Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Oświetlenie wnętrza jakie żarówki ?


Romzi007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak zamieściłem nie w tym dziale to bardzo przepraszam.

Chciał bym was się zapytać jakie żarówki są :

1. Liczniku (nie świeci podświetlenie kilometrów)

2. Climatronic (przyciski prawa strona)

3.Oświetlenie bagażnika, schowka , podsufitka

Chciał bym wiedzieć jakie to są żarówki bo chciał bym zmienić oświetlenie na LED.

Prosił bym o propozycje :) (najlepiej prosił bym o link do aukcji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roczniku licznik będzie na żarówkach> Dokładnie takie jak te na tej aukcji:

http://allegro.pl/zarowka-osram-2473-mfx6-12v-1-1w-bx8-4d-lodz-i2186651603.html

Panel klimatyzacji również na żarówkach, ale nie pamiętam jakie.. (nie wiem czy nie takie jak w liczniku..)

W bagażniku, schowku i podsufitce masz żarówki rurkowe. Co do długości to są dwa rodzaje. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd więc nie będę pisał gdzie jakie.. Wyjmij na wzór i zmierz. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rurkowych w podsufitce są jeszcze 2x Ba9s i jak kupi takie w wersji LED to albo przeróbka lampki albo żarówki. Dla zwykłym żarówek polaryzacja nie ma znaczenia natomiast dla LED już tak a te dwie lampki do czytania podają "+" na obudowę a "-" na ten bolec więc najlepiej rozebrać żarówkę i ją przerobić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma miejsc na takie wdwie małe żarówki widać że mogą być ale nie ma otworów.

Oprócz rurkowych w podsufitce są jeszcze 2x Ba9s i jak kupi takie w wersji LED to albo przeróbka lampki albo żarówki. Dla zwykłym żarówek polaryzacja nie ma znaczenia natomiast dla LED już tak a te dwie lampki do czytania podają "+" na obudowę a "-" na ten bolec więc najlepiej rozebrać żarówkę i ją przerobić.

---------- Post added at 18:40 ---------- Previous post was at 18:38 ----------

Bardzo bym prosił jakie to są dokładnie żarówki w Climatronic i reszty.

Kupował bym raczej na allegro , bo w moim mieście to można za głowę się złapać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w bagażniku i schowku bodajże 36 mm (głowy nie daje). Ja miałem problem z nie oryginalnym ściemniaczem i go wywaliłem. Może u kogoś to działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie ma miejsc na takie wdwie małe żarówki widać że mogą być ale nie ma otworów.

W tej głównej lampce podsufitki nad skrzynią nie masz jednej rurkowej i dwóch tych Ba9s ?

Mam takie pytanie do tych co już zamontowali LEDy... nie ma problemu ze ściemniaczem? LEDowe żarówki tak samo płynnie się wyłączają?

Mam ledy i wydaje mi się, że ściemniają się one trochę szybciej niż zwykłe ale efekt jest widoczny, nie gasną od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tylko tych Ba9s bo nie ma otworów na nich przygotowanych

Właśnie nie ma miejsc na takie wdwie małe żarówki widać że mogą być ale nie ma otworów.

W tej głównej lampce podsufitki nad skrzynią nie masz jednej rurkowej i dwóch tych Ba9s ?

Mam takie pytanie do tych co już zamontowali LEDy... nie ma problemu ze ściemniaczem? LEDowe żarówki tak samo płynnie się wyłączają?

Mam ledy i wydaje mi się, że ściemniają się one trochę szybciej niż zwykłe ale efekt jest widoczny, nie gasną od razu.

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 08:45 ----------

już wiem ;) w schowku żarówka 41mm tak jak w podsufitce , bagażnik 36mm

i kupuje to http://moto.allegro.pl/zarowka-led-c5w-c10w-6x-smd-5050-rurka-36mm-42mm-i2222597510.html

2x C5W 36mm biały zimny (bagażnik )

2xC10W 42mm biały zimny (podsufitka i schowek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam to C5W w podsufitce z przodu ma długość 41 mm.

Mam takie pytanie do tych co już zamontowali LEDy... nie ma problemu ze ściemniaczem? LEDowe żarówki tak samo płynnie się wyłączają?

tak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rurkowych w podsufitce są jeszcze 2x Ba9s i jak kupi takie w wersji LED to albo przeróbka lampki albo żarówki. Dla zwykłym żarówek polaryzacja nie ma znaczenia natomiast dla LED już tak a te dwie lampki do czytania podają "+" na obudowę a "-" na ten bolec więc najlepiej rozebrać żarówkę i ją przerobić.

jak to zrobic? bo u mnie właśnie te dwie nie działają :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja jest bardzo prosta, potrzebne Ci będzie:

1. Szczypce

2. Lutownica ze spoiwem lutowniczym

3. Kawałek drucika (5cm max żeby wygodnie trzymać przy lutowaniu)

4. Odsysacz do cyny (opcjonalnie)

5. Klej na gorąco (opcjonalnie)

6. Zimne piwo (dla ustabilizowania drgań rąk)

Przystępujesz do działania:

233bulb.jpg

- rozlutowujesz miejsce nr.1 (fot.) odciągając roztopione spoiwo

- łapiesz szczypcami za obudowę żarówki i powoli ale mocno rozkładasz żarówkę na 2 części, możesz delikatnie obracać wtedy obudowa łatwiej zejdzie. Tylko nie ściskaj za mocno szczypcami bo możesz pokruszyć ten czarny materiał co oddziela miejsce nr.1 (fot.) od obudowy

- dioda ma dwie nóżki "+" i "-", nóżka plusowa (anoda) to jest ta dłuższa która była zatopiona w miejscu nr.1 (fot.) natomiast minusowa (katoda) jest zagięta i dotyka obudowy mniej więcej w miejscu nr.2 (fot.)

