Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż Progów z S4 B5 do A4 B5


Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Na dzień dobry potrzebne nam progi z S4 B5, + mocowania, najlepiej byłoby mieć wszystkie ale niestety czasami brak części lub brak $ zmusza nas do ruszania głową:decayed:,z przodu mocowań nie potrzebujemy, próg przykręcamy na dwie dolne śruby które trzymają nadkole, niezbędne minimum to mocowania na tył o numerze 8D0853924 (prawe tylne), 8D0853923 (lewa tylna) koszt 60zł brutto/sztuka,

wyglądają one tak:

20120330175248y.jpg

20120330175253.jpg

20120330175304.jpg

potrzebny nam będzie również klej do szyb (mnie wystarczyła 1 Tuba):

obraz309.jpg

+ pistolet do kleju:

obraz310q.jpg

mając niezbędne minimum możemy przystąpić do pracy:

odkręcamy w tylnych nadkolach małe chlapacze:

20120329081450.jpg

20120329081507.jpg

w miejsce tych małych chlapaczy przykręcamy mocowanie o których wyżej wspominałem (pasują P&P w miejsce starych chlapaczy)

20120330175950.jpg

20120330175938.jpg

próg wew. (ten plastikowy najlepiej byłoby zdemontować) ale z uwagi na to że trzyma się jak trawa ziemi, możemy go zostawić i go albo obciąć przed albo po montażu progu (z góry zaznaczam że będzie to problem), ja miałem ori wew progi z S4 więc moje poszły od razu out, (dla tych co zostawiają ori wew instrukcja na koniec),

odkręcamy dwie dolne śruby nadkola plastikowego z przodu (od strony drzwi się rozumie:wink:)

i możemy przystąpić do nakładania kleju na próg:

obraz312l.jpg

górną część progu która leży na progu na aucie należy również nałożyć klej

obraz314q.jpg

może to nie zbyt estetyczne ale za to skuteczne:naughty:

teraz mamy kilka minut aby założyć próg na auto, najlepiej mieć kogoś do pomocy (tutaj chciałbym podziękować użytkownikowi P-U-M-A który poleciał w bambuko i mnie zostawił samego i się nie zjawił), jedynie Kuba mi pomagał

obraz318e.jpg

próg wkładamy w mocowanie które wcześniej przykręciliśmy i przykręcamy dwoma śrubami które normalnie w tym miejscu trzymają nadkole:

obraz319z.jpg

próg podpieramy najlepiej i z boku i od dołu, z jednej strony miałem dwa podnośniki do dźwigania auta i deskę, a z drugiej jak widać to co było pod ręką:

obraz322b.jpg

klej schnie około godziny (ja zostawiłem auto na 5h tak jak na foto), po 24h z kleju zrobiła się twarda guma

i to tyle jeżeli chodzi o same progi, jeżeli się ma te tylne mocowania wszystko idzie sprawnie, nie mając ich można by je zastąpić kolejną tubą kleju do szyb (tylko zastanów się czy to ma sens, bo tu masz i trzymanie na śrubach + ori wygląd)

teraz tak jak obiecałem progi wewnętrzne te nakładki plastikowe można uciąć jak się niema ori z S4, ori S4 ma około 5cm, jeżeli to będzie 5,1 5,2 to też może być, zostawienie ori z A4 nie obciętego jest raczej nie możliwe bo będzie albo lipnie wyglądać albo nie zamkniemy drzwi:doh:

przed montażem dobrze byłoby go obciąć aby na 6cm żeby nie przeszkadzał przy montażu progu a potem go obciąć według zamontowanego progu na około 5cm

obraz345.jpg

za nie dokładne foty sorry, jak ktoś będzie miał pytania lub dodatkowe podpowiedzi śmiało pisać w wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Nie ma tragedii

Ide dzisiaj zamówie te mocowania

ja juz zamowilem :tongue4:

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

a to tak jeszcze zeby bylo wszystko w kupie....

http://www.audiworld.com/tech/ext47.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Nie ma tragedii

Ide dzisiaj zamówie te mocowania

ja juz zamowilem :tongue4:

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

a to tak jeszcze zeby bylo wszystko w kupie....

http://www.audiworld.com/tech/ext47.shtml

Gdzieś on-line zamawiałeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam progi same te dolne (większe) już pomalowane. Czyli teraz muszę zamówić te mocowania, a jak z tą nakładką? Nie mam niestety ori, czy wcale wywalić czy podciąć tylko? A czy jest różnica jak mam wersję progów bez listew na drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam tych mocowań i nawet tragedii nie ma.

