Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.8T apu czerwony nalot pod pokrywą zaworów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

wymienialem uszczelke pod klawiatura i mam dzwiny nalot na walkach itd

co widac na zdjeciu

ktos sie spotkal z czyms takim? co to jest?:kwasny:

2dd5edee2a605982m.jpg

Opublikowano

ktos cos dolewal do oleju:)

Opublikowano

Niech zgadnę..... Castrol :mysli:

Opublikowano

pozbieraj co sie da i zalej nowy olej np motul x-clean, nie rob plukanek czasem bo caly syf zbierze ci sie w pompie olejowej

Opublikowano
  • Autor

fakt castrol jest zalany magnatec :kwasny: rozumiem ze to z niego ten syf?

Opublikowano

moze byc przez castrola, a moze byc przez niezbyt czeste wymiany olei przez poprzednich wlascicieli

Opublikowano

Castrol :sick3: w dodatku nie wymieniany na czas. Zalej dobry olej, zmieniaj max co 15 tys i powinno z czasem się doczyścić

Opublikowano
  • Autor

castrol co teraz jest ma 3 tys zaledwie... co bylo wczesniej nie wiem... wiec nie powiem nic na temat czestotliwosci wymian

wazne ze wiem na czym stoje... juz myslalem ze ktos lal jakiegos ceramizera czy cos w tym stylu

Opublikowano
nie rob plukanek czasem bo caly syf zbierze ci sie w pompie olejowej

polecam zrobić tą płukankę niech ci wypłucze ten syf ...ale niestety będziesz musiał ściagnąć miskę i (ciekawe jak smok wyglada :(() wymienić pompę olejową bo jak na górze tak jest to tam jeszcze gorzej (oczywiście wymyć dobrze wszystko )

Opublikowano

Nie ma sensu robić żadnych płukanek, przynajmniej takie jest moje zdanie ponieważ na 99% na dole jest czysto. Syf zbiera się zazwyczaj tam gdzie odparowuje czyli właśnie pod pokrywą głowicy i ew na klawiaturze. Dobry olej też sobie z tym powinien poradzić a nagłe wypłukanie tego szlamu może spowodować m.in zapchanie smoka pompy. Polecam podrążyć trochę temat tzw oil sludge np: http://www.schleeter.com/oil-sludge.htm

Opublikowano
  • Autor

hmm dwa zdania calkiem odmienne...

mam tem oleju na liczniku wiec zaczne od innego oleju... jezeli smok sie zapcha bedzie sie grzal silnik a co za tym idzie bede to widzial po temperaturze

tras dlugich nie robie....

w kazdym badz razie DZIEKUJE koledzy :)

Opublikowano
hmm dwa zdania calkiem odmienne...

mam tem oleju na liczniku wiec zaczne od innego oleju... jezeli smok sie zapcha bedzie sie grzal silnik a co za tym idzie bede to widzial po temperaturze

tras dlugich nie robie....

w kazdym badz razie DZIEKUJE koledzy :)

Kolego jak się smok zapcha to przede wszystkim usłyszysz całą hydraulikę i oby nie było za późno bo panewki powiedzą Pa Pa. Brak ciśnienia oleju w silniku jedną z najgorszych opcji dla silnika. Jest tu na forum kolega który całkiem niedawno poszukiwał silnika bo jego z braku ciśnienia się zatarł.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.