Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Awaria - ciężko wchodzą biegi.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Awaria nastąpiła po ostrym hamowaniu i przy puszczeniu sprzęgła na trzecim biegu silnik zgasł gwałtownie szarpiąc . Po ponownym uruchomieniu biegi (wszystkie) zaczęły ciężko wchodzić, czyli biegi wchodzą z dużą siłą czasami nawet z zgrzytem. Wcześniej nie było żadnych problemów. Przy zgaszonym silniku biegi wchodzą bardzo dobrze. Co mogło się zepsuć?

Pozdrawiam.

A4 avant 2003 1,9 TDI AWX skrzynia 5 biegowa.

P.S.

Może jakieś porady co do sposobu zdiagnozowania usterki?

Opublikowano

nie chcę Cię martwić, ale jak u mnie ciężko biegi zaczęły wchodzić to był koniec skrzyni i też stało się to nagle, bez wcześniejszych objaw :whistling:

Opublikowano
  • Autor

Witam.

Mechanik podejrzewa uszkodzenie sprzęgła , docisku. Jak sądzicie ma racje?

Sprzęgło wydaje się pracować normalnie - wyprzęga i nie ślizga się.

Pozdrawiam.

Opublikowano

Zobacz czy nie urwałeś poduszek pod silnikiem. Był wątek o ciężko wchodzących biegach i przyczyną były poduszki.

Opublikowano

Jeżeli na zgaszonym biegi wchodzą dobrze to skrzynia jest OK,pewnie coś za słabo rozłącza sprzęgło,napisz jak zakończyła się usterka.

Opublikowano

całkiem możliwe, tak jak pisał kolega tommy-cichy, że coś z poduszkami może wystarczy tam poprawić

Opublikowano

Jeżeli poduszki masz ok to sprawdź koniecznie pozom płynu w skrzyni od spodu masz korek którym to sprawdzasz. Czasami jak nie masz płynu biegi mogą Ci słabo wchodzić albo wybierak w ostateczności skrzynia.

Opublikowano

Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

Opublikowano

Pewnie że się wymienia ja bym powiedział że co 200 tys na pewno :)

Opublikowano
Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

jeśli chodzi o skrzynię to jak się nie rozbierze to tak na prawdę nie wiadomo co jest może być pierdoła typu przestawienie na poduszkach lub wymiana poduszek (u mnie w berlingo to pomogło jak zostało wszystko wyregulowane na poduszkach, skrzynia chodzi lżej), a równie dobrze może się skrzynia kończyć u siebie miałem tak..

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?189003-B5-AHU-Brak-bieg%F3w

Opublikowano
Koledzy dołączę się do tematu. Mam a4 b5 avant 1.9 tdi 97 rok. Biegi mi ciężko zaczęły ostatnio wchodzić i mechanik zalecił wymianę oleju w skrzyni.. Także można obalić mit nie zmieniania oleju w skrzyni. I kolego WolfElk jestes z Ełku? To wejdź w temat o zlotach i spotkaniach;]

PS. Ełk krótko się pisze długo się pamięta, nie jednego tu wypalisz skręta;] Tak tylko dokończyłem, nutka jest z chyba 98 roku..

jeśli chodzi o skrzynię to jak się nie rozbierze to tak na prawdę nie wiadomo co jest może być pierdoła typu przestawienie na poduszkach lub wymiana poduszek (u mnie w berlingo to pomogło jak zostało wszystko wyregulowane na poduszkach, skrzynia chodzi lżej), a równie dobrze może się skrzynia kończyć u siebie miałem tak..

http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?189003-B5-AHU-Brak-bieg%F3w

Ale jak dobrze myślę, to żeby odkręcić skrzynię, trzeba specjalistyczny klucz, sam tego nie zobacze? I ile kolego kosztowała Cię zabawa ze skrzynią?

Opublikowano

ja kupiłem używkę podeszła od Passata B5 115KM zapłaciłem za nią 400zł :decayed: plus koszty robocizny u mechanika jakieś 150zł, ale cała operacja wyszła na plus ze względu na przełożenia :naughty:

Opublikowano

proponuję upuścić trochę oleju ze skrzyni i ocenić jak wygląda i czy przypadkiem nie ma tam mosiężnych opiłków z synchronizatorów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.