Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle ustawiona geometria zawieszenia reklamacja itp


.Pablo.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ostatnio mam jakiegoś pecha na mechaników partaczy. Opiszę tak na szybko. Wymieniłem sprężyny w serwisie boscha w Czeladzi obsługują grupę vag. Wymienili sprężyny ustawili geometrię odebrałem auto zapłaciłem bajka. Dwa dni później lewa strona auta siadła bardzo mocno. Po oględzinach wzrokowych stwierdziłem ze tylne lewe koło jest cofnięte o jakieś 2cm co za tym idzie nie dokręcili zawieszenia przez co koło się cofneło. Pojechałem z reklamacją. Najpierw chcieli wcisnąć kit że sprężyna felerna ale jak pokazałem cofnięte koło zmienili zdanie. Zrobili korektę odebrałem auto a tu co kierownica jest krzywo <zły> jadę tam i mówię że znowu zrobili fuszerkę. Gość powiedział mi że mogą ustawić kierownicę ale odpłatnie bo robili tylko tył przodu nie ruszali. Jak to wygląda z punktu widzenia prawa. Robili geometrię to jak kiera jest krzywo powinni ja poprawić bezpłatnie????????? Przed wymianą sprężyn z tyłu była prosto.

Będę dzwonił jeszcze do rzecznika praw obywatelskich i podjadę na inny warsztat spytać się jak to wygląda ale może ktoś z was wie co i jak? bo chce utemperować gościa za taką fuszerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w a4 trzeba ustawiać geometrie tył i przód. Jeżeli ruszysz tył to przód tez trzeba sprawdzić. Jędz do nich i walcz o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometrie sprawdzili przód i tył tył ustawiali widocznie nie spojrzeli na kierownice przez to krzywa jest a nie chciało im się tego znowu robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy podczas ustawiania zbieżności zablokowali Ci kierownice? Jak ja byłem robić zbieżność to ustawili prosto kierownice, zablokowali ją jakimś sprzętem a potem ustawiali zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładam że nie zablokowali kierownicy stąd jest krzywo,mi zawsze blokowali kierownicę w każdym aucie przy robieniu zbieżności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wyskoczył inny problem znowu po dniu jazdy przesunęło mi się tylne kolo w tył i auto siadło z lewej strony a z prawej się podniosło. Znowu jadę na reklamacje. Ciekawi mnie jedna rzecz co mogli źle poskładać że drugi raz w tak krótkim czasie przestawia się samo zawieszenie z tyłu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to czytam to zaczynam się bać bo po świętach jadę na wymianę sprężyn na niższe:shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to czytam to zaczynam się bać bo po świętach jadę na wymianę sprężyn na niższe:shock3:

Bój się bój bo partaczy więcej niż mechaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...