Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z silnikiem i błędami

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich,

od jakiegoś czasu mój samochód nie chcę przyspieszać na pierwszym i drugim biegu jest ok ale na trzecim i czwartym (na piątym to już praktycznie wcale) dzieją się komedie. A mianowicie jak wciskam pedał do podłogi to auto przyśpiesza ale po dziesięciu (około) sekundach przestaje jak by ktoś mi cegłę pod pedał podłożył. a jak puszczę gaz i znowu wciskam to znowu przyśpiesza i tak w kółko... jeszcze w czasie jazdy zapala mi się kontrolka od świeć żarowych ale jak nacisnę na hamulec to już gaśnie... i to by było chyba na tyle...

proszę was o wsparcie dobrą radą.

a o to kody błędów z VAG COMa;

Audi a4 19 tdi 90 km 1z

Kody błędów VAG-COM

Silnik

01117-Generator terminal DF Load Signal

27-10 Implausible signal-intermittent

00741-Shareware Version. To Decode all DTCs

27-00- Please Register/activate

00575- Shareware Version. To Decode all DTCs

27-00- Please Register/activate-intermittent

Opublikowano

sprubuj podmienić z kimś wtryskiwacz sterujący. (ten z kabelkiem) i zobaczysz czy to coś dało

Opublikowano
  • Autor

a od jakich innych modeli silników pasują bo z 1z to jestem tylko ja;(

wiesz zrobił bym logi ale mój VAG nie chce działać w viście może ktoś poleci mi program najchętniej z linkiem

Opublikowano

mi też vag nie chciał działać musisz kliknąć prawym i uruchomić jako administrator potem zezwolić i idzie przynajmniej u mnie

Opublikowano
  • Autor

ale mi się uruchomił ale jak chciałem się połączyć z silnikiem to przestaje odpowiadać...

Opublikowano

musisz mieć taki jak pozostałe. nie moze być ani mocniejszy ani słabszy

Opublikowano
  • Autor

a można to jakoś sprawdzić kompem?

chciałem dziś logi zrobić ale u mnie vag com nie chodzi a vw tool nie da się...

Opublikowano

01117- Sygnał ładowania generatora terminala DF - http://forum.vw-passat.pl/threads/4324-Blad-01117-(terminal-DF)-Ladowanie-akumulatora

00741- Brake Pedal Position Monitor - http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=1510

00575- intake manifold pressure - najprawdopodobniej uszkodzony zawór N75

To co piszesz czyli o przyśpieszaniu przez 10 sek. i, że musisz odpuścić pedał gazu żeby znów szedł dalej to świadczy tylko o tym, że zawór N75 jest zablokowany bądź przewody sterujące turbiną są dziurawe... ( błąd 00575 ) 30 minut zabawy i auto będzie jeździć ;)

Opublikowano
  • Autor

błąd 741 usunięty (czyszczenie czujnika i korekta ustawienia)

błąd 01117 się już nie powtarza (kiedyś odkręcałem alternator)

zostaje jeszcze n75 będę miał na podmiankę i napisze czy jest ok (wężyki sprawdziłem)

Opublikowano
błąd 741 usunięty (czyszczenie czujnika i korekta ustawienia)

błąd 01117 się już nie powtarza (kiedyś odkręcałem alternator)

zostaje jeszcze n75 będę miał na podmiankę i napisze czy jest ok (wężyki sprawdziłem)

No i super :wink: możesz zmostkować wężyki ( ten od turbiny do gruszki ) i na bajpasie nie będzie takiej przypadłości jaką opisywałeś - auto będzie słabsze ale będzie ciągnąć do końca - bezpieczniejsze dla turbiny i dla Ciebie bo takie zaniki mocy podczas wyprzedzania mogą być nie ciekawe ;)

Opublikowano

Co do błędu alternatora - od jakiś dwóch lat ciągle go dostaje w golfie mk3 1Z. Nic się nie dzieje więc nie szukam dziury ;)

Opublikowano
  • Autor

autko już lata i bez problemu osiąga 180km/h:) czyli jak dawniej dzięki wielkie za pomoc tylko jeszcze mam pytanko

miałem taki zawór n 75 http://allegro.pl/zawor-regulacji-turbo-n75-audi-vw-seat-pierburg-i2222508095.html

a wymieniłem na taki od b4 http://allegro.pl/zawor-turbo-n75-pierburg-audi-seat-skoda-vw-tdi-i2224178685.html

mam pytanie czy nie wystąpią jakieś problemy albo spadek osiągów czy tak może zostać?

bo gość chce 100 za używkę i się mocno zastanawiam czy go brać...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.