- zaginasz anodę ("+") tak by dotykała obudowy natomiast katodę ("-") prostujesz i lutujesz do niej kawałek drucika w celu przedłużenia

- zakładasz obudowę przekładając przedłużoną nóżkę "-" przez otwór w miejscu nr.1 (fot.) i jednocześnie dociskając do obudowy nóżkę "+" mniej więcej w miejscu nr.2 (fot.)

- lutujesz miejsce nr.1 (fot.) tak by powstała ładna wypukła powierzchnia styku a nadmiar wystającego pręcika odcinasz

- podajesz na talerzu z listkami bazylii, delikatnie posypane słodką mieloną papryką

smacznego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz rurkowych w podsufitce są jeszcze 2x Ba9s i jak kupi takie w wersji LED to albo przeróbka lampki albo żarówki. Dla zwykłym żarówek polaryzacja nie ma znaczenia natomiast dla LED już tak a te dwie lampki do czytania podają "+" na obudowę a "-" na ten bolec więc najlepiej rozebrać żarówkę i ją przerobić.

Pozwole sie podpiąć Czy ktoś przerabiał juz takie żarówki led? - na allegro jest tego moc a chciałbym wybrać te najbardziej "podatne" na przeróbki .

pozdrawiam

artur

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:53 ----------

Operacja jest bardzo prosta, potrzebne Ci będzie:

1. Szczypce

2. Lutownica ze spoiwem lutowniczym

3. Kawałek drucika (5cm max żeby wygodnie trzymać przy lutowaniu)

4. Odsysacz do cyny (opcjonalnie)

5. Klej na gorąco (opcjonalnie)

6. Zimne piwo (dla ustabilizowania drgań rąk)

Przystępujesz do działania:

http://img221.imageshack.us/img221/1958/233bulb.jpg

- rozlutowujesz miejsce nr.1 (fot.) odciągając roztopione spoiwo

- łapiesz szczypcami za obudowę żarówki i powoli ale mocno rozkładasz żarówkę na 2 części, możesz delikatnie obracać wtedy obudowa łatwiej zejdzie. Tylko nie ściskaj za mocno szczypcami bo możesz pokruszyć ten czarny materiał co oddziela miejsce nr.1 (fot.) od obudowy

- dioda ma dwie nóżki "+" i "-", nóżka plusowa (anoda) to jest ta dłuższa która była zatopiona w miejscu nr.1 (fot.) natomiast minusowa (katoda) jest zagięta i dotyka obudowy mniej więcej w miejscu nr.2 (fot.)

- zaginasz anodę ("+") tak by dotykała obudowy natomiast katodę ("-") prostujesz i lutujesz do niej kawałek drucika w celu przedłużenia

- zakładasz obudowę przekładając przedłużoną nóżkę "-" przez otwór w miejscu nr.1 (fot.) i jednocześnie dociskając do obudowy nóżkę "+" mniej więcej w miejscu nr.2 (fot.)

- lutujesz miejsce nr.1 (fot.) tak by powstała ładna wypukła powierzchnia styku a nadmiar wystającego pręcika odcinasz

- podajesz na talerzu z listkami bazylii, delikatnie posypane słodką mieloną papryką

smacznego :decayed:

Nie doczytałem - ale nie widzę obrazków :facepalm: Dlaczego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wrzucić zdjęcia, w którym miejscu podważyć obudowę oświetlenia w podsufitce tak, żeby zdjąć obudowę i nic nie połamać? :facepalm:

z góry dziękuję :wink:

---------- Post dopisany 24-06-2012 at 22:09 ---------- Poprzedni post napisany 10-06-2012 at 20:14 ----------

dobrałem się do oświetlenia w podsufitce, więc wrzucam zdjęcia jak to wygląda.

Zaznaczyłem miejsca gdzie trzeba podważyć, żeby zdjąć obudowę.

image.jpg

Tak to wygląda po zdjęciu klosza:

image.jpg

Dwie żarówki o długości 42mm, każda schowana za małą osłoną wsadzaną "na wcisk".

Zaznaczone punkty do podważenia, żeby zdjąć obudowę.

Po zdjęciu wygląda to tak:

image.jpg

Dalej oświetlenie nad tylną kanapą.

Proponuję podważać od strony przednich siedzeń ze względu na umiejscowienie wtyczki do oświetlenie od strony tyłu auta.

image.jpg

Po zdjęciu wygląda to tak:

image.jpg

No i światło w bagażniku jest najłatwiejsze. Zaznaczyłem gdzie jest zostawione miejsce ułatwiające podważenie klosza.

image.jpg

Tak wygląda po zdjęciu klosza:

image.jpg

Tu siedzą 2 żarówki o długości 36mm.

Mam nadzieję, że komuś się to przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...