Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie wewnętrznego lusterka fotochrom w A4 B8 2007-2011


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej zrobić szablon na jakiejś folii samoprzylepnej, kładziesz lustro z zaślepkami na folię i odrysowujesz albo zaraz w okół zaślepek tniesz ostrym nożykiem...

tak wyszło u mnie (oczywiście uchwyt lustra przed założeniem został oczyszczony z resztek kleju)

DSC00028.jpg

free image hosting

i po założeniu lustra :

DSC00029.jpg

photo sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić szablon na jakiejś folii samoprzylepnej, kładziesz lustro z zaślepkami na folię i odrysowujesz albo zaraz w okół zaślepek tniesz ostrym nożykiem...

1. Gdzie kupiłeś wtyczkę?

2. Czym nakładałeś klej?

3. Jak przygotowałeś powierzchnię szyby przed nałożeniem kleju?

4. Czy przed klejem położyłeś tzw. primer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. w aso, jeśli masz 6 pinową to koszt wtyczki i ponów niewielki

2. palcem :) ale koniecznie bierz do tego rękawiczki najlepiej te lekarskie, mi było wygodniej bez no i mam taki czarny paluch jakbym grzebał komus w d**ie i nie mogę domyć...

3.odtłuściłem spirytusem :) tylko to miałem pod ręką.

4. nie kładłem podkładu bo nie wiedziałem czy da sie zmyć z szyby w razie czego no i klej ma na celu zamaskowanie kabli a nie sklejenie czegoś więc uważałem to za zbędne...

bez szablonu też sie da i pewnie na to samo wyjdzie, weź dokładnie przymierz w jakim miejscu ma być uchwyt i przyklej. Na drugi dzień jak klej wyschnie podczep lustro z zaślepkami, obmaluj na szybie markerem do tablic wzór pola które masz wymalować, zdejmij lustro i wysmaruj cienką warstwę tak by wyszło lekko za linię markera odczekaj parę godzin, przyczep lustro i nastepnie nożem do tapet obetnij w okół zaślepek nadmiar i gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż zdjęcie z zewnątrz szyby (z wierzchu, przez szybę) jak to wygląda po montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tylko z odległości

na zdjęciu nie widać ale czarne kółko które jest seryjnie w szybie trochę sie odznacza...

Samochód ładny..., ale chodzi przecież o ten drobiazg. Cyknij to mocowanie z zewnątrz z bliska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie zerknąć bo dzisiaj zacząłem się przymierzać do mojej podsufitki i już mam problem z lusterkiem bo moje ma takie mocowanie:

20130216143.jpg

A to co dostałem do sufitu ma takie:

20130216144.jpg

I do tego jeszcze dochodzi różnica w kostkach w sumie i w jednym i w drugim jest 6 kabli różnią się kolorami i rozmiarem pinów i do tego jeszcze w aucie mam kostkę na 6pinów z czego tylko 4 obsadzone a w tym lusterku S-line jest kostka na 8pinów...problem mam głownie z tym mocowaniem a może da się to stare przełożyć do nowego lustra tylko jak to wydostać z tego ruchomego przegubu....no i co z kabelkami dać je tak samo jak są numerami w kostce 8pin do kostki 6pin czy trzeba coś pozmieniać co z tymi dwoma pinami co są wolne skoro w kostce w aucie są 4 kable to co można tam podłączyć:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest mocowanie z czterema zaczepami od po lifta :wink: Bedzie problem z przekładką

20130216144.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mocowanie już umie przełożyć teraz jeszcze kwestia kabelków bo w kostce w aucie są 4 a z lusterka wychodzi 6 od czego są te dwa wolne i gdzie je ewentualnie wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies info co przełozyłes :decayed:

Nic nie zmieniasz 2 dodatkowe kable to wczesniej wspomniane(czujnik wilgotnosci )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies info co przełozyłes :decayed:

Przełożyłem ten element co jest mocowany do szyby ze starego lusterka muszę go tylko psiknąć na czarno:

20130217145.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko czyli da sie wyciagnac ta ruchomą część :wink: co do kabelkologi to tylko zmienisz kostke z 6 PIN na 8 PIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przy montażu zewnętrznych fotochromów może się okazać, że w drzwiach macie gotową instalację, wówczs:

pin 5 lusterka idzie do pinu 25 złącza drzwi (słupek A na dole po str. kierowcy i pasażera)

pin 4 lusterka idzie do pinu 7 złącza drzwi (słupek A na dole po str. kierowcy i pasażera)

Kolego wrclaguna możesz dopisać to do swojego info, żeby wszystko było w jednym miejscu.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałes lusterka składane ? Ile Pinowa kabelkologia ? 10 PIN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem składane ale nie sprawdziłem ile pinów (przy następnej okazji sprawdzę). Miały gotowe wtyczki pod fotochrom. Piny od fotochromów szły do sterów drzwi do pinów 8 i 17 a następnie tak jak pisałem do złącz drzwi do 7 i 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miałes bonusa z fabryki :wink: ja tez dokładałem fotochrom ale wiazki nie było :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie za milion:D czy jest mozliwosc wyrzezbienia aby lusterko fotochrom od polifta podłączyć pod normalny uchwyt na szybie? Tak jak to ma miejsce tutaj:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-lusterka-wew-fotochrom-b7-czujnik-zwyklego-uchwytu-156113/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie za milion:D czy jest mozliwosc wyrzezbienia aby lusterko fotochrom od polifta podłączyć pod normalny uchwyt na szybie? Tak jak to ma miejsce tutaj:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-montaz-lusterka-wew-fotochrom-b7-czujnik-zwyklego-uchwytu-156113/

Wszystko sie da tylko trzeba troszke rzeżby :wink:

W polifcie jest chyba cztery łapki do mocowania lusterka a przed są trzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He właśnie na drugie mam rzeźbiarz jak zrobię do obfotografuje dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...