Ale chyba jednak dokupię, lepiej wygląda.

Dobre story Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma róznicy

Dla porównania fotka z góry progu A4, bedzie trzeba odciąć centymetr i powinno być dobrze

prg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notworthy:

Nie ma tragedii

Ide dzisiaj zamówie te mocowania

ja juz zamowilem :tongue4:

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

a to tak jeszcze zeby bylo wszystko w kupie....

http://www.audiworld.com/tech/ext47.shtml

Gdzieś on-line zamawiałeś??

zamawialem normalnie w aso po swietach maja byc do odebrania.... jutro moja wysle niech mi odbierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem w sklepie, również jutro odbiór:jerk: ok 70zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was sie orientuje gdzie mozna dostac takie progi i jaki jest ich koszt? na alledrogo poszukuje juz dlugi czas bez efektow moze zle wyszukuje jakby ktos dal jakas wskazowke bylbym wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcecie powiedziec ze te progi kosztuja w aso okolo 70 zl/szt? + do tego te tylnie mocowania po 60 zl? jaki numer katalogowy maja te progi koledzy?

:polew:, mocowania tylne kosztują 60-70zł, cena proga 1495,69zł brutto sztuka:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione juz wyzej czasami czytanie na szybkiego daje takie bled. Te czesci sa ekstremalnie trudno dostepne nikt nie robi nawet podobnych zamiennikow a jedyne co da sie znalezc w internecie to tanie tandetne laminatowe i wiesniackie spojlery progowe. Nawet zwyklych od b5 nie w sposob dostac. a poprzedni wlasciciel tak spaskudzil auto wycinajac polowe oryginalnego progu przy drzwiach kierowcy ze szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawione juz wyzej czasami czytanie na szybkiego daje takie bled. Te czesci sa ekstremalnie trudno dostepne nikt nie robi nawet podobnych zamiennikow a jedyne co da sie znalezc w internecie to tanie tandetne laminatowe i wiesniackie spojlery progowe. Nawet zwyklych od b5 nie w sposob dostac. a poprzedni wlasciciel tak spaskudzil auto wycinajac polowe oryginalnego progu przy drzwiach kierowcy ze szok.

szukaj S4 na części, dzwoń i pytaj, kowi ostatnio wrzucił jakiś link na Battalion z progami i listwami za 650zł komplet na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już go nie ma, tak sobie pomyślałem później ze mógłbym go kupić, bo był w kolorze a swoje bym sprzedał i na jedno by wyszło, ale pomyślałem zbyt późno:facepalm: a mocowań jeszcze nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy będę sie bawił ze swoimi progami. Jak coś to mam na sprzedarz, świeżo malowane kolor LY7M. Wiem że to nie tutaj takie sprawy ale może ktoś poszukuje. Cena 450zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cale nie polamane? mozna jakies fotki na pw moze? jestem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropson Ty zakładasz też bez tych listw wewnętrznych:eusathink:

Kupiłem drugie progi tym razem w moim kolorze, wiec moje obecne będą na handel:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygladaja progi z dociętymi listwami wewnętrznymi A4

DSC00298.jpg

DSC00297.jpg

DSC00296.jpg

DSC00295.jpg

DSC00231.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropson Ty zakładasz też bez tych listw wewnętrznych:eusathink:

Kupiłem drugie progi tym razem w moim kolorze, wiec moje obecne będą na handel:naughty:

jakich listew? tych nakladek na progi co Ty przycinales? ja na chwile obecna nie zakladam nic bo progi sie maluja, a ori nakladki mam kupione tylko koles cos swiruje z wysylka, i chyba go oleje, i albo poszukam innych albo przytne swoje, ale raczej w 99% beda ori.... listw dolnych na dzwi nie mam i nie zakladam, ma to tak wygladac jak na tej srebrnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...