju silnikowego Audi A4 1.8 Turbo 2002 . Mianowiciwe chodzi mi jaki jest najleprzy olej . Myslalem o Castrol 10W 40 . Prosze o porade pozdrawiam serdecznie .

Opublikowano

Witam. Mysle ze wybrales dobry olej do wymiany, ja juz od kilku lat uzywam tego oleju w roznych samochodach i mysle sa dobra ochrona dla silnika. Teraz w nowej A4 tez zalalem ten olej. Polecalbym Ci Castrol GTX Magnatec ale prawdopodobnie w UK niedostaniesz tego oleju, chociarz moge sie mylic, ja wukalem w kilkunastu sklepach i wkoncu musialem zalac zwyklego Castrola Magnateca.

Pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Dzieki za porade w poniedziaek rozejrze sie po sklepach i kupie olej i filtr oleju . Prosze napisz mi jeszcze czy jest jakis problem ze spuszczeniem oleju , mam nadzieje ze sciagne oslane dolna i bedzie wszystko jak powinno byc . Widze ze mieszkasz w Londynie wsumie nie tak daleko moze masz kolesi tak jak my jerzdrzacymi Audi mogli bysmy sie spotkac gdzies , powymieniac nowinkami , pogadac o autkach i oczywiscie polatac po M1 albo gdzies ... Pozdrawiam 3 maj sie dzieki

Opublikowano

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

Opublikowano

Najlepiej podjechać do Kwik'a , oni biorą odpowiedzialność za działanie silnika jeżeli wleją zły olej. Także masz pewność co do jakości usługi, a pieniądze niewielkie i własciwie wychodzi na to, że nie biorą za samą usługę a tylko za materiały.

Tam na początku wspominałeś o użyciu oleju semi syntetycznego. Do turbo z roku 2002 tylko syntetyk. :hi:

Opublikowano
  • Autor

Hmmm raczej zostane przy Castrolu jest to pierwsza negatywna uwaga ale dzieki za porade popytam jeszcze w sklepie co gosc mi proponuje .Wiem ze na pewno syntetyk inny nie bardzo kwestia dobrania marki oleju . Dzieki i pozdrawiam

Opublikowano

zalej Vavoline sprawdzony prze zemnie w 2 autach i naprawde silnik lepiej pracuje jakby ciszej.

Opublikowano
  • Autor

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

Opublikowano

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

to wcale nie oznacza ze ten olej jest zły

a róznica kilku stopni...... :polew:

Opublikowano

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

to wcale nie oznacza ze ten olej jest zły

a róznica kilku stopni...... :polew:

a jednak, prawie tyle samo, a "prawie" robi wielka roznice

Opublikowano

Już nigdy nie zaleje Castrola. Tydzień temu zalałem Castrol Racing full syntetyk. Temperatura prazy silnika wynosiła 102 stopnie. Przy pałowaniu aż 114.

Na mobilu 5W50 temp prazy 100 stopni a przy pałowaniu max 108.

Castrol to dno.

Ja też mam mobila - zalany zresztą w serwisie w Poznaniu i nie narzekam - chciałem castrola ale powiedzieli że mobile lepszy i wszystkim leją

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

1.primo

Castrol Magnatec 10W40 to półsyntetyk !!!

Sorry za kotleta ale mam pytanko - poprzednio w moim aucie był 10W40 ale ja chciałbym zalać coś lepszego.

Jeżdże raczej ostro (nie katuje) od kilku lat używałem Castrola i myśle że zostanę przy marce,

Pytanie: Czy Lepiej jest zalać olej 10W60 czy full syntetyk 5W30/40 lub 0W30/40

Ten pierwszy reklamują jako olej do dużych obciążeń używany w sportach ale nie piszą nic o normie VW

Rocznie robię 25-30k km czyli zmiana oleju 2 razy w roku.

Który wybrać ?

Opublikowano

Witam bylem s salonie Audi zapytac sie dokladnie co i jak bo propzycji bylo kilka .W salonie powiedziano mi ze oni leja Castrol i dla mojego samochodu mam wlac Castrol Magnatec 10W 40 syntetyk i tak tez zrobilem . Pozdrawiam wszystkich milosnikow Audi !!

1.primo

Castrol Magnatec 10W40 to półsyntetyk !!!

Sorry za kotleta ale mam pytanko - poprzednio w moim aucie był 10W40 ale ja chciałbym zalać coś lepszego.

Jeżdże raczej ostro (nie katuje) od kilku lat używałem Castrola i myśle że zostanę przy marce,

Pytanie: Czy Lepiej jest zalać olej 10W60 czy full syntetyk 5W30/40 lub 0W30/40

Ten pierwszy reklamują jako olej do dużych obciążeń używany w sportach ale nie piszą nic o normie VW

Rocznie robię 25-30k km czyli zmiana oleju 2 razy w roku.

Który wybrać ?

OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40

Opublikowano

Castrol SLX Professional 5W30

Opublikowano

tylko OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40

REWELACJA

Opublikowano

ja tam leje castrol edge 5W30 i od wymiany do wymiany nic nie dolewam

Opublikowano

Przeczytałem w jakiejś "mądrej" książce, że silniki z doładowaniem powinny być zalewane olejem o przedłużonym czasie wymiany - czy jakoś tak.

Ja zalałem olejem LIQUI MOLY Top Tec 4100 5W-40.